Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatom meg a szüleim...

Hogyan mondhatom meg a szüleimnek, hogy ne herdálják el az én és a testvéreim örökségét?

Figyelt kérdés

Elég jól keresnek a szüleim, jómódú a család. Ez fontos leszögeznem, mert a kérdés így értelmezhető és kérlek ne gyertek azzal, hogy "de nagy problémád van", tisztában vagyok vele, hogy él az átlag ember, de ez egy speciális helyzet. Szóval a szüleim 50 évesek és minden korábbi örökségüket (amiket a szüleiktől örököltek, így nyaralókat, telkeket) már eladtak. Mindent. Ezen felül jól keresnek, tehát sok pénzünk van " a levegőben". A saját keresményükből is, és az eladott ingatlanokból is luxuskiadásokra költenek, pl. utazgatnak havi rendszerességgel külföldre (most Olaszország, máskor Amerika, vagy Kína), vagy anyám 50. születésnapjára apám kb. 2 millió forint értékben rendezett bulit sztárvendégekkel stb. Engem ez nagyon idegesít és a testvéreimet is (25,23,16), mivel nem fektetnek ingatlanvagyonba (amit megörökölhetünk), de gyakorlatilag semmit nem kapunk annak ellenére, hogy ők nagyon jól élnek és elszórják a pénzt.

Azzal érvelnek, hogy ők jól keresnek, megtehetik, de azt nem veszik számításba, hogy minden nyaralót, korábbi családi vagyonon túladtak már (ami a gyerekeké lett volna, így az enyém is). És engem ez zavar, hogy nem vesznek induló lakást vagy egy kisebb kocsit a gyerekeknek közösben, vagy valami, hiszen megtehetnék.

Hogyan lehet ebben a helyzetben jelezni a szülőknek, hogy ideje lenne hatékonyabban, a gyerekekre tekintettel is befektetni a pénzt, ha már egyszer rendelkezésre áll?


2013. máj. 13. 19:38
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes, mindenki először a gyereket szidja, de arra senki sem gondol, hogy valamiért/valakiért ők is ilyenek lettek, mondjuk a szülők miatt? Én azért elég durvának tartom azt a születésnapi bulit. Elvittek benneteket az utazásokra? A barátom mindkét szülőjét elvesztette, az örökségéből konkrétan semmit sem látott még, mert a nevelőszülei elvették tőle (nagybátyja neveli) és a havi több, mint 80ezres árvaellátásból 2ezer(!!!!) forintot kap havonta.
2013. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
86%
Ha jó számolok, ti négyen vagytok. Szerintem ti, gyerekek sem zsíros kenyeret kaptok enni és nem turis rongyokban jártok. Jól sejtem? Tehát a szülők által megteremtett jómódból ti is részesültök. Csak hát ti enneél többet szeretnétek. A szüleid nem így látják. Okosan teszik, ha meghetetik, hogy költik a pénzt. Tulajdonképpen a pénz arra való.
2013. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim válasza:
51%

Parancsolj rájuk!


Parancsolj rá a nagyszüleidre, hogy vegyenek neked egy házat a saját pénzükből.


Tedd meg ezt, hogy rájuk parancsolsz és utána figyeld az arcmimikájukat.

2013. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
57%

"Én azért elég durvának tartom azt a születésnapi bulit."


Ha megtehetik. És gondolom, ez az 50-ik szülinapjuk volt, ami igencsak kerek szám.

Esküvőre is sokan kiadnak ennyit.

2013. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
53%

Úgy látom, egyedül leszek a véleményemmel.

Szerintem a kérdezőnek igaza van. A válaszolók többsége egyszerűen irigy rá, mert a szülei dugig vannak pénzzel. Hogy a szülők nem tesznek hozzá a családi örökséghez, az egy dolog, de hogy felélik és elherdálják a korábbi javakat, az már felelőtlenség és önzés is.

Kérdező, én megértelek. Hasonló körülmények közül származom, azzal a különbséggel, hogy az én szüleim világ életükben spóroltak. Úgy kell őket rábeszélni egy új autóra vagy egy utazásra. Pedig nagyon sok pénzük, ingatlanuk, stb. van. Így én szerencsés vagyok, már saját családom van, de az indulás egyáltalán nem jelentett gondot. Mindenem megvan, luxus körülmények között élünk. Viszont én is "vigyázok" a vagyonra, hogy az én gyerekeimnek is legyen mit örökölni.

Nem tudom, mit tehetnél, kérdező. :(

2013. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
84%

"Hogy a szülők nem tesznek hozzá a családi örökséghez, az egy dolog, de hogy felélik és elherdálják a korábbi javakat, az már felelőtlenség és önzés is"



De az nem más hanem az a szülők öröksége. Ilyen alapon akkor a kérdező se nyúljon hozzá,ne lakjon benne, hisz majd jó lesz az unokáknak vagy a meg sem született ük unokáknak.

2013. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
71%
Milyen könnyen dobálja itt mindenki a szavakat és, ha véletlenül ezek a jól keresõ szülõk és sokat költögetõ szülõk, ha lebetegszenek és elherdálnak minden pénzt,akkor mi van? A gyerekei teremtik elõ, hogy gondozzák õket, vagy még el is kell majd tartani õket. Ilyen is létezik. Az okos ember vigyáz a pénzére,még akkor is,ha sok van neki.
2013. máj. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
77%

Már bocsánat, de arról szó sem volt, hogy a szülők úgy költekeznek, hogy jövőre már nem tudnak megélni.

A kérdező egyedül a saját örökségét félti.

2013. máj. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

nem, engem nem a pénz érdekel önmagában, itt gyakorlatilag csak az utolsó pár válaszoló értette meg a lényeget.

2 dolog zavar.

1. a szüleim az utolsó 2 ingatlant is eladták, ami a nagyszüleimé volt, tehát családi vagyon, az őseimé. a dédnagyapám árvagyerekként 18 ingatlanos vagyont hagyott maga után. a nagyapám eladott ebből 16-ot, a szüleim az utolsó 2-őt is. Ezt nevezem herdálásnak, van egy negatív tendencia, borzalmas vagyonkezelők és befektetők. Engem nem a pénzt érdekel, mert magamat tartom el kb. havi 50,000 forintból, ami az egyetemi ösztöndíjam és dologozom mellette részállásban. A gondom a tendencia, hogy ugyan per pill a szüleim rendelkeznek minden vagyonnal, de a családi vagyonnal is, és nem jó vagyonkezelők.

2, úgy gondolom akárcsak a dédnagyapám, én jó vagyonkezelő vagyok. minden garast a fogamhoz verek, spórolok és befektetek. Ellentéte vagyok a szüleimnek, mert nálam a család mindent megelőz és a családi vagyon. A szüleim noha jól keresnek, semmi koncepciót nem látok a gazdálkodásukban, csak a carpe diem felfogást. Persze, ők rendelkeznek a vagyonnal, megtehetik, nekem kuss a nevem. Nekem kell termelnem. Csak rossz nézni hogy elköltik azt, amit a családom és a felmenőim adtak össze. Ez felelősség is, amit ők nem értenek meg. Én ezt kritizálom, de olvasva az itteni kommenteket, úgy tűnik én tartozom a kisebbségbe a felfogásommal.

2013. máj. 14. 00:02
 30/43 anonim ***** válasza:
75%

Értem én amit mondasz, de mégis a többiek véleményén vagyok. Az ő pénzük, ők örökölték, akár el is kaszinózhatják egy este az egészet. Más kérdés, hogy felelőtlenség lenne és én tuti nem ezt tenném a helyükben, de nekik minden joguk megvan az ingatlan eladásokhoz és a szórakozásukhoz.


na és szerintem nem így kellene nekik mondani, hogy ne herdáljátok el az örökségem (=mikor patkoltok már el mert kéne a pénz), hanem adj nekik ésszerű tanácsot, hogy idős korukra amikor már nem keresnek, akkor se kelljen nyomorogniuk, legyen valami bevételi forrás.

2013. máj. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!