Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Üdv!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogyan tudnék kulturáltan beszélni a szüleimmel arról hogy vehessek magamnak autót? Jogsim 3 éve van, van elég sok gyakorlatom is, jelenleg külföldön tanulok most pillanatnyilag nincs munkám de a kinézett autóra megvan a keret, és még vagy egy évig tudnám fizetni a biztosítást,fenntartást egyéb dolgokat abból a pénzből amit az elmúlt években kerestem meg két kezű munkával. Úgy néz ki lesz munkám is a nyárra szóval a fenntartása se lenne gond egy fillért nem kérnék tőlük. Akár mikor felhozom ezt a témát mindig kitérnek a beszélgetés elől hogy majd ha lesz állandó lakhelyem akkor vehetek autót , és mindig mással példálóznak hogy neki ez sincs az sincs de nem értem a logikát amikor én keresetem meg a pénzt és én is fogom fenntartani a segítségük nélkül , megérteném ha pénzt kérnék de így ezt nem tudom elfogadni, ti hogy próbálnátok ezt megbeszélni? ( szüleim elég régimódiak, konzervatívak ).


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. máj. 9. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Én azt nem értem, hogy ha megvan rá a pénzed, fenn tudod tartani, akkor miért kell ehhez a szüleid beleegyezése? Egyszerűen megveszed, nem?
2013. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőhöz csatlakozom: miért kérsz engedélyt felnőtt emberként a szüleidtől? ejelented, hoyg evszel autót, esetleg tanácsot kérsz tőlük, hogy milyet.
2013. máj. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

3 éve van jogsid,akkor legalább 21 vagy

Akkor nem értem a kérdés,mész,megveszed.

2013. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
*Bejelented, hogy veszel...
2013. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, 22 vagyok amúgy , nem is a beleegyezésük hanem egyszerűen ellenzik és hülyeségnek tartják de igazatok van amint levizsgáztam veszem is meg mit tudnak csinálni...
2013. máj. 9. 09:55
 6/10 A kérdező kommentje:
majd csak megbékélnek vele. Azt nem értem miért mondják hogy a pénzem arra költöm amire szeretném , de autót nem vehetek , paradoxon nem igaz ?:D
2013. máj. 9. 09:57
 7/10 A kérdező kommentje:
sose kértem konkréten tőlük semmit nincs nem tudom hány 10 ezer forintos telefonom, semmi ilyen elektronikai cucc, maximum ruhákat kérek de még azt is inkább magamnak veszem. Hogy én is mással példálózzak szerintem lövésük sincs hogy mennek manapság a dolgok ebben a korosztályban más csak követelőzik és megkap minden úgy hogy kb semmit nem tett le asztalra és mégis megkapja, ezen kéne elgondolkodniuk.
2013. máj. 9. 10:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerencséd van. úgy jársz, mint én.


24 voltam, amikor megcsináltam a jogsit. Anyukám nagyon ellene volt. Neki nem is volt soha. Minek, gondolom féltett, egyetlen gyerek vagyok, apu is meghalt. Mondtam neki (épp munkakeresésben voltam), hogy rengeteg állásajánlatban feltétel, de legalábbis előny a jogsi, sokszor egy sima titkárnőnél, adminisztrátornál is. Oké, megcsináltam, persze én fizettem. Aztán lett egy nagyobb összegünk, mondtam, hogy kellene egy autó, nem akarok több milliósat... Puhítani kellett, egyfolytában a beleseteket hallgattam, hogyan, hányan haltak meg.... Ha az ő oldaláról gondolok bele, akkor meg is értem tulajdonképpen. Unokatesómék is puhították...

Autót megvettem, ennek már 5 éve. Először félve ült be mellém, de pár hónap alatt eljutottunk oda, hogy azóta is mondja, pl. egy tescós bevásárlás után, hogy milyen jó, hogy van, ennyi mindent nem is tudnánk busszal elhozni...Kínszenvedés volt egyébként busszal 5 kiló liszt, ásványvíz, 5 literes olaj... Orvoshoz is csak beülünk, és megyünk... Megnyugodott, látja biztonságosan vezetek, és már örül neki.


Egyébként tényleg kell a munkámhoz a jogsi, szóval jól is jött.

2013. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem is szükségem lenne rá suli elég messze van onnan ahonnan lakok kb 15km , tömegközlekedés drága itt olcsóbb a benzin :)) Anyámnak van jogsija de amint lerakta annyiba maradt nem is foglalkozott vele lehet ezért veszi feleslegesnek amikor erről beszélek
2013. máj. 9. 10:10
 10/10 anonim ***** válasza:

a lényeg, hogy továbbra is udvarias, aranyos gyereke maradj a szüleidnek..


nem kell szólni, csak kisebb füllentésedbe fog kerülni..amihez persze évekig tartanod kell magad, amíg el nem felejtődik a dolog...

szóval, egy soha vissza nem térő, alkalmi vétel, baromi olcsó volt anyukám, ezt nem lehetett kihagyni...stb...stb...


nem lesz semmi baj, sőt, ők is örülni, később dicsekedni fognak, milyen talpraesett ez a gyerek...

2013. máj. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!