Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek ilyenkor titoktartó"?...

Lehetek ilyenkor titoktartó"? Mit tanácsoltok erre?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom 15 éves. Tegnap eljött hozzám (3 utcányira lakik tőlem) és pár mondat után pityeregni kezdett, majd noszogatásomra kibökte: kb. 3 hetes terhes. A szülei nagyon vallásosak, retteg tőlük, azt mondta valószínűleg kitagadnák ezért, bennem bízik a legjobban, és könyörgött hogy ne mondjam meg a szüleinek,vagy az enyémeimnek , de segítsek rajta valahogy. Abortuszra gondolt. Csak tudja, hogy az nem helyes és rettenetes lelkiismeretfurdalásosa van emiatt. Vergődik és tőlem vár megoldást mert én "nagy" vagyok.(22 éves).Mit tehetnék? ezt tényleg egyedül kellene "intéznünk"? De ha meg szólok pl. az én szüleimnek, hogy finoman szóljanak az ő szüleinek, akkor ez a kislány elveszti a bizalmát örökre bennem, és ezt nem szeretném...Mit tegyek?
2009. okt. 15. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
100%

nincs mit tenni, az egyetlen út a szüleivel beszélni. Esetleg ajánld fel, hogy Te beszélsz majd velük.

Remélem, hogy meg fogják érteni, bárhogy is dönt majd a lány. Tényleg elgondolkodtató az örökbeadás. Nagyon sok meddő pár vár hosszú évekig kisbabára, mert nagyon kevesen mondanak le végleg a babájukról. Ezen érdemes lenne gondolkodni, szerető családba, jó helyre kerülne biztos! :)

2009. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Írod, hogy nagyon vallásosak, szigorúak a szülők, és ezért nem mer szólni az unokahugod a terhességéről.

Hát én nem vagyok bigott vallásos, de azt mondják, hogy az Isten feladatokat ró az emberekre. Ami történt, nem véletlenül történt! Ebből a családból hiányzik a szeretet,csak a fegyelem az, ami a gyerekeknek "jár"! Fel kellene világosítani a szülőket, hogy ez a fajta vallásosság nem tetszik még az Istenüknek sem. A gyerekeket szeretni kell, meg kell bízni bennük, mert egyébként hogyan alakulhat ki a jellemük,ha a szülői szigor a mérvadó.

Le kell ülni a szülők elé, és el kell mondani, hogy mi történt. Annak, hogy az u.hugod terhes lett, annak oka van. Most megmutathatják a szülők, hogy mennyire szeretik a lányukat. Közös "feladat" eldönteni, hogy mi a legjobb a kislánynak. Meg kell próbálni, mert a vallásos embereknek a legfőbb tulajdonsága a szeretet kell legyen. Lehet, hogy kivágja a biztosítékot, de nem hinném, hogy elfordulnának a gyermeküktől. Az Istenben való hitükre kellene hivatkozni, hátha megenyhülnek. Lehet, hogy közösen találják meg a legjobb megoldást, ráadásul közelebb kerülnek egymáshoz, mert a szigor miatt nagyon eltávolodtak.

Szorítok, hogy sikerüljön beszélni a szülőkkel, de menj vele te is, és segítsd.

2009. okt. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
51%

Na ha,olyan vallásosak a szülők,akkor beszélni kell a helyi pappal,az majd helyreteszi őket.

Egyébként én is vallásos vagyok,ha a lányom 15 évesen teherbe esne,akkor elfilóznék rajta,hogy miért nem értette meg amit mondtam.Pofont nem kapna.Viszont abortuszra nem mehetne.Ezt már most is tudja(12 éves)...remélem.

2009. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
94%

Miért nem azon "filóznál", kedves vallásos anyuka, hogy a gyerekednek mi (lenne) a jó??

Ráz a hideg a hozzád hasonló "vallásos" emberektől. Csak épp a lényegét nem értitek az egésznek.

2009. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
48%

Engem a hozzád hasonló állatoktól ráz a hideg(bocsi állatok)

Nem hinném,hogy az lenne jó,neki,ha gyilkos lenne már 15 évesen.Netán soha nem lehetne gyermeke,vagy hordhatnánk pszichológushoz a megrázkódtatás miatt.

Természetesen mind időben,mind anyagilag mellette állnánk.De amíg mi szülei dönthetünk ilyen kérdésben,addig nem lenne abortusza.Egyébként ezt már most is tudja,úgyhogy nem kötelező teherbe esnie,ha nem akar majd szülni.Tudja,hogy mi mivel jár,azt is tudja mi a véleményünk a dolgokról.

Szerintem irigylésre méltó,hogy ilyen szülei vagyunk-és most nem fényezni akarom magunkat.

2009. okt. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
100%

12:57 -nek

de nagy arcod van. Azért nem ennyire fekete/fehér a dolog. Nem ilyen egyértelmű a válasz. Neked igen, te így tennél. De nem kell elítélni másokat. meg állatnak nevezni...

2009. okt. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen igazad van.Az állatok nem ölik meg az utódaikat.

Nem nagy az arcom.Csupán van értékítéletem,amit nem az rtl-club-ból szereztem.

2009. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
100%

ha hívő ember vagy, akkor az is ismerős, hogy "szeresd felebarátodat". és ne ítélkezz felette így, mert nem biztos, hogy ő (15 éves gyerek, mert még gyerek) a hibás. lehet, hogy a világ a hibás, nem tudom.

egyébként én javasoltam az örökbeadást, de döntést nem erőltethetek rá senkire.

szintén abortusz ellenes vagyok, de nem tudom elképzelni mit tettem volna 15 évesen hasonló helyzetben. Most 24 évesen fel sem merül ilyesmi bennem. De nem ítélhetek el egy kétségbeesett lányt.

2009. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
100%

Attól,hogy valaki hívő,nem azt jelenti,hogy ő az ügyeletes balek,akinek mindent ell kell nézni.

Az egyház(aknak)meg eléggé nyilvánvaló a véleménye.

A kérdező csak annyit írt,hogy a lány nem meri elmondani a szüleinek,hogy terhes.

Nem azt,hogy abortuszra vágyik.Nos ha valaki vallásos közegben él 15 évig,annak a csontjaiba ívódik,hogy az abortusz halálos bűn.Ráadásul,a közösség ki fogja közösíteni,ha elveteti a gyermeket,valószínű nem fogja későbbiekben keresztény férfi feleségül venni,nem veheti magához a szentségeket stb...íííííszóval itt többet kell mérlegelni,mintha egy műtéti beavatkozás lenne a tét.Mert lehet pont így teszi tönkre az életét.

2009. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 14:07


bocsi, de nyilvánvalóan nem szentfazék a 15 éves leányzó, ha terhes. mert ugye a vallást szigorúan véve nem lehetett volna férfival. ha azt állítaná, hogy nem volt férfival, akkor én kinéznék az ablakon és várnám a csillagot, ami 2000 éve is megjelent.


ne érts félre, nem az abortusz mellett vagyok, de azt mindenkinek individuálisan kell eldöntenie. és ebben az esetben nem lehet érv, hogy vallásos.

2009. okt. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!