Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatom meg a szüleim...

Hogyan mondhatom meg a szüleimnek, hogy ne herdálják el az én és a testvéreim örökségét?

Figyelt kérdés

Elég jól keresnek a szüleim, jómódú a család. Ez fontos leszögeznem, mert a kérdés így értelmezhető és kérlek ne gyertek azzal, hogy "de nagy problémád van", tisztában vagyok vele, hogy él az átlag ember, de ez egy speciális helyzet. Szóval a szüleim 50 évesek és minden korábbi örökségüket (amiket a szüleiktől örököltek, így nyaralókat, telkeket) már eladtak. Mindent. Ezen felül jól keresnek, tehát sok pénzünk van " a levegőben". A saját keresményükből is, és az eladott ingatlanokból is luxuskiadásokra költenek, pl. utazgatnak havi rendszerességgel külföldre (most Olaszország, máskor Amerika, vagy Kína), vagy anyám 50. születésnapjára apám kb. 2 millió forint értékben rendezett bulit sztárvendégekkel stb. Engem ez nagyon idegesít és a testvéreimet is (25,23,16), mivel nem fektetnek ingatlanvagyonba (amit megörökölhetünk), de gyakorlatilag semmit nem kapunk annak ellenére, hogy ők nagyon jól élnek és elszórják a pénzt.

Azzal érvelnek, hogy ők jól keresnek, megtehetik, de azt nem veszik számításba, hogy minden nyaralót, korábbi családi vagyonon túladtak már (ami a gyerekeké lett volna, így az enyém is). És engem ez zavar, hogy nem vesznek induló lakást vagy egy kisebb kocsit a gyerekeknek közösben, vagy valami, hiszen megtehetnék.

Hogyan lehet ebben a helyzetben jelezni a szülőknek, hogy ideje lenne hatékonyabban, a gyerekekre tekintettel is befektetni a pénzt, ha már egyszer rendelkezésre áll?


2013. máj. 13. 19:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
70%
Ne haragudj, de honnan veszed a batorsagot hozza, hogy a szuleid vagyona felett rendelkezz? Baxus, ha az osszes penzet elkoltene kutyamenhely tamogatasra/elajandekozna/elutazna/akarmi akkor se tartozik rad. A sajat vagyonod felett rendelkezz!
2013. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
47%

Hát, ha ők így viszonyulnak az anyagiakhoz, akkor vélhetőleg tényleg el fogják herdálni, s nem lesz mit megörökölni...

Az az igazság, hogy mivel ők örököltek, sokszor van az, hogy a 2. generáció nem tudja megtartani, elherdálja...

Ti, a 3. generáció lehet, hogy újra meg kell hogy teremtsétek azt, amit a gyerekeitekre hagytok...


Amúgy nem tudom megérteni, hogy nem fontos nekik, hogy nektek induló lakást adjanak...

2013. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
87%
nézd, ha nem akarnak, nem hagynak rátok semmit
2013. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
55%
En mint szülõ gondolnék a gyerekeim jövõjére, utaznék és költenék, de mértékkel és a gyerekeim jövõjét alapoznám meg elsõsorban. De ez csak az én véleményem, hiszen nem vagyunk egy formák.
2013. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
90%

Egy dolgoban el vagy tévedve: nektek NINCS örökégetek, csak a szüleiteknek jövedelme.

Ugyanis örökség akkor "keletkezik", amikor az örökhagyó meghal, amig él, addig örökségröl nem lehet beszélni.


A jövedelmükkel azt csinálnak, amit akarnak, elvégre az ö pénzük, ha kedvük van hozzá, akár az utcán osztogathatnák másoknak.


Szerintem egyáltalán semmi jogotok tölük azt követelni, hogy nektek vegyenek ezt-azt, illetve azért fektessék be valamibe a pénzt, mert ti örökölni akarjátok.


Ha nem tetszik, hogy nincs lakásod, akkor kezdj e dolgozni és keresd meg a rávalót.

2013. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
87%

Örökségetek akkor lesz, ha a szüleitek elhunytak. Addig az ő pénzük, ő vagyonuk.


Lehet velük beszélni, de gondolom nem fogaj meghatni őket.

2013. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
81%
Az nem a ti örökségetek, hanem a szüleiteké. Majd csak akkor lesz a tiétek, ha már ők meghalnak, addig meg ne sírjatok.
2013. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
89%

A szüleidnek joguk van azt kezdeni a pénzükkel, amit akarnak. Ugyanis az egészen addig nem a ti örökségetek, amíg ők élnek. Had élvezzék már ki basszus, amiért egész életükben güriztek!

Én olyan boldog lennék, ha Édesanyámnak lenne pénze utazgatni meg bulizni, élvezni az életet, meg sem fordulna a fejemben, hogy az "örökségem" herdálja. Már végigdolgozták az életüket, nyugodtan élvezzék is végre! Szerintem nekik van igazuk.

2013. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
73%

4!

Persze, alapbol minden szulo tamogatni szeretne a gyereket. Nade egy ilyen gyereket, aki arra apellal, hogy mit fog orokolni, ha majd elpatkolok???? Hat tudod mikor. Inkabb felelnem a vagyonomat, hamar ilyen egoista kis bunkot neveltem.

2013. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
84%

Örökség akkor keletkezik, ha a szüleitek meghalnak. Mivel ez még nem történt meg, ők rendelkeznek arról hogy mi történik a jövedelmükkel, vagyonukkal.


Persze lehet velük beszélni arról, hogy ti örülnétek neki ha kapnátok valamit.

2013. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!