Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatom meg a szüleim...

Hogyan mondhatom meg a szüleimnek, hogy ne herdálják el az én és a testvéreim örökségét?

Figyelt kérdés

Elég jól keresnek a szüleim, jómódú a család. Ez fontos leszögeznem, mert a kérdés így értelmezhető és kérlek ne gyertek azzal, hogy "de nagy problémád van", tisztában vagyok vele, hogy él az átlag ember, de ez egy speciális helyzet. Szóval a szüleim 50 évesek és minden korábbi örökségüket (amiket a szüleiktől örököltek, így nyaralókat, telkeket) már eladtak. Mindent. Ezen felül jól keresnek, tehát sok pénzünk van " a levegőben". A saját keresményükből is, és az eladott ingatlanokból is luxuskiadásokra költenek, pl. utazgatnak havi rendszerességgel külföldre (most Olaszország, máskor Amerika, vagy Kína), vagy anyám 50. születésnapjára apám kb. 2 millió forint értékben rendezett bulit sztárvendégekkel stb. Engem ez nagyon idegesít és a testvéreimet is (25,23,16), mivel nem fektetnek ingatlanvagyonba (amit megörökölhetünk), de gyakorlatilag semmit nem kapunk annak ellenére, hogy ők nagyon jól élnek és elszórják a pénzt.

Azzal érvelnek, hogy ők jól keresnek, megtehetik, de azt nem veszik számításba, hogy minden nyaralót, korábbi családi vagyonon túladtak már (ami a gyerekeké lett volna, így az enyém is). És engem ez zavar, hogy nem vesznek induló lakást vagy egy kisebb kocsit a gyerekeknek közösben, vagy valami, hiszen megtehetnék.

Hogyan lehet ebben a helyzetben jelezni a szülőknek, hogy ideje lenne hatékonyabban, a gyerekekre tekintettel is befektetni a pénzt, ha már egyszer rendelkezésre áll?


2013. máj. 13. 19:38
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
77%

A szüleid 50 évesek. Had utazzanak. Én egy utazást többre tartok a vagyonhalmozásnál, és lehet, hogy pár év múlva már nem tudnak, mert megromlik az egészségük.


Az én édesanyám 68 éves, és ő is utazik. Igaz, nem havonta, de annyira gazdagok sem vagyunk, mint, tehát az arányok nagyjából megállnak. Szóval soha nem jutott eszembe, hogy miért utazik, és mert rakja nekünk félre a pénzt. Én ezt végtelenül önző dolognak tartanám, és örül neki, hogy tud utazni, és utazzon is, amíg csak teheti. Mindenki egyszer él.

2013. máj. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
77%
"és mert rakja " helyett: "és miért nem rakja...".
2013. máj. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
39%
Valaki azt írta: mi lesz ha öreg korukban megbetegszenek, ne tudják magukat ellátni, anyagilag áldozni magukra, stb. Erre az én válaszom: majd a gyerekek megoldják. Végülis ők felneveltek négy gyereket, a négynek pedig maximum két szülőt kell majd ellátniok. Ez így normális és erkölcsös.
2013. máj. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
52%

33: én írtam, és az oké, hogy ha négyet tisztességesen felneveltek és taníttattak, akkor az a minimum, hogy öregkorukra segítik őket.

Viszont reálisan is kell látni: az, hogy most habzsi-dőzsi van, az nem mindig lesz így. Nem kell a vagyonon ülni, lehet szórakozni, stb, de felelőtlenség úgy számítani, hogy most élem a világom, aztán ha valami történik valaki úgyis eltart. Manapság a gyereknevelés igencsak megterhelő energiában és pénzben is, és nem szeretném, ha a gyerekeimnek választani kelljen, hogy anyámat pelenkázom és nyomorog meg kikészül az egész család, vagy fizetünk egy ápolónőt aki átpelenkáz, a gyerekeim meg a munkájuk után eljönnek az unokáimmal és beszélgetünk.

2013. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
69%
Beleszólásod nincs, hogy mihez kezdenek a saját pénzükkel, de valahol megértem a rosszallásod. Az én szüleim mindketten egykék voltak egy-egy egyébként nagy családban, szintúgy sokat örököltek. Nem kerestek jól, általában egy minimálbérből élt a négy tagú családunk (+ a kiadott lakások albérleti díjaiból), de soha nem adtak el semmit, pedig mennyit hallgattuk féltékeny ismerősöktől, hogy adjuk el és élvezzük az életet! A szüleim azt mondták rá mindig, hogy a telekben van az érték és az a mi örökségünk lesz. Gyerekként még sajnáltam, hogy nem kapunk meg azonnal mindent, amit a többiek, de most az önálló életem küszöbén már látom, hogy fényévekkel jobb helyzetből indulok mint a korosztályom nagy része és ezért hálás vagyok. És ha végre lesz saját keresetem, amit nem törlesztőrészletekre kell majd fordítanom, biztosan meghálálom nekik akár egy-egy utazással. Sajnálom, hogy neked nem ilyen hozzáállású szülők jutottak, de ha más az értékrendjük, el kell fogadnod, legyenek boldogok.
2013. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
50%
komolyan kérdezem, hogy lehettek ekkora kretének? :D kérdező szülei erősen elfelejtik, miért tudják megtenni, amit tesznek: örököltek. sokat. jó állásuk is (valószínűleg) a szülői segítséggel megvalósult tanulmányok miatt lehetséges egyáltalán. és ők valamiért úgy érzik, nem szeretnék megadni a saját gyerekeiknek azt, amit ők is kaptak. milyen ember az ilyen?! és hova, de hova süllyed már a világ, hogy az ember a saját gyerekétől sajnálja a pénzét? hát b.sszameg, nem is lenne a szülőknek ez megterhelő! azért az évi 15 külföldi útból, ha egyet-egyet kegyeskednének nem megtartani, a saját gyermekeik életének könnyebbé tételének érdekében, csak nem kéne, hogy kisemmizve érezzék magukat. nem értelek titeket, emberek. most komolyan, szégyelljétek már el magatokat. :D :D én eddig azt hittem, hogy normális szülő szeretné, hogy a gyermekének, ha van rá módja, könnyebbé tegye az életét. hát ma megtudtam, hogy én nem vagyok a normális.
2013. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan már, 26-os! Nem arról van szó, hogy ne lakjon benne, hanem hogy ne herdálja el. Egy ingatlan értékét pár év alatt elutazni és elszülinapozni szerintem elherdálás.

Kérdező, azért nem értik meg, mert nincsenek benne. Én megértlek, de nincs ötletem, mit tehetnél. Esetleg a nevedre kéne íratni ingatlant, ha még van mit.

25-ös voltam.

2013. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
52%
36-os ott a pont! Na véééééééééééééégre valaki.
2013. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem, hogy egy szülőnek a gyereke áldozataként kéne élnie,

és szerintem egy normális szülő megtanítja a gyereket dolgozni, és élvezni az életet. És ha megteheti, akkor tegye ő is meg.


nem jogos, hogy örökségre spekulálsz !!!!

menj el dolgozni, keresd agyon magadat.

Ha a szüleid ezt csinálják, biztos tudnak neked is segíteni megfelelő állást találni.


Ha meg te is elfáradsz a munkától, akkor hidd el, te is fogsz utazgatni.

2013. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Bocsi. A te logikáddal az nem a te és testvéreid öröksége, hanem a ti gyerekeiteké, unokáitoké.....
2013. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!