Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek ilyenkor titoktartó"?...

Lehetek ilyenkor titoktartó"? Mit tanácsoltok erre?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom 15 éves. Tegnap eljött hozzám (3 utcányira lakik tőlem) és pár mondat után pityeregni kezdett, majd noszogatásomra kibökte: kb. 3 hetes terhes. A szülei nagyon vallásosak, retteg tőlük, azt mondta valószínűleg kitagadnák ezért, bennem bízik a legjobban, és könyörgött hogy ne mondjam meg a szüleinek,vagy az enyémeimnek , de segítsek rajta valahogy. Abortuszra gondolt. Csak tudja, hogy az nem helyes és rettenetes lelkiismeretfurdalásosa van emiatt. Vergődik és tőlem vár megoldást mert én "nagy" vagyok.(22 éves).Mit tehetnék? ezt tényleg egyedül kellene "intéznünk"? De ha meg szólok pl. az én szüleimnek, hogy finoman szóljanak az ő szüleinek, akkor ez a kislány elveszti a bizalmát örökre bennem, és ezt nem szeretném...Mit tegyek?
2009. okt. 15. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
90%

20:23

1. Nem én vagyok a nőgyógyász-csemete, csak egyezik a százalékarányunk, és a véleményünk a másik válaszolóval.

2. Nem vagyok kislány.

3. Nem tartalak méltónak a "terézanyaságra", csak gúnyolódtam. Nekem szabad, nem vagyok olyan szent asszony, mint te:)

4. Nem értem, hogy miért nem tudod mások véleményét elfogadni, tiszta ideges, haragos vagy, milyen viharok dúlnak a lelkedben? Ideje beszélned a pappal :)

5. A szóban forgó 15 éves lány élete gyakorlatilag meg van határozva az által, ahogyan a szülei döntöttek róla. Pont abban a korban van, amikor már nem gyerek, de még nem is felnőtt, és nincs igazán tudatában a cselekedeteinek, sem a tettei következményeinek. Én ezt nem tartom szép dolognak, hogy a szülei rákényszerítik az anyaságot a "vallásosság" zászlaja alatt. A szülők sorsa elsősorban a gyermekük védelme, ha úgy tetszik, "lelki békéjének" megóvása. A kislány számára a pici baba borzasztó teher lesz, amit ő még nem tud elviselni. És biztos vagyok benne, hogy nem lesz jó vége.

2009. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
50%

Nyugodtan magyarázkodhatsz,egy valaki írt 84%-an,végig lehet követni a stílusát.

Nem vagyok haragos,csak próbálok elmagyarázni valamit.

Tudod 3.osztályban tanultátok a halmazokat.A vallásos emberek is egyhalmaz.Egyformán gondolkodnak sok mindenről.

Ha az én lányom lenne terhes,nálunk se kerülne szóba az abortusz.És még mindig nem értem,miért is rontotta el az életét?

Tanulhat tovább,ha iskolaidőre esik a szülés,akkor max 2-3 hétig hiányzik,ennyi nem pótolhatatlan.Mire érettségizik a gyerkőc2-3 éves lesz,nyugodtan tanulhat mellette.

Egyetemen még plusszpontot is kap(bár nem ez a lényeg)

Miért rontaná el az életét?

A nagyszülők segítik,mint leírta a kérdező.

(tudom ,hogy gúnyolódtál,azért írtam,amit,mert nem illik gúnyolódni azzal,ami sértheti mások érzékenységét.És itt nem rólam van szó,hanem arról a több millió emberől,akik Calkuttai Teréz anya munkáságát ismerik,felnéznek rá)

2009. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
87%
Én is vallásos embernek tartom magam. Elhatárolódok ez előttem szólótól. Remélem a nem hívők, most nem általánosítanak egy ilyen példa alapján. Vannak azért még olyan vallásos emberek, akik nem nézik le a másikat azért mert másképp gondolkodik. stb stb nem részletezném mennyire nem való egy-két megnyilvánulása az előttem szólónak egy hívőhöz
2009. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
100%
egyébként is nagyon eltértünk a témától. szerintem fejezzük be. a probléma megoldódott és jól alakult. Hadd fejezzem ki én is, mennyire örülök. :) Sok örömet a picihez. Neveljék szeretetben!
2009. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
79%

69 százalékos anyuka...én vagyok a doki csemete.És tényleg egészen más írta azt amire te válaszoltál.Persze a rossz indulat kiben jelenik meg????ajjjjaajjjjj.Tényleg csak gúnyosan terézanya.Arra meg hogy is mersz gondolni és azt feltételezni hogy az édesanyám nem szeret és nem szakít rám időt te idegbajos nőszemély.Már bocs de erre nem lehet mást mondani.Más anyjáról te ne alkoss véleményt mert erre igencsak be tudok pöccenni.

Ennyit a nagy hű vallásosról.

2009. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
100%
Örülök h ilyen jól fogadtáka kislány szülei dolgot,de mint az egyik hozzászóló is irta,miért nem szólnak az apának? neki nincs joga eldönteni h akar e gyereket vagy sem? Ez nem csak a szülök döntése kell h legyen( megszülöd mert Isten ajándéka).
2009. okt. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld fel neki,h. segítesz elmondani a szüleinek. Magyarázd el, h. nem lehet eltitkolni, a kórházba nem mehet a szülők tudta nélkül. Ha utólag derül ki, nagyobb baj lesz belőle, ráadásul a szülők is fújni fognak rád. De egyedül nem tudathatod velük, mert ha miattad letámadják, akkor rád fog haragudni. Amúgy, ha vallásosak a szülők, pláne az abortusz mellett fognak dönteni, ez a környezetemből többszörös tapasztalat. Sokkal kevésbé merik felvállalni az ilyesmit a környezetük előtt. A kifelé"nagyon vallásos" emberek a legképmutatóbbak, a gyereküket is abortuszra küldik, meg a 40 felett jövő babát se vállalják már be. Elhiheted, hogy így van. Lehet lepontozni.
2009. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!