Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek ilyenkor titoktartó"?...

Lehetek ilyenkor titoktartó"? Mit tanácsoltok erre?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom 15 éves. Tegnap eljött hozzám (3 utcányira lakik tőlem) és pár mondat után pityeregni kezdett, majd noszogatásomra kibökte: kb. 3 hetes terhes. A szülei nagyon vallásosak, retteg tőlük, azt mondta valószínűleg kitagadnák ezért, bennem bízik a legjobban, és könyörgött hogy ne mondjam meg a szüleinek,vagy az enyémeimnek , de segítsek rajta valahogy. Abortuszra gondolt. Csak tudja, hogy az nem helyes és rettenetes lelkiismeretfurdalásosa van emiatt. Vergődik és tőlem vár megoldást mert én "nagy" vagyok.(22 éves).Mit tehetnék? ezt tényleg egyedül kellene "intéznünk"? De ha meg szólok pl. az én szüleimnek, hogy finoman szóljanak az ő szüleinek, akkor ez a kislány elveszti a bizalmát örökre bennem, és ezt nem szeretném...Mit tegyek?
2009. okt. 15. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond meg a lánynak, hogy mondja el a szüleidnek és akkor velük együtt leülni a lány szüleivel megbeszélni. Nem célszerű eltitkolni, elvégre egy gyerek életéről van szó.
2009. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
100%
fuh...hát nehéz eset. Ez előbb vagy utóbb ki fog derülni. Ha elmegy abortuszra, akkor a viselkedésén fog meglátszani, az tuti. Ha meg kifut az időből ne adj isten, akkor meg fizikailag, ugye. Szerintem, akármilyen vallásosak a szülők, tudniuk kell róla. A kitagadást nem lehet, hogy túlreagálja?? Lehet, hogy csak óriási sokkot kapott a hírtől, és ezért mondja ezt. Vagy ez tényleg így lenne??
2009. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
95%
szerintem először is nyugtasd meg, beszélgess vele, hogy nem védekeztek vagy hogyan lehetett, ki a srác, szülei ismerik-e és mond meg a lánynak, hogy ezt el kell mondania a szüleinek mindenképpen, hogy támogassák, de te ott leszel vele, mikor elmondja, és segítesz elintézni a dolgot. miután elmondta, esetleg te beszélhetnél 3asban a szüleivel, ha nagyon ki vannak borulva, hogy ilyen sokszor megtörténik véletlenül is bla-bla, de ne hibáztasd őket, hogy a lányuk teherbeesett, őket meg óvd attól, hogy a lányt hibáztassák. nehéz helyzetbe kerültél, szurkolok, hogy sikerüljön helyt állnod!
2009. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 A kérdező kommentje:
tényleg nagyon szigorúak a szülei, sajnos :( Van egy nővére. Még mindig este 8ig pontosan haza kell érnie és ha "bepasizott" volna ilyen fiatalon, az apja biztos fölpofozza. Most 20 éves, udvarolgat neki egy fiú, de a szülei megmondták, ha kézfogáson kívül bármit megtudnak , csomagolhat, és mehet. Az én szüleim jóval lazábbak, de nem igazán tud anyukám dűlőre jutni a testvérével meg a férjével főleg nevelési kérdésekben :(
2009. okt. 15. 21:43
 5/87 anonim ***** válasza:
98%

Te már nagykorú vagy!


Vidd el nődokihoz és mond hogy te vagy a bátyja vagy a gyámja!!


Lehet hogy nem is terhes csak ő gondolja!!


Egy vizsgálat mindenképp kéne mielőtt akciózni kezdtek az ösökkel :D


Amúgy ha terhes is erre szerintem még van gyógyszeres megoldás...


A nődoki segíthet!!

2009. okt. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
93%

15 éves ?

Hát probálj vele beszélni, hogy beszélje meg a szüleivel, szerintem mindenképp abortusz, nem vagyok a hive , de ez tényleg nagyon fiatal kor még !!

Nehogy megtartsa!!

15 évesen ?? Nekem a lányom 19 és 16 évesek, hát nem örülnék igy 1 unokának !!

2009. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 A kérdező kommentje:
terhes, ez 99%. Csinált tesztet és hozta, megmutatta. Azt mondta, hogy csak úgy nem pánikolna be, de megtörtént ezzel a sráccal, és nem védekeztek.
2009. okt. 15. 21:48
 8/87 anonim ***** válasza:
100%
akkor lehet, hogy a te szüleiden keresztül kellene valahogy megoldani a dolgot, hogy ők segítsenek. mármint, te meg a lány elmondjátok a dolgot a szigorú szüleinek, és a lány mehetne hozzátok míg elül a vihar, anyudék meg segítenek békíteni, megértetni velük, hogy az élet már csak ilyen, sosem azt kapjuk, amit várunk. attól függetlenül, hogy lehet, hogy a lányuk terhes, még ugyanúgy a gyerekük marad és attól még, hogy nem hajlnadók szembesülni a problémákkal vagy akár azzal, hogy a tinédzserek szexelnek, még létezik a dolog, és azzal, hogy eddig a homokba dugták a fejüket, csak azt érték el, hogy a lányuk nem védekezett (vagy rosszul) egy aktusnál. legalább félig az ő felelősségük is a dolog, így a megoldása is rájuk is tartozik.
2009. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 A kérdező kommentje:
még azt is mondta, hogy annyira fél, hogy kiderül az abortusz (pl. valaki ismerős meglátja), hogy inkább megtartaná és addig hosszú pulcsikba fog járni,míg nem nagyon látszik... Utána meg "lesz, ami lesz", egy gyerekkel csak nem dobják ki... Én viszont félek, hogy igen....a nővére is sokat panaszkodik, hogy az apjuk zsarnok, és a szexet bűnnek tartja. Főleg házasság előtt.
2009. okt. 15. 21:52
 10/87 anonim ***** válasza:
100%

pl 21 40 esnek igaza van! De van megoldása?

Köszi a lepontozást, kérem szülök véleményét mit irnának, ha 15 éves lányuk terhes lenne!! Bocsi, de itt más megoldás nem lehet!

Ha te lányod lenne?? Megtartanád kedves kérdezö ? az unokát ?( ha igy lenne? öszintén 15 éve ??????!!!!

2009. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!