Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek ilyenkor titoktartó"?...

Lehetek ilyenkor titoktartó"? Mit tanácsoltok erre?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom 15 éves. Tegnap eljött hozzám (3 utcányira lakik tőlem) és pár mondat után pityeregni kezdett, majd noszogatásomra kibökte: kb. 3 hetes terhes. A szülei nagyon vallásosak, retteg tőlük, azt mondta valószínűleg kitagadnák ezért, bennem bízik a legjobban, és könyörgött hogy ne mondjam meg a szüleinek,vagy az enyémeimnek , de segítsek rajta valahogy. Abortuszra gondolt. Csak tudja, hogy az nem helyes és rettenetes lelkiismeretfurdalásosa van emiatt. Vergődik és tőlem vár megoldást mert én "nagy" vagyok.(22 éves).Mit tehetnék? ezt tényleg egyedül kellene "intéznünk"? De ha meg szólok pl. az én szüleimnek, hogy finoman szóljanak az ő szüleinek, akkor ez a kislány elveszti a bizalmát örökre bennem, és ezt nem szeretném...Mit tegyek?
2009. okt. 15. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
86%
s----
2009. okt. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
95%

Magán nőgyógyászhoz elviheted, de el kell mondani a szüleinek. Erről neked kell meggyőznöd, de ha nem megy neki egyedül ott lehetsz amikor elmondja, esetleg elmondhatod helyette. Készülj a legrosszabbra, mert bármit teszel az valakinek nem lesz jó és haragudni fog. A legjobb, ha a unokahúgod érdekeit nézed és segítesz, hogy az ő döntése legyen ami a végkifejlet lesz. Ha a szülők nem akarnak abortuszt, de húgod igen, akkor a gyámügyhöz és a védőnőhöz kell fordulnotok. Abortuszt úgy tudom, csak szülői vagy gyámügyi (vagy valami hasonló) engedéllyel végeznek ilyen fiatal lánynál. Így a szülők kihagyhatatlanok. Tűzz ki egy időpontot amikor elmondja vagy elmondjátok és legyen túl rajta. Sajnos ezt hívják a meggondolatlanság következményének. Ezt el kell viselni. Akkor is, ha olyan fiatal még.

(jártam hasonló cipőben, csak az én hugim megakarta tartani a babót. Nagyon nagy balhé volt akkor. Aztán mindenki belátta, hogy jó döntés volt meghagyni)

2009. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
100%
Ha inkább az apa a nehezebb dió, mi lenne, ha az anyukáját avatnátok bE? Mindenképpen kell, hogy tudjon róla valamelyik szülő, mert 15 évesen még kiskorú ez a leányzó.
2009. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
26%

Sztem meg bazisok praktika van amivel el lehet hajtani még 3 hetesen...



Pl:


forró fürdők, rendszeres szaunázás, gyógyszerek.



Aztán egy erősebb vérzéssel kijön.

2009. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
100%

22:03-es: ha ez ilyen egyszerü lenne - de éppen akkor, amikor nem kellene a baba, igy nem megy el.


Egyébként meg 15 évesen szülöi beleegyezés nélkül nem szabad abotuszt csinálni, az büntetendö.


Beszélj elöször is a kislánnyal, hogy a te szüleidet is vonjátok be és együtt rendezzétek az ö szüleivel a dolgot.


Még mindig jobb, ha egy ideig haragszanak rá, mintha 15 évesen szül egy nem kivánt gyereket.

(Meg nem árt, ha felvilágositod a védekezésröl)

2009. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
89%

na ja aztán meg meddő lesz az ilyen bizonyos praktikáktól.

Gondolj bele a helyzetébe.Retteg az iszonyat elmebeteg szüleitől akik ahelyett hogy felvilágosították volna hogy védekezzen tiltják.Pedig ha valamit tiltanak annál édesebb.

ÉS nincs más neki csak te.Szerintem ne mondjátok el a szüleinek.NEm lehet megkockáztatni hogy évekig ezt hallja.Na persze egy abortusz se gyenge,de nem élne lelki terrorban.

Ketten oldjátok meg szerintem és az utána következő depis időszakot rá lehet mindenre fogni.

Bár ellene vagyok a hazudozásnak de szerintem nincs más választás.

És minél előbb annál jobb.

Itt már nincs gyógyszer ami segítsen csodára várni meg nem szabad.

2009. okt. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem mindenképp menjetek el egy nődokihoz! 1. Van betegség is ami mutathat álpozitiv tesztet!(Remélem nem ez a helyzet) 2.Van olyan gyógyszer amit ha megeszik akkor az "elhajtja" még ilyen fiatal korban.

3.Sztem ha nem betegség és kimutatta a teszt az már idősebb terhesség lehet,mert a teszt csak 5-6 hetes korban mutatja ki.

4. Igaz sajnos nem április 1 van,de a napokban találkoztam ilyennel a neten.(bocsi én csak ilyen humoros emberke vagyok) [link]

5.Lehetséges megoldás: Ha a szüleid megértöbbek esetleg beszélj velük,hogy mit tanácsolnak. Esetleg szolidan beszélni kéne velük hogy mit javasolnak.Esetleg megbeszélni velük/anyuddal hogy beadni a dokinak hogy a lány az ő lánya. Hátha sikerülne.


Szurkolok hogy sikerüljön elintézni! 24/L Évi

Nagyon nehéz ebben a helyzetben okosan dönteni! 1.ső abortusznál még 1 a 4 hez az esély hogy sikerül ujra teherbe esni:) Utána már kisebb.

2009. okt. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
67%

Mi a nagyobb probléma ha a szülők megtudják és balhé van vagy ha egy 15 éves lány gyereket szül? Ugye nem kérdés?

Mihamarabb meg kell mondani a szülőknek, mihamarabb!! Kezd a saját szüleiddel. A csudába azzal h bizalom ilyen esetben, próbáld megmenteni azzal h segítséget kérsz!!! Ez nem játék!

2009. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
100%
És mi van, ha bevesz valamit, és nem megy el a baba, csak károsodik?? erre senki nem gondolt?és akkor ha véletlenül az lesz a vége, hogy megtartják a bát fogyatékos lesz, vagy nyomorék??Ne írjatok már neki ilyeneket!Menjetek el nőgyógyászhoz ketten, és üljetek le beszélgetni vele, hogy mi ilyenkor a teendő, és mondjatok el neki mindent, a családi helyzetet is! Ezt mindenképpen tegyétek meg, mert erre ketten is képesek vagytok!És az is kiderül pontosan, hogy mennyi idős terhes..
2009. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
100%
18 ÉV ALATT CSAK SZÜLÖI BELEEGYEZÉSSEL VÉGEZNEK ABORTUSZT
2009. okt. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!