Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatom meg a szüleim...

Hogyan mondhatom meg a szüleimnek, hogy ne herdálják el az én és a testvéreim örökségét?

Figyelt kérdés

Elég jól keresnek a szüleim, jómódú a család. Ez fontos leszögeznem, mert a kérdés így értelmezhető és kérlek ne gyertek azzal, hogy "de nagy problémád van", tisztában vagyok vele, hogy él az átlag ember, de ez egy speciális helyzet. Szóval a szüleim 50 évesek és minden korábbi örökségüket (amiket a szüleiktől örököltek, így nyaralókat, telkeket) már eladtak. Mindent. Ezen felül jól keresnek, tehát sok pénzünk van " a levegőben". A saját keresményükből is, és az eladott ingatlanokból is luxuskiadásokra költenek, pl. utazgatnak havi rendszerességgel külföldre (most Olaszország, máskor Amerika, vagy Kína), vagy anyám 50. születésnapjára apám kb. 2 millió forint értékben rendezett bulit sztárvendégekkel stb. Engem ez nagyon idegesít és a testvéreimet is (25,23,16), mivel nem fektetnek ingatlanvagyonba (amit megörökölhetünk), de gyakorlatilag semmit nem kapunk annak ellenére, hogy ők nagyon jól élnek és elszórják a pénzt.

Azzal érvelnek, hogy ők jól keresnek, megtehetik, de azt nem veszik számításba, hogy minden nyaralót, korábbi családi vagyonon túladtak már (ami a gyerekeké lett volna, így az enyém is). És engem ez zavar, hogy nem vesznek induló lakást vagy egy kisebb kocsit a gyerekeknek közösben, vagy valami, hiszen megtehetnék.

Hogyan lehet ebben a helyzetben jelezni a szülőknek, hogy ideje lenne hatékonyabban, a gyerekekre tekintettel is befektetni a pénzt, ha már egyszer rendelkezésre áll?


2013. máj. 13. 19:38
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
92%

Próbálom megérten az aggodalamaidat, gyakorlatilag azonban nem tehetsz semmit. A szüleid vagyona, ők rendelkeznek felette. Az öröklés, csak egy lehetőség, nem kötelező hagyni a gyerekekre bármit is. Érdekes felfogás alakult ki néhány éve Amerikában is. A szülők felélik a javaikat azzal a jelszóval, hogy a gyerekek is teremtsék meg maguknak. Egyszerűen nem hagynak örökséget.

Ez ellen sehol nem lehet panaszt tenni. Valószínű a szüleid is így gondolják, ezért szórják a pénzt. Hidd el, nem is olyan nagy baj ez. Legalább nem róhatnak fel nektek semmit később sem, nem példálózhatnak /óh, ennyit és ennyit adtam nektek, stb./, nem szólhatnak bele az életetekbe olyan módon, mintha anyagi javakkal elkényeztettek volna benneteket.

2013. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
74%
Most eszembe jutott egy viághírű magyar közgazdász mondása: a gyerek a legjobb befektetés. Lehet, hogy a szüleid is így gondolják.
2013. máj. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
78%
Igazuk van a válaszolóknak, mindenki mondott jókat. Te elég számító vagy, de a szüleid sem jobbak semmivel, családban maradt, ha fogalmazhatok így. Az a hozzáállás tényleg nem szép, hogy nem akarják segíteni a ti elindulásotokat (mondjuk a 2 millás szülinap helyett), de az sem szép, hogy te meg azt számolgatod, hogy mennyit kapsz ha meghalnak.
2013. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
68%
Én egy kutyamenhelynek adományozok jelentős összeget, mert a gyerekem nem érdemli meg. A kutyák annál inkább még akkor is, ha nem is ismerem őket személyesen.
2013. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
80%

Hali


Élvezzék csak az életüket ,legyenek boldogok!

Dolgoznak is keresnek szóval nekik jó így.


Induló lakás? Örökség?

Örökség csak a haláluk után van addig nincs örökség.

Induló lakás? Manapság csak a politikusok gyerekei kapnak induló lakást. Hogyha neked ez nem tetszik akkor dolgozz keményen és vegyél magadnak mint az emberek 99 százaléka...


A szüleitek rájöttek ,hogy elkényeztettek most meg fognak tanítani arra ,hogy magadnak kell megdolgozz a vagyonodért és nem csak az öledbe esik. 49 éven át dolgoztak, most felélik a vagyonukat.

2013. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
87%

szégyelném ha ilyen számító egy gyerekem lenne, hogy még életemben azt nézi hogy én mennyit költök, merthogy neki kevesebb jutt...


semmi közöd se a szüleid örökségéhez, se az ő keresetükhöz, se az utazásaikhoz....


max segítséget kérhetsz tőlük hogy megvegyél egy autót vagy egy lakást de szívük joga elutasítani...ők eddig tanultak és dolgoztak, most élvezik az életet...



én anyám is most 50 éves és összeköltözött a barátjával unokahugom lakaásába amit teljesen felújítottak neki; minden ünnepkor nyaralni mennek, és eszem ágában se volt rászólni hogy ne herdálja az "örökségemet" ő dolgozott meg érte nem én, én örülhetek hogy ilyen jól keres és hogy így tud élni, nem úgy mint ismerösömék, akiknek az anyukájuk milliós adósságot hagyott hátra, vagy másik ismerösöméknél, ahol még anyuka kevéske nyugdiját is felélik hogy tudjanak egyáltalán enni, nem hogy még utazgassanak..

2013. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
47%

Èn megértelek egy kicsit.


Èn mindig amondó voltam, hogy egy szülö csak akkor támogassa a gyermekét, ha ezt az ö igényei felett megteheti. Vagy is ha az igényei kivannak elégítve(pl utazás, szép autó stb...) akkor ha tudja támogassa.


De itt ahogy írod, a nagyszüleid ingatlanjait herdálják el, és igen ez elég negatívum. Ha ingatlanba fektetnék, akkor azért bevételük is lenne a bérleti díjból, amiböl simán tudnának félre rakni utazgatásaikra.

A fizetésükkel csináljanak amit akarnak.

2013. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
79%

Milyen örökségről beszélsz? 50 évesek a szüleid, és már a halálukon gondolkozol?


Az alma nem esik messze a fájától, ti is a testvéreiddel csak magatokra gondoltok.


Érvelnek? Mióta kell a szülőknek beszámolni arról, hogy mire költik a pénzüket?

2013. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
81%

Mi az hogy ne herdálják el a ti örökségeteket?? Milyen örökséged??


Az egy dolog, hogy a gyerekeimet ahogy tudnám támogatnám, lakással, kocsival, taníttatással, ha megtehetem. Minket így neveltek, a szüleink is segítenek minket ahogy tudnak, és ameddig csak tudnak.

Na de mi ezt nem várjuk el. Már már mi mondunk nemet, hogy köszönjük, ezt most nem, majd mi fizetjük, ők meg csak menjenek színházba, vagy tegyék félre a pénzt, stb.


Tehát számomra természetes ha segítem a gyerekem a későbbiekben.


Na de ahogy te beszélsz... hogy lehetsz ennyire számító? Valójában az a szüleitek pénze amihez nektek az égvilágon semmi közötök és azt csinálnak vele, amit csak akarnak.

Keményen megdolgoztak érte, hát hadd utazgassanak ha lehetőségük van rá. Meg elvárod, hogy lakást meg kocsit vegyenek neked? Dolgozz meg érte!!!!


Egyébként nehogy így fogalmazz a szüleidnek, mert egy árva fillért nem fognak neked adni.

2013. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
88%

Ráadásul 50 éves emberekről beszélünk. Simán élhetnek még 30-40 évet. (Az én nagyanyám például idén tölti a 94-et.)


Ti meg már most az örökségen aggódtok. 5-10 év múlva az is probléma lesz, hogy minek élnek még egyáltalán, mikor Ti a testvéreiddel már igazán szeretnétek végre megörökölni ami marad, vagy mi?!

2013. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!