Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazam van, vagy a lányomnak...

Igazam van, vagy a lányomnak kéne igazat adnom? Fontos!

Figyelt kérdés

A lányom lassan 1 éve hogy betöltötte a 18-at, de nem engedem hogy igyon. Nem is szokott azt tudom, de tegnap volt a hűtőben egy gyümölcsös likőr, amit felöntött kólával, és itta. Ma nem láttam hogy inna, nem cigizik, nem drogozok Hála Istennek, de nem szeretném hogy igyon. Azt mondta mivel nagykorú, nem tiltja senki és semmi.



40/N


2013. aug. 12. 19:51
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
10%

szerintem meg neked van igazad. en 27 vagyok es en is igy kezdtem, hogy estenkent megittam egy kis alkoholt, aztan ha valami stressz ert vagy rossz napom volt akkor egy ket pohar borral vezettem le a dolgot. most ott tartok ha barmi kinom van mar napkozben is iszok egy kicsit, meg szinte minden este. nekem nem tiltottak sajnos soha. ha oszinte akarok lenni magamhoz szerintem mar az alkoholizmus hatarat surolom.

bar nem tudom hogy meg fogod-e tudni akadalyozni, de szerintem semmikepp se tedd egyszeruve neki az ivast. persze nagykoru elvileg ihat, de az nem azt jelenti hogy akkor inni is kell.

2013. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
94%

Már 18. Ilyenkor már nem tilthatsz, csak javasolhatsz. Amit vagy megfogad, vagy nem.

Ha kategorikusan kijelented, hogy márpedig ezt nem…, akkor csak azért is csinálni fogja, hogy bebizonyítsa, már felnőtt, és nem parancsolhatsz neki. Egy kis likőr még nagyon mesze van az alkoholizmustól, nem kell aggódnod emiatt. Mond meg neki, hogy nem lenne jó, ha rendszer lenne belőle, de ne kiabálj vagy hasonlók.

2013. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
94%
Kedves kérdező! A kulturált alkoholfogyasztást is meg kell tanulni. Légy partner ebben is, hisz eddig jól nevelted, bízz benne.
2013. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
92%

Egy kis likőrt ivott, és? Nem tragédia, néha apa is megivott egy kis konyakot munka után, vagy egy sört.


A barátommal rendszeresen iszunk egy-egy sört film alatt, mégsem vagyunk alkeszek.


Viszont minél inkább tiltod és ellenzed, annál inkább érdekelni fogja, és titokban csinálja - na, ekkor már gáz van.

Ha annyira inni akar egy kicsit, társulj mellé, komolyan mondom. Egyedül szr inni, meg gáz, de ha néha-néha közösen, beszélgetés mellett egy-egy pohár likőrt is elszopogattok, semmi gáz nincs vele.


Egyébként majd bulizástól is tiltod, mert jaj? Sok fiatal becsiccsent a bulikon, mégsem válik alkesszé.

2013. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
93%
azigen, az ilyen szülőktől mentse meg a fiatalokat az ég...
2013. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Nem szokott inni, az hogy berúgott a buliban, nem tudok mit tenni, nem voltam ott. Nem én vettem a likőrt, gondolom valahonnan megmaradt neki. Nem öntött sokat, de mégis... Nagyot néztem. Egy pohárral megiszik és ott megáll, látom hogy nem részeg, nincs semmi baja. Szerencsére komoly, okos lány, csak mégis furcsa látni, és én fiatalnak tartom. Sose jött haza részegen sehonnan, mindig vigyázott magára. Vérszegény, és vashiányos is, a vörösbort ha kicsit inná, nem szólnék, az jó vérszegénységre.
2013. aug. 12. 20:28
 27/40 anonim ***** válasza:
67%
és ezt neki is mondtad, hogy a vörösbor jót tenne neki?
2013. aug. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva a kérdés megfogalmazása után,hogy volt gyümölcs likőr a hűtőben,nem igazán hiszem,hogy ő hozta haza,azok után,hogy egy kis gyümölcs likőr megivása már tilos,meg egyenesen kétlem,hogy 18 évesen alkohollal állított be.
2013. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
95%
Valld be,hogy te akartad meginni azt a gyümölcs likőrt,ha a vörösbornak ennyire a pártját fogod!:D:D:D
2013. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
89%
Annyira jellemző az ismeretlentől való félelemre az a meggyőződés, hogy ha esténként iszik valaki egy pohárral az egyenes út az alkoholizmushoz. Napi 1-2 sör, 2-3 dl vörösbor még egészségesebb is, mintha mesterséges kotyvalékokat (cola, redbull) iszol. Mindent túlzásba lehet vinni, az egyénen múlik, hogy ki hol áll meg. Ha valamitől féltem a gyerekem az a kábítószer, de itt sem az öncélú tiltás hanem a meggyőzés, felvilágosítás a lényeg, tudja azt, hogy mit csinál.
2013. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!