Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek ilyenkor titoktartó"?...

Lehetek ilyenkor titoktartó"? Mit tanácsoltok erre?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom 15 éves. Tegnap eljött hozzám (3 utcányira lakik tőlem) és pár mondat után pityeregni kezdett, majd noszogatásomra kibökte: kb. 3 hetes terhes. A szülei nagyon vallásosak, retteg tőlük, azt mondta valószínűleg kitagadnák ezért, bennem bízik a legjobban, és könyörgött hogy ne mondjam meg a szüleinek,vagy az enyémeimnek , de segítsek rajta valahogy. Abortuszra gondolt. Csak tudja, hogy az nem helyes és rettenetes lelkiismeretfurdalásosa van emiatt. Vergődik és tőlem vár megoldást mert én "nagy" vagyok.(22 éves).Mit tehetnék? ezt tényleg egyedül kellene "intéznünk"? De ha meg szólok pl. az én szüleimnek, hogy finoman szóljanak az ő szüleinek, akkor ez a kislány elveszti a bizalmát örökre bennem, és ezt nem szeretném...Mit tegyek?
2009. okt. 15. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
87%

ma 11:33

De, beszéltem pappal, én is kb. 15 lehettem, fogdosni akart, és disznókodni velem, illetve a saját unokahúgával.

A másik pap megvárta, míg teletömik pénzzel a zsebét, és akkor elvállalta, hogy eltemeti a párom nagymamáját, aki világéletében templombajáró asszony volt.

Nagyon rossz véleménnyel vagyok róluk, de ez most nem a kérdés témája.

A lényeg, hogy milyenek azok a szülők, akikhez nem mert a gyermekük bizalommal fordulni, mert fél tőlük! Ezért sajnálom nagyon a lányt! Gondolom, fel sem világosították, nem segítették abban, hogy ne történjen meg a baj.

Én nem tudom, mit jelent a ti "vallásosságotok". Amiben én hiszek, az a Család, a Bizalom, a Szeretet. Ehhez nem kell templomban ájtatoskodni.

De meglep, hogy te, aki annyira vallásosnak mondod magad, igen agresszív, és haragos vagy, mert mások nem értenek veled egyet.

2009. okt. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim válasza:
70%

a Bibliát EMEBEREK írták, nem az Isten (?). tehát felesleges azzal jönni hogy isten így, isten úgy gondolja, vagy hogy az egyház szerint mi bűn és mi nem. persze vannak alapvető dolgok, amelyek bűnnek számítanak, de a szex nem az. ha bajban van a lány, segíteni kell neki, nem pedig megpofozni. énis a szülőket tartom felelősnek, gondolom abban a bigott családban szexuális felvilágosítás nem történt. valószínűleg a lány máshonnan hallott a védekezésről is. kár, hogy ebben a szülei nem partnerek.

én ezt tenném: ha jól tudom, nem megoldható a szülők nélkül az abortusz, ezért avassátok be (a lány tudtával) azt a szülőt, amelyik "engedékenyebb". bár félő hogy ő sem fogja aláírni a beleegyezést, mert ha jól tudom, kell az abortuszhoz. nagyon nehéz lesz, de ha a lány nem akarja megtartani, akkor rá kell valahogy venni a szülőt, hogy aláírja. egyébként tanácsot adni ilyen helyzetben lehetetlen, nem tudom mi a jó megoldás.

js, hogy a vallásosakhoz is szóljak: ne ítélkezz, hogy ne ítéltess. vallásos anyukának üzenem, a legjobb családban is előfordul az ilyesmi.

2009. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
100%

Vallás, nem vallás, itt az a probléma, hogy a leányzó terhes lett. Szerintem egy nem vallásos szülő is totál kibukna és nagyon lecseszné szeretett gyermekét. Nálunk fordított volt a szitu, barátnőm a gyerekét akár hajon fogva a is abortuszra akarta vinni. Azzal,hogy elrontja az életét, meg micsoda szégyen. Aztán lenyugodtak a kedélyek és a szülők meghallgatták azt amit a lányuk és a barátja akart. Megszületett a pici,. Az anyja pedig azóta diplomát szerzett és egy vállalat vezetője lett. S még egy kistesót is megejtettek.

A szülőknek így vagy úgy, de szólni kell. Ha vallásosak akkor tényleg be lehet vonni a lelkészt. Bár a vallások többsége tiltja az abortuszt (én abellenes vagyok http://www.youtube.com/watch?v=t_3COaK2_V0 sajnálom, de ez az igazság) a saját döntést meghagyja. Viszont a szülőknek tudniuk kell róla. Ezt a balhét sajnos nem lehet kihagyni. Hiszen ha nem szólsz a leány szüleinek, később kiderül, hogy tudtál róla akkor joggal fognak rád haragudni. Ha fekete abortuszhoz segíted és esetleg nem jól sikerül és te segítettél, na ezt sem lehet szerintem bevállalni. S ugye ott van a titkolt terhesség egy következménye a szülés eltitkolása és a magzat magára hagyása vagy pánikba esés és megölése. Ezt sem vennéd a lelkedre. Ezek csak a legrosszabbak amik történhetnek. A szülőket be kell vonni. Bizony a tieidet is, mert ha esetleg hirtelen haragjukban elküldik a kislányt akkor kell, hogy valahol meghúzhassa magát egy ideig. Bár ha a szülei egy kicsit is szeretik őt akkor hidd el hamar megenyhülnek. Hiszen az anyja is volt már várandós, tudja mi vár a lányára. Éppen ezért szerintem nem hagyja majd magára, legyen bármilyen bigott is. Kérlek írd meg, hogy mi történik a lánnyal, veletek. Szorítok, hogy bár kicsi rá az esély, de épp lélekkel megússzátok ezt az időszakot.

2009. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
41%

Ki beszél itt arról hogy diszkóval elfelejteni az abortuszt te eeeee nem mondom mi.Aki szültél és beszéltél abortuszossal.NEkem az anyám nőgyógyász.A legjobb barátnőm fogamzásgátló mellett lett terhes és nem volt más választás el kellett venni. és képzeld mindenki figyelt rá és túlélte.Aki meg a bűntudat miatt kiböki hogy abortuszon volt,az egy gyökér.Az embernek sok mindenkt ki kell bírnia...van enél fájdalmasabb dolog is.Aki meg azt mondja hogy bezzeg régen menjél gyárba dolgozni ....elég szar hogy neki ilyen volt az élete de ma már más világ van és az irigység beszél belőle.A gyerekeidet is küldenéd a gyárba??,MErt ha igen akkor remélem nincs vagy nem is lesz soha.

És egy pap döntsön egy szegény kislány életéről???NEm neki kell nevelni,taníttatni egyátalán elvállalni.

KAtolikus vagyok de az hogy ilyenbe egy paphoz forduljak....A nőgyógyászaton is van lehetőség hogy papot kérjenek az abortuszosok meg a vetélősök hááát egy -kettő.És nem azért mert egy rosszéletű hanem azért mert ne papoljon olyan ember a gyerekről akinek családja sincs.

2009. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
82%
Kedves 20:53! Ha az anyukád nőgyógyász akkor tisztában kell lenned, hogy mi az abortusz. Gondolom tudod, hogy az abortuszt nem tekinthetjük a fogamzásgátlás egyik lehetőségének. Hiszen amikor a nő észleli a terhességet akkor kb. hat hetes az a valami a hasában. Az a valami aminek (akinek) már dobog a szíve. Más, ha egészségügyi oka van a művi abortusznak és más, ha a felelőtlenséget próbáljuk elsöpörni."Az embernek sok mindenkt ki kell bírnia...van enél fájdalmasabb dolog is." Igen, ha te vagy az akit éppen vákummal szippantanak ki darabokban. Lehet találni indokokat, de az ember mit nem tud megmagyarázni? A lelkész pedig igenis segíthet a lánynak, hogy a szülei elfogadják a döntését. S ha esetleg megtartja a gyereket sem biztos, hogy gyárban fog dolgozni. Az én rokonom is fiatalon szült és gyerekek mellett lediplomázott. Nem bánta meg, hogy megtartotta a babát. Sőt a szülei szégyellik, hogy az unokájukat nem akarták, hogy megszülessen. Ám tökmindegy, mert ennél a kérdésnél aki egy kicsit is arra hajlik, hogy a leányzónak igenis felelősséget kell vállalni a tettéért lepontozzák. Nehéz szembenézni a valósággal. Pedig nem lehet mindent a szőnyegalá söpörni. A baj megtörtént, vállalni kell, el kell mondani a szülőknek aztán lehet gondolkodni, hogy mi legyen.
2009. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
50%

Komolyan,kár,hogy nem írtátok ki hány évesek vagytok,mert siralmas a helyzet.

Téged,aki zaklattak,nagyon sajnállak,de nem minden pap ilyen.

Nem tudod értelmezni azt a zavaros irományt,ami irigységről,gyári munkáról szól.ÉN azt írtam,hogy sok iskolatársam 15 évesen dolgozni ment,normális felnőttek lettek(mert volt itt aki szerint az "élés" kihagyhatatlan)

Aztán te kislány aki szerint kifecsegni hülyeség az abortuszt:tudod sokaknak van lelkiismerete,ajánlom olvasd el a kérdést kiíró 5. sorát.

Mikor fogjátok fel végre,nem azért mondom,hogy forduljon a paphoz,hogy majd az megmondja,hogy mit tegyen,hanem azért,hogy segítsen neki a szülei elé állni.Félelmetes mennyire nem értitek azt,amit elolvatok(már ha elolvassátok egyáltalán)

2009. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
63%
22:19! Hamarosan lepontoznak. Egyszerűbb, mint értelmezni az olvasottakat. Én is kíváncsi lennék, hogy ki hány éves és hány gyerekes "tapasztalattal" osztja az észt. Vajon mennyire veszik a fáradságot, hogy megismerjék azt amiről a kereszténység szól. Csak, hogy megértsék a lelkész nem ellenség.
2009. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
43%

20.53:

Megkérdezhetem hány éves vagy?

Nagyon sajnállak,mert annyira elferdült gondolkodásod van,hogy az hihetetlen.Ha fiatal korod a magyarázat rá,akkor még nincs olyan nagy vész,bár elmondanám,hogy a 12 éves lányom elszörnyedt azon,ahogy látod a dolgokat.

Sajnálom,de azt kell mondanom,nem vagy katolikus.Az nem egy papír,az egy életforma.

2009. okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
100%
22:27 vagyok. Az meg elszomorít, hogy a felelősség vállalás kiment a "divatból" .
2009. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
50%

22.27:igen tudom.

Viszont nem ez a szomrú,hanem az,hogy ezek a gyermeklányok egymást okosítva lökik egyre mélyebbre magukat.

Ami vallás,az nem divat,az hülyeség a szemükben,tehát eleve csak rossz lehet.Még véletlenül se mennek el egy ifjúsági napra,ahol esetleg megtapasztalhatnák,hogy a vallás nemcsak az ájtatoskodásról,hanem a közösség erejéről,összetartásáról is szól.

Az is félelmetes,hogy nem értik meg,hogy valaki nem azért érzi "ciki"-nek az abortuszt,a hazugságot,mert valaki megtudja,hanem önmagának(és Istennek)nem tud elszámolni vele.

2009. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!