Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a gyereked...

Mit szólnál, ha a gyereked ilyenek alapján választana szakmát?

Figyelt kérdés
Lányom egészségügyben szeretne dolgozni,kiskorától kezdve nagyon tetszik neki az orvos,nővér szakma,amikor kórházban volt,mindig segített a betegtársainak,nővéreknek,ápolóknak is,szinte már otthon érezte magát,mindig mondogatja,hogy szívesen csinálná ezt hivatásszerűen.Bár nem egy túlfizetett szakma
2013. jan. 15. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Hát mit kellene szólnom hozzá? Ha ezt akarja, csinálja.
2013. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Ant39 ***** válasza:
38%
Azt tudod ugye hogy ,még elmehet főiskolára ,és egyetemre is. ha ez a szíve vágya miért ne? :)
2013. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

"ilyenek alapján"- milyenek alapján?


Ha ez tetszik neki ezt csinálja. Az orvos szakma meg elég kifizetődő, hosszútávon.


Én is azt a szakmát tanultam, amit szerettem.

2013. jan. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
sokan mondják,hogy ez egy mánia,ami majd a tanulmányia alatt már nem is fogja érdekelni
2013. jan. 15. 13:14
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha ezt szeretné, akkor csinálja. Én semmit se fogok ráerőltetni a gyerekeimre, hogy mit tanuljanak, mert az épp nem jól fizető szakma. Megjegyzem az orvosok nem keresnek rosszul, bár nem olcsó a taníttatás, a de kinyögném és a világ legboldogabb anyukája lennék, ha a gyerekem egyszer orvos lenne.

Szerintem az ilyen emberekből lesz a legjobb ápolónő, mert ha kevés pénzt is kap érte, aki is örömmel csinálja, nem bunkoskodik a betegekkel, mert ő választotta, mert ezt érzi a hivatásának!

2013. jan. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
ja igen és vannak diplomás ápolónők is, akik azért jobban keresnek, mint akiknek érettségije van. Szerintem az egyetlen problémád, hogy nem keresne ápolónőként havi 300 ezreket.
2013. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%

Hány éves?

10-15 évesen én is mondtam ilyet.

De le is mondtam erről amikor egy balesetnél mi érkeztünk először és közelről láttam frissen sérülteket,vért.

2013. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Ez a legjobb alap. Szereti amit csinál, őt ez érdekli és ha ez érdekli akkor had csinálja. "Nem egy túlfizetett szakma" nem ez a lényeg, az a lényeg hogy szeresse amit csinál és annyira megtudjon élni belőle hogy van tető a feje fölött és van mit ennie.
2013. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
19 éves
2013. jan. 15. 13:19
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Ritka, hogy valaki azt csinálhatja, amit szeret. Szerintem klassz dolog, hogy szeretne valamit. Ha a tanulmányai alatt rájön, hogy nem tetszik, akkor két választása van:

- vagy tovább képezi magát olyan irányba ami tetszik

- vagy megszokja

Ma, ha főiskolások nagy részét megkérdeznéd, amikor beiratkozik az iskolába és amikor elvégzi azt, hogy mivel fog foglalkozni, 80% mást mondana előtte és utána.

Van aki nem is tudja mire lesz jó a papírja. (Csak igen nagy vonalakban)

Tehát, szerintem sokat nem tévedhet.

2013. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!