Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatom meg a szüleim...

Hogyan mondhatom meg a szüleimnek, hogy ne herdálják el az én és a testvéreim örökségét?

Figyelt kérdés

Elég jól keresnek a szüleim, jómódú a család. Ez fontos leszögeznem, mert a kérdés így értelmezhető és kérlek ne gyertek azzal, hogy "de nagy problémád van", tisztában vagyok vele, hogy él az átlag ember, de ez egy speciális helyzet. Szóval a szüleim 50 évesek és minden korábbi örökségüket (amiket a szüleiktől örököltek, így nyaralókat, telkeket) már eladtak. Mindent. Ezen felül jól keresnek, tehát sok pénzünk van " a levegőben". A saját keresményükből is, és az eladott ingatlanokból is luxuskiadásokra költenek, pl. utazgatnak havi rendszerességgel külföldre (most Olaszország, máskor Amerika, vagy Kína), vagy anyám 50. születésnapjára apám kb. 2 millió forint értékben rendezett bulit sztárvendégekkel stb. Engem ez nagyon idegesít és a testvéreimet is (25,23,16), mivel nem fektetnek ingatlanvagyonba (amit megörökölhetünk), de gyakorlatilag semmit nem kapunk annak ellenére, hogy ők nagyon jól élnek és elszórják a pénzt.

Azzal érvelnek, hogy ők jól keresnek, megtehetik, de azt nem veszik számításba, hogy minden nyaralót, korábbi családi vagyonon túladtak már (ami a gyerekeké lett volna, így az enyém is). És engem ez zavar, hogy nem vesznek induló lakást vagy egy kisebb kocsit a gyerekeknek közösben, vagy valami, hiszen megtehetnék.

Hogyan lehet ebben a helyzetben jelezni a szülőknek, hogy ideje lenne hatékonyabban, a gyerekekre tekintettel is befektetni a pénzt, ha már egyszer rendelkezésre áll?


2013. máj. 13. 19:38
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
0%

ez nem ellenérv, szerintem a kérdező sem tékozolná el,

csak forgatná, fialtatná

2013. máj. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:

Én nem utaznék mert nem szeretek utazni eleve. Nem költök luxúriákra, nem veszek ékszereket, drága ruhákat. Minden pénzemet a gyerekeim érdekében forgatnám, befektetném (kötvényekbe, ingatlanba).

Nekem a család a legfontosabb, hogy a családom virágozzon, amolyan "családfő" típus vagyok, aki abban leli örömét, hogy az utódai virágoznak. A gyerekeimnek meg legyen mindene. Önzésnek tartom, ha valaki hedonista módon szórja a pénzt, mint a szüleim, mert amit a szüleink ránk költenek az kb. 0,5%-a a családi vagyonnak. Anyám ehhez képest heti rendszerességgel jár fodrászhoz, műkörmöshöz, kozmetikushoz, 50-100,000 bevásárlásokat csinál magának, utaznak 5 csillagos hotelekbe mert "megérdemlik", minden szülinapra, évfordulóra vagy franc tudja mire 1 millás ékszereket kap apámtól, rendszeresen mennek vacsorázni egy hétvégén 30,000 simán elköltenek erre. Persze mondhatjátok, hogy otthon élhetek és tanulhatok és ez milyen nagy dolog eleve. Csak közlöm, hogy ez nekik is meg volt, és ez baromira a minimum ahhoz képest, ami a családomnak van. Viszonyíthatok egy nagyon szegény családhoz is, de annak nincs értelme, ugyanis az én családom nem szegény.

2013. máj. 22. 14:45
 43/43 anonim ***** válasza:

engem az érdekel, hogy ők keresték ezt meg?

te már dolgozol? jól keresel?

2013. máj. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!