Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek ilyenkor titoktartó"?...

Lehetek ilyenkor titoktartó"? Mit tanácsoltok erre?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom 15 éves. Tegnap eljött hozzám (3 utcányira lakik tőlem) és pár mondat után pityeregni kezdett, majd noszogatásomra kibökte: kb. 3 hetes terhes. A szülei nagyon vallásosak, retteg tőlük, azt mondta valószínűleg kitagadnák ezért, bennem bízik a legjobban, és könyörgött hogy ne mondjam meg a szüleinek,vagy az enyémeimnek , de segítsek rajta valahogy. Abortuszra gondolt. Csak tudja, hogy az nem helyes és rettenetes lelkiismeretfurdalásosa van emiatt. Vergődik és tőlem vár megoldást mert én "nagy" vagyok.(22 éves).Mit tehetnék? ezt tényleg egyedül kellene "intéznünk"? De ha meg szólok pl. az én szüleimnek, hogy finoman szóljanak az ő szüleinek, akkor ez a kislány elveszti a bizalmát örökre bennem, és ezt nem szeretném...Mit tegyek?
2009. okt. 15. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
22:43 Sajnos nagyon igaz amit írtál.
2009. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
100%
..De vajon mi lehet a kérdezővel?? kissé fórumszerűvé vállt a kérdés..itt már mindenki a saját világnézetét "ordibálja" a másikra..
2009. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
50%

14.29:nem a saját világnézetét.

A kérdező kiírásában szereplő kislány 15 éve vallásos közegben/nevelésben él(a felekezet most tökmindegy)

Aki vallálos,az most kb sejtheti,hogyan kavarog benne a félelem a terhességtől,a szüleitől(egyébként nemcsak vallásos szülők elöl titkolják el terhességeiket a lányok,az meg külön témát érdemelne,hány fiú áll oda a szülei elé,hogy gyermeket vár a barátnője)a vallási szabályok,amelyeket megszegett.

Az aki nem vallásos biztos máshogy látja,mint pl a kislány aki szerint gyökérség az abortuszt kifecsegni-ennyi a véleménye róla.

Persze olyan is van,aki nem vallásos és megint máshogy látja,de most ennek a 15 éves kislánynak az egész eddigi élete felé kell elszámolni és hiába írta valaki,hogy biztos nem szentfazék.Biztos.Viszont mivel a "vérében"van számít a vallásosága is ebben az esetben.Nehéz elmagyarázni annak,akinek a vallás kimerül a "megvagyokkeresztelkedve"meg "egyszerfogdozottegypap""abibliátemberírtá"-ba.

2009. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
69%

HÁt ha a 12 éves kislányod elszörnyedt akkor gondolom ő is olyan lehet mint te.

Már nem azért de aki vallásos nem ismeri Isten ama jó tulajdonságát hogy képes a bűnöket megbocsátani??Persze gondolom arra gondoltok ,hogy ez a lány egy romlott és meg se fogja bánni.

MEgjegyzem nem vagyok már tizenéves kamasz és tudom hogy egy abortusz mekkora szar dolog.(NEKem MÉG NEM VOLT).És nagyon is tudom hogy működik az egyház.ÉS még mennyire hogy katolikus vagyok.PErsze aki lepontozott biztosan egy kis hülye ringyónak tart akinek nincs lelke.

Aki meg azt írja hogy rossz lehet ha vákummal szippantanak ki.Ez most durván fog hangzani de annak a gyereknek nem nevezhető élőlénynek nincs tudata.Hiába próbál elúszni hogy ne szippantsák....Te emlékszel mi történt veled anyád hasában????

Megjegyzem elég sok gyereknek jobb hogy meg sem születik minthogy mocskos pokolban éljen.

Tudom hogy most megint le leszek pontozva mint állat az elvetemült hisztérikusan vallásosok által,de ez van

ÜDv:Akinek az anyja nőgyógyász meg énis az leszek.

2009. okt. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
27%

17.17:bizony pontosan olyan.Tudja,hogy van felelősség a világon.Azonkívül hisz a keresztény értékrendben.

Különben meg nem tökéletes,ahogy én sem.

Viszont ha szerinted a gyermek nem a fogantatásától számít az élete ,akkor nem vagy katolikus.Mert az nem arról szól,hogy kiszemezgetem,ami nekem tetszik.

Nekem vannak nőgyógyász ismerőseim,ők nem végeznek abortuszt,igaz ők tényleg katolikusok.

Attól hogy anyukád nőgyógyász még nem fogják a vallási dogmákat átírni.Úgyhogy ne hisztizz.

2009. okt. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
40%

Sose írtam,hogy az a kislány romlott,bár fiatal korodnak számítom be,hogy nem érted,amit írok.

Az igazán vallásosak maguknak kell tudni elszámolni a tetteikkel,nem az számít,hogy pl én mit gondolok róluk.

Kérlek a fantáziád termékeit ne keverd az én beírásaimmal.

2009. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
100%

Akartam választ irni de a sok hülye választól amit végigolvastam elfelejtettem!

Egyébként én irtam az elején még a mindig pozitiv tesztről.

Sajnálom a kialakult helyzetet..

Arrl se lehet tudni hogy mit mond a Fiú,akitől van a gyerek.

LEhet hogy tényleg az örökbeadás lenne a megoldás. Esetleg a suliban is lehetne beszélni az iskolai osztályfönökkel..


SOK SIKERT! Majd számolj be mi a helyzet! 24L

2009. okt. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! Eszembe jutott amit akartam irni. Szóval: Valaki irta hogy adassa be nőgyógyásszal a negyedéves fogamzásgátló szurit. Ezt én 24 évesen kértem a nődokimtól. Sajnos nekem se adta be,arra hivatkozva hogy még nem szültem. Mert ez csak szülés után adható be,mert olyan lórugás hormontartalmú lenne a szervezetnek. S ez még egy 15 éves fiatal szervezetnek még inkább lórugás lenne!!!
2009. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
92%

Már ne is haragudj de az az orvos aki nem csinál abortuszt ne menjen orvosnak.KÖTELES segíteni az embereknek.

Azt a mondatot hogy ne hisztizzek esetleg a szüleimtől de hogy egy idegentől nem viselem el az tuti.

A gyermek élete meg nemcsak a vallásban van a fogantatástól hanem a törvényben is.

2009. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 A kérdező kommentje:

sziasztok!


köszönöm mindenkinek a válaszát, főleg azoknak, akik a témánál maradtak. No, fejlemények. Beszéltem az én szüleimmel, tök normálisan, hogy értsék meg a kis unokahúgom félelemeit is. Anyukám még aznap áthívta a testvérét (a lány anyját) és négyszemközt megmondta neki. Először zokogott, hogy ő ezt nem hiszi el, pont az ő kicsi lánya... Aztán hosszú perces némaság után közölte anyuval: "akárhogy is lesz, a baba marad, Isten adta..." Unokahúgom aztán átjött tegnap és kicsit jobb kedvűen megköszönte, hogy ugyan kérése ellenére elmondtam a szüleimnek a dolgot, de buta volt, neki is ezt kellett volna tenni. Az anyja 100%ban mellé állt, az apja egy teljes napig nem szólt hozzá, de aztán mára megenyhült, és elfogadta, hogy akkor is a lánya marad. A fiút nem keresik, azt mondják: agy jobb lesz. A vizsgálatokra meg én fogom kísérni. így talán jó lett a dolog végkicsengése...amennyire tudunk mi is mellé állunk.Nehéz lesz, de a szülei most vizsgáztak igazán a szülői szeretetből....

2009. okt. 18. 19:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!