Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazam van, vagy a lányomnak...

Igazam van, vagy a lányomnak kéne igazat adnom? Fontos!

Figyelt kérdés

A lányom lassan 1 éve hogy betöltötte a 18-at, de nem engedem hogy igyon. Nem is szokott azt tudom, de tegnap volt a hűtőben egy gyümölcsös likőr, amit felöntött kólával, és itta. Ma nem láttam hogy inna, nem cigizik, nem drogozok Hála Istennek, de nem szeretném hogy igyon. Azt mondta mivel nagykorú, nem tiltja senki és semmi.



40/N


2013. aug. 12. 19:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
7%
Én nem gondolom, hogy normális ha az ember magában otthon iszik, én ezt így nem láttam otthon. Ugyanakkor a barátnőm, akivel együtt élek, néha kinyit(tat) velem egy üveg bort, és megiszik egy pohárral a munka után. Először nagyon furcsálltam, de mivel amúgy nem iszik, így igazából nekem tökmindegy. Nekem mégse jutna eszembe ilyesmi. De ettől még lehet valaki normális ember. A gyerekemre viszont rászólnék, mert szerintem proli dolog otthon egyedül inni. Más család, más szokások, más vélemények, ahogy a barátnőmön is látni.
2013. aug. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%

Nem tilthatod meg neki hogy igyon. Nincs olyan, hogy nem engeded, hiszen nagykorú. Egyébként ha neki ízlik és nem addig piál míg már alig áll a lábán, hanem csak iszogatja néha-néha, hagyd rá, neki így jó. Az egy dolog hogy nem örülsz neki, de el kell fogadnod, még ha nem is tetszik az ötlet. Gondolom azért van így mert míg kiskorú volt akkor sem engedted hogy igyon még egy kicsit sem, pár pohárral vagy egy-egy sört. (Ha nem így volt, akkor elnézést kérek a téves feltételezésért!)

Hagyd rá ha neki így jó!

2013. aug. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
57%
Csak azért csinálta, hogy érzékeltesse veled hogy már nem kell rá vigyázni és ápolgatni.
2013. aug. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
91%

Nem akarod,hogy majd minden az alkohollal oldjon meg?


Hát,ha így folytatod még ki tudja,mert te ezek szerint segíteni nem tudod,hisz kicsinyes dolgokban is a tiltás ezek szerint az alap hozzáállásod.

2013. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
94%
Attól, hogy néha iszik pár kortyot, vagy néha berúg, még nem lesz alkoholista.
2013. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
91%
Semmi baja nem lesz egy kis gyümölcsös likőrtől. Az hogy valaki néha fogyaszt alkoholt, még nem alkoholista, és nincs is benne semmi rossz. Az én barátomat meg az öccsét tiltották nagyon az alkoholtól meg a kávétól is. Az barátom egyáltalán nem is iszik soha, de az öccse minden péntek délutánt egy üveg pálesz felbontásával kezd, és mindig seg*részegre issza magát, ha elkezd inni. Mostanára a viselkedése is megváltozott, nagyon agresszív és kötekedős, amikor be van állva. Olyankor teljesen kifordul önmagából, pedig kedves srácnak ismertem meg.
2013. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
80%

Sikerült a legrosszabb döntés hoznod. Ha tiltod, titokban csinálja, nem látod, még beszléni sem lehet róla nyíltan. Ha engeded, akkor szólhatsz neki, hogy már sok, vagy nem kéne. Ha valamit az ember nem ismer, sokkal több kárt okozhat neki, mintha tudja hogy mennyit bír.


Ráadásul a gyümölcsös likőr felöntve azt jelenti, hogy nem is az italra kíváncsi, hanem a szesz hatására, ami a legrosszabb motíváció az iváshoz.

2013. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, én részeges anya mellett nőttem fel, és én például 41 évesen soha nem iszom alkoholt. Szilveszterkor is gyerek pezsgővel koccintok.. Mindig azon voltam hogy a fiam se igyon soha mert ugye az alkoholizmusra való hajlam örökölhető, és isten őrizzen hogy a fiam a nagyanyja alkoholizmusi hajlamát örökölje.

18 évesen amikor születésnapján becsípve jött haza, nem szóltam. Végül is 18 éves lett. Bár féltem hogy inni fog ezentúl.

Ma 21 éves. Néha iszik sört a nevelőapjával. Néha ha összegyűlik egy jó kis társaság előkerül a pálinka, a konyak, a sör. Iszik egy pohárral.Nem szólok neki, mert látom, és tudom nem lesz alkoholista. Csak megiszik egy kis pohárral és elég is ennyi. Ha tiltanám, ha mindig szóltam volna neki, lehet én hajszoltam volna bele, hogy már pedig inni kell..

Jó tanács: Ha tudod tényleg nem egy iszákos, akkor ne vitázz vele mert megivott egy kis likőrt..Nem dől össze a világ..

2013. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
95%
Hát a kérdező tiltja,de azért vesz gyümölcs likőrt maguknak a hűtőbe,de azért tiltja,szóval értitek a paradoxont...
2013. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj Kérdező, hogy ngyon is azt akarod, hogy alkoholsita legyen. A magatartásod, a durva tiltásaid, a lányod kis hüleként való kezelése, az állandóa alkohollal való riogatás oda fopg vezetni, hogy a lányod - már csak az agressziód és a folytonos kontrollod ellen lázadásként - csakazértis azt fogja tenni, amit te tiltasz. És a végén - önbeteljesítő jóslatként - ott lesz az, amittől "féltél".


Ki volt alkoholista a családodban, akit ennyire gyűlölsz?

2013. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!