Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a gyereked...

Mit szólnál ha a gyereked párja sosem akarna nálatok enni?

Figyelt kérdés

Idáig körülbelül kéthetente ebédeltünk párom szüleinél hétvégén,rávettem maga,ettem.

De egyre rosszabb amit főz az anyukája,egyrészt az én hasam nem birja hogy minden tiszta zsír,másrészt hol túl édes a leves (húsos leves,ami sósnak kellene legyen) vagy sótlan a főétel,vagy túl fűszeres.Harmadrészt összefogdos mindent,rajtamarad a húson a zsír,de időnként a csirkén tollmaradvány is van.

Legutóbb 2 napig görcsölt a hasam,hülye fejjel a túl fűszeres ételt megettem.


Ezentúl lesz ami lesz,nem eszem többet.

Hogy lehet ezt kivitelezni sértődés nélkül?

Fogyókúra nem jó,nem hihető,diéta sem,mert betegnek hisz és szétkürtöli (és még főz is diétás kaját,ami alapból ehetetlen)


Szerintetek?


2013. ápr. 24. 13:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó helyzet ez, az én exem anyukája is meglehetősen fura stílusban főzött. A sütijei isteniek voltak, de a leveseit alig bírtam legyűrni. Udvariasságból ettem belőle mindig egy kicsit, de tudom miről beszélsz na... Én nem tudtam volna sértődés nélkül megoldani, max annyi, hogy köszönöm ebből most nem kérek. Nem kell tudniuk, hogy miért.


A jelenlegi párom családjában meg csak szénsavas üdítő volt mindig és megsértődtek, hogy én inkább csapvizet kérek, hiszen azért vették, hogy ne vizet kelljen innunk. Kb. egy évig akárhányszor náluk voltam újra és újra elismételtem, hogy köszönöm szépen de én azt nem bírom meginni és nem is akarom, mert nagyon megfájdul tőle a hasam, ennyi. Ha ezekután megsértődik sem fogom meginni, nem tolok ki magammal.

Mondd el te is, hogy sajnos te az ilyen fűszeres, olajos kajákat nem bírod megenni, mert gyomor problémákat okoz és ennyi.

2013. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Nem sértődök meg ha nálunk nem eszik valaki.

Van egy barátunk,ő nem eszi meg a főztöm,meg is mondta hogy ne erőlködjek,csak azt eszi amit ő főz,de két csokipudinggal ő bármikor elvan.Így ő mindig pudingot kap ha nálunk vacsorázik(többen jönnek,más eszi amit főzök).

2013. ápr. 24. 13:48
 13/35 A kérdező kommentje:

Nem csak a fűszeres nagyon zsíros amit undorodok ha meg kell enni a főztjéből,hanem olyan furcsán főz.Sós levest és krumplipürét édesre,spagettit keményre,lesütött húst zaft nélkül fulladósra és hasonlók.


Nem vagyok annyira válogatós,de komolyan egy utolsó kategóriás stardos büfében finomabbat árulnak.

:(

2013. ápr. 24. 13:53
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Én se eszek mindenhol meg mindent.Most lehet azt mondani finnyás vagyok meg tuti jól megy de ha nem bírja a gyomrom akkor nem bírja.Ez van.Meg kell neki mondani óvatosan.Ha értelmes felnőtt ember megérti.Nekem sose volt senkinél ebből problémám.Nagyobb hiszti lett volna ha hazugságokkal állok elő és lebukok!
2013. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Inkább mond meg neki ,hogy szereted amit főz ,de szeretnéd megmutatni ,hogy most nyáron érdemes kicsit lazább kajákat csinálni. Állj a konyhába és vállald el te a kaját. Utána ,ha ízlett neki akkor adhatsz recepteket neki amik jók.



Hogyha nem megy akkor nem vagy éhes meg fáj a hasad...



(Lehet anyagi okai vannak a rossz kajáknak. egy pörkölt 1000ft ból megvan 5 emberre....)

2013. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
89%

Én is ilyen vagyok,párom anyja szabályosan megsértődik

ha valaki nem eszik nála.

Velem legnagyobb örömömre előfordult már,hogy gulyás leves volt,én meg kértem egy szelet kenyeret,ami szabályosan penészes volt egy helyen,ezt meg is mutattam,hogy "ez a kenyér penészes,már bocs!" erre én voltam a sz.r,hogy mindent kritizálok.De a legdurvább az,hogy a mikró nem jó,ezért múltkor a hideg összeállt főzeléket akarta velem megetetni,szóltam hogy ez még hideg,erre megkaptam hogy nem kell forrónak lennie!

Azóta ha étellel kínál,"köszönöm szépen nem kérek!"

Szerintem a te helyzeted nem a legszörnyűbb,szerintem ez csak egy kis hiszti!

Állj szépen sarkadra,és mond hogy köszönöm szépen,de nem kérek enni,nem vagyok éhes!Ennél nagyobb problémák is elő szoktak fordulni az anyóssal,nekem volt részem már bennük,ha egy ilyen jellegű dolgot nem tudsz kezelni,mi lesz később?

Megsértődik?Hülye kifogás,már bocs,senki sem erőltetheti rád a kaját,ráadásul ha nem is kívánod,nem ízlik!

Sértődjön csak meg,lekötözni,és teletömni mindenki előtt csak nem fog :D

2013. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Írtam, a konyhájába még párom se mehet,nemhogy más,főképp nem főzni.

Anyagilag jól állnak,és húst hússal esznek.

az összetevőkből lehetne finomat is,csak mondjuk le kellene szedni a csirke tollát vagy a húsról a zsírcafatokat,a tésztát kicsit tovább főzni,stb.

De valószinű neki így ízlik.


Voltak már sajnos nagyobb problémák is vele,nehezen tette túl magát azon,hogy az egyszem fia képes volt elszakadni tőle,és velem összeköltözni.

Épp ezért járunk rendszeresen,ne zuhanjon magába,hogy már látogatva sincs.

2013. ápr. 24. 14:11
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Miért nem tudsz egy kicsit talpraesettebb lenni.

Én is azt mondom,hogy ha egy ilyen szitut nem tudsz normálisan lerendezni,később ha jönnek a nagyobb konfliktusok,akkor nagyon ki fogsz borulni! :)


Mikor megismerkedtem a párom anyjával,folyton tömött volna mindenféle kajával,csak ne keljen kidobnia,sokszor 2 napos paprikás krumplit tette elém hidegen.

Megmondtam neki kerek perec,hogy nézze én nem vagyok rosszindulatú,nagyon kedvelem magát,de az ételre nagyon

kényes a gyomrom,ez nem azt jelenti hogy rosszul főz,én vagyok így összerakva!

Érdekes ő egy 71 éves néni,és sikerült megértenie!

Azóta nagy kajálásoknál udvariasan megkérdezi hogy kérek e,én mondom hogy köszönöm Erzsi néni,de nem kérek.

És ennyivel le van tudva mindenféle sértődés nélkül,Túl nagy ügyet csinálsz szerintem is a dologból,ebben maximálisan egyet értek az előzővel.

2013. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Nem én,mert én elvagyok 2 szendviccsel is ha olyanom van.

Náluk nagy dolog a nagy családi ebéd,ahova mindenki leül,végignézi ki mennyit eszik,és tukmál ha szerinte nem eleget.

2013. ápr. 24. 14:20
 20/35 anonim ***** válasza:
16-os vagyok,ráadásul refluxos,sok a gyomorsavam,így meg főleg nem ehetek megterhelő kajákat,ezért ha vendégségbe megyek,és már látom hogy jó zsíros,nehéz a kaja,mondom hogy "köszike,de én most nem tartok veletek",és ebből még sosem volt sértődés.
2013. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!