Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek ilyenkor titoktartó"?...

Lehetek ilyenkor titoktartó"? Mit tanácsoltok erre?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom 15 éves. Tegnap eljött hozzám (3 utcányira lakik tőlem) és pár mondat után pityeregni kezdett, majd noszogatásomra kibökte: kb. 3 hetes terhes. A szülei nagyon vallásosak, retteg tőlük, azt mondta valószínűleg kitagadnák ezért, bennem bízik a legjobban, és könyörgött hogy ne mondjam meg a szüleinek,vagy az enyémeimnek , de segítsek rajta valahogy. Abortuszra gondolt. Csak tudja, hogy az nem helyes és rettenetes lelkiismeretfurdalásosa van emiatt. Vergődik és tőlem vár megoldást mert én "nagy" vagyok.(22 éves).Mit tehetnék? ezt tényleg egyedül kellene "intéznünk"? De ha meg szólok pl. az én szüleimnek, hogy finoman szóljanak az ő szüleinek, akkor ez a kislány elveszti a bizalmát örökre bennem, és ezt nem szeretném...Mit tegyek?
2009. okt. 15. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen helyzetbe kerülnék, és a szüleim tényleg annyira bűnnek tekintenék a szexet házasság előtt, és tényleg ennyire szigorúak lennének, lehet, hogy elhallgatnám előlük. Talán nem lenne lelkierőm még 10 évig azt hallgatni, hogy "hibáztál..". És igen, vannak olyan szülők, akik kitagadják a gyerekeiket egy ballépés után... Persze azt nem lehet eltitkolni, ha esetleg megtartaná, de semmiképpen ne tartsa meg, úristen 15 évesen..!! Ha elmondanád a szüleinek, ezzel ugye egyrészt őket veszítenéd össze, másrészt a lányt is magadraharagítanád.

Én tényleg nem szoktam össze-vissza hazudozni, de el tudom képzelni, hogy milyen az, amikor megszeged a szüleid legfontosabb szabályát..Az őszinteség a legjobb út, de talán ez a helyzet egy kivétel. :-/

2009. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
42%

14.20:egy "szentfazék "se tökéletes.Viszont vannak bocsánatos és halálos bűnök.Az abortusz az halálos.

Viszont ha a szülők tényleg vallásosak akkor érdemes a paphoz fordulni.Hiszen,mint elöttem írta valaki,mindennek oka van.Azonkívül a pap figyelmeztetné őket a kötelességeikre a lányukkal szemben(ez nem két pofonba merül ki)

2009. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
87%

Milyen szülő az, aki arra kényszeríti a saját gyerekét, hogy szüljön, és 15 évesen kösse le magát egy babával, mikor még ő maga is gyerek!? Mert az abortusz bűn??!! Az nem bűn, hogy kiszúrsz a saját gyermekeddel, és eszedbe sem jut, hogy neki még élni kell, tanulni, tapasztalni kell, mielőtt gyermeket szül??

Megáll az eszem a nagy vallásosságon, nincs szíved, csak félsz, mi fog veled történni, ha nem a szentírás szerint cselekszel.

Ha az én gyerekem lenne terhes ennyi idősen, biztos nem azon lennék, hogy még jobban elcsesszem az életét szegénynek, mert egy kicsit "megcsúszott"! Elsősorban azt nézném, hogy neki mi az érdeke! És sz*rnám le magasról, hogy melyik pap mint mond!! Nehogy már egy vadidegen pap avatkozzon be egy család életébe...!

2009. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
83%

Kedves vallásos anyuka.Ma az abortusz nem olyan mint régen mikor kanalaztak.....Olyan kicsi az esélye hogy többé nem lehet gyereke.A lelki gondokat pedig KIS FIGYELEMMEL meg lehet oldani.Arról meg nem a szülő dönt hogy marad e a gyerek vagy nem.Az ő teste az ő gyereke nem pedig a tiéd.És ha valaki annyira jó szülő tudhatná hogy nem minden gyerek várja ki a házasságot a szeretkezéssel így talán jobb lenne a tiltás helyett mondjuk gumit adni neki.VAgy egyátalán tudni róla hogy ugyan szűz e még.Esetleg azt mondani neki hogy kislányom ha ilyen gondod van fordulj hozzám és nem pofonnal meg lelki terrorral foglalkozni.HAnem ha tudja hogy van barátja és gondolja hogy szabad idejükbe nem sakkoznak azt mondani neki hogy gyere lányom elmegyünk a nőgyógyászhoz gyógyszert iratni vagy beadatni a negyedéves védekező szurit.

Azért nem minden esetben a gyerek a hibás.

Megaláztatás az abortusz miatt???Persze ha te elmondod a nagymamának ennek annnak biztos kiderül.De ha elmész az orvoshoz azzal,hogy vegye el a gyereket senki nem fogja megtudni.Mindenki jár nőgyógyászhoz,jobb esetben.

Persze jogos..mért sexel ha nem tudja hogy így terhes lehet?????..........Erre a válasz....vagyis a kérdés...15 évesen ugyan már nem a szülei a hibásak hogy még mindig nem tud erről semmit??

2009. okt. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
80%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:36


miért van az, hogy csak neked - mint oly vallásos - jutott eszedbe a testi erőszak, a pofon? ez megoldja a problémát? az a szeretetről szól?

2009. okt. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
51%

00.19:Azért mert nem olvasod el rendesen a válaszokat,hát elmagyarázom:

Valaki(nem én)azt írta el kell mondani a szüleinek,mégha kap érte két pofont is.Erre írtam,ha ilyentől fél a lány igen is be kell vonni a lelkiatyát,aki elmondaná a szülőknek,mi a kötelességük a lányukkal szemben(ami nem két pofonban merül ki)

Az a baj,hogy annyira begyöpösödten álltok a valláshoz,hogy csak a rosszat olvassátok ki.

Menjetek el egy templomba,egy családi napra,nem nagymámák ülnek ott.Bizony fiatalok is hisznek Istenben.

Az aki vallálosan nevelkedett,hiába titkolja el a nagymami elöl az abortuszát,a saját lelkiismerete elöl nem tudja.Persze ti jobban tudjátok,hogy némi discózás,meg "élés"ezt elfelejteti.Hát nem,ahhoz nagyon sekélyesnek kell lennie valakinek,hogy ez így legyen(és ennek a valláshoz most semmi köze).

36/négygyermekes katolikus anyuka,aki szülészeten való tartózkodása alatt elég sok "abortuszossal"elbeszélgetett,ráadásul keresztény szellemben nevelkedve tudja mit érez egy másik vallásos embertársa.

2009. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
51%

21.56:Hát ha szegény gyerek szexelni tud,akkor némi felelősség is szoruljon belé.Ha nem védekezik(15 évesen már kicsit röhejes azzal védekezni,hogy a szülei nem világosították fel)akkor bizony övé a következményekért a felelősség nagy része.(most elmondom az én osztálytársaim közül 15 évesen már gyárba,boltba dolgozott,nem "jajjszegénygyerekhátméghadéljentanuljon"és klasszisokkal normálisabb emberek,mint anyucik pici elkényeztettet lányai,aki az önzésen kívül kevesebbet szedtek össze az életben.)

Azonkívül miért is ne tanulhatna?Már nem rúgják ki az iskolákból azt aki gyereket vár.

Azt is látom,foggalmad nincs a dolgokról,csak vagdalkozol.A papunk nem egy vadidegen,hanem az a személy,akiknek olyan dolgokat elmondunk,amit másoknak sose.Meghallgat,feloldoz,reményt ad,anélkül,hogy elítélne.Megbízhatsz benne jobban ,mint bármelyik barátnődben.Sosem fog a hátad mögött kibeszélni,kinevetni.Te még sosem beszéltél pappal látom.nem gondolod,hogy itt az ideje?

2009. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 11:16


nekem nagyon vallásos nevelésben volt részem, tehát képben vagyok az egyház hozzáállásával.


ugyanakkor érdekes számomra, hogy olyan valakitől (pap) kellene tanácsot kérnie a bajba jutottnak, akinek nincs és nem is lehet(ne) gyereke, családja. ez kb. olyan, mintha egy olyan ember oktatna autóvezetésre, akinek soha nem volt autója és soha nem vezetett.

2009. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
59%

Komolyan itt mindenkinek baj van az érő olvasással?

Azt tanácsoltam,ha fél a szüleivel beszélni a lány,forduljon segítségért a paphoz.Hiszen a szülei bigottan vallásosak.Tehát ha hirtelen haragjukban ártanának is a lánynak,ere rámutatna a pap,hogy nem helyes,és biztos,hogy hallgatnának rá.

A hasonlat nagyon rossz.Akkor nálunk kirúghatnák szinte az összes védőnőt,mert nincs gyerekük.

2009. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
67%
Hozáteszem pl az evangélikus papoknak(lelkészeknek)lehet gyermekük,feleségük)A kérdező nem írta ki melyik vallási felekezethez tartoznak.
2009. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!