Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a gyereked...

Mit szólnál ha a gyereked párja sosem akarna nálatok enni?

Figyelt kérdés

Idáig körülbelül kéthetente ebédeltünk párom szüleinél hétvégén,rávettem maga,ettem.

De egyre rosszabb amit főz az anyukája,egyrészt az én hasam nem birja hogy minden tiszta zsír,másrészt hol túl édes a leves (húsos leves,ami sósnak kellene legyen) vagy sótlan a főétel,vagy túl fűszeres.Harmadrészt összefogdos mindent,rajtamarad a húson a zsír,de időnként a csirkén tollmaradvány is van.

Legutóbb 2 napig görcsölt a hasam,hülye fejjel a túl fűszeres ételt megettem.


Ezentúl lesz ami lesz,nem eszem többet.

Hogy lehet ezt kivitelezni sértődés nélkül?

Fogyókúra nem jó,nem hihető,diéta sem,mert betegnek hisz és szétkürtöli (és még főz is diétás kaját,ami alapból ehetetlen)


Szerintetek?


2013. ápr. 24. 13:34
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Szerintem az is kevésbé sértő ha megmondom,hogy részemről ehetetlen a főztje,minthogy én vigyem a kaját és a többiek is azt egyék,ne az ő főztjét.

Otthon van egész nap,nincs más dolga,ráadául szeret is főzni sajnos.

Ő nálunk nem jön a konyhába(akkor se ha egész nap ott van és épp elfogyott a kitett innivaló,szól,és mi viszünk ki a nappaliba újat,pedig csak le kell venni a polcról),ahogy ő sem enged mást a konyhájába.

2013. ápr. 24. 15:16
 32/35 anonim ***** válasza:
Ha megengedhetitek magatoknak fizessétek be szülinapjára valami puccos főzőtanfolyamra, ahol olyan ételeket készítenek amit ő nem szokott azzal az indokkal,h a mama hobbyja a főzés. Aztán ha más nem, legalább az alapvető higiénia ráragad ott. Én valami olaszosra fizetném be, legalább megtanítják tésztát főzni és ott nem csinálnak nehéz, zsíros kajákat.
2013. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
olyan szakács könyvek is vannak,ahol külön figyelmet kap az előkészítés,hogy pl csirkét,májat hogyan kell alaposan megtisztítani.....stb
2013. ápr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Hiába tanácsoljátok a tanfolyamot, szakácskönyvet. Elég makacsnak tűnik a kérdező anyósa, abból kiindulva, hogy a konyha nála szent hely.

Biztosan senki kedvéért nem változtatna a főzési szokásain, mert szeret főzni és azt hiszi, kiváló háziasszony. Ez a fajta ember soha nem fogadna el másfajta készítési módot, mint amit ő ismer.

Apám dettó ilyen, bár ő alapvetően jól főz, de a higiéniai dolgok nem a legnormálisabbak nála. Hiába pofázok neki, nem változtat rajta, és nem hajlandó másmilyen ételeket főzni, mint a megszokott X fajtát (és másképp sem).

2013. ápr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban (inkább már tini) volt olyan rokonunk, aki nagyon rosszul főzött. Anya mindig eltervezte otthon, mit fogunk enni, és vitte az alapanyagokat, ott meg megcsináltuk. (Pl. itthon bekeverte a pizzatésztát, ott meg megcsináltuk a feltétet.)


Egyébként velem volt olyan, hogy épp fogyókúráztam (100 kg felett voltam), és épp egy ilyen léböjtös kúrán voltam, nem ettem szilárd ételt. Nyári bográcsozás volt, én simán elvoltam a kis löttyömmel, odaültem az asztalhoz, senkit nem zavart, hogy nem eszek.


Megmondod, hogy elmentél egy vizsgálatra, ahol megmondták, hogy mit ehetsz, és mit nem. Nyomtathatsz is valami áldiagnózist fejléccel meg mindennel. Nekem is volt ilyen papírom, fel volt sorolva, hogy zsírszegény, alacsony szénhidrátos kaják, napi étel 60%-a zöldség, stb.

2013. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!