Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a gyereked...

Mit szólnál, ha a gyereked ilyenek alapján választana szakmát?

Figyelt kérdés
Lányom egészségügyben szeretne dolgozni,kiskorától kezdve nagyon tetszik neki az orvos,nővér szakma,amikor kórházban volt,mindig segített a betegtársainak,nővéreknek,ápolóknak is,szinte már otthon érezte magát,mindig mondogatja,hogy szívesen csinálná ezt hivatásszerűen.Bár nem egy túlfizetett szakma
2013. jan. 15. 13:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

"kiskorától kezdve nagyon tetszik neki az orvos,nővér szakma,amikor kórházban volt,mindig segített a betegtársainak,nővéreknek,ápolóknak is"


CSAK ilyenek alapján lenne szabad szakmát választani. Én mérnök vagyok, de ha a gyerekem nem akarna majd továbbtanulni, az sem zavarna, ha lesz valamilyen hivatástudata bármilyen tisztességes szakma felé. Ha virágkötő akarna lenni, akkor abból küldeném el a lehető legjobb iskolába, tanfolyamra, ha fodrász, abból, ha meg ápoló, akkor abból. Csak legyen a munkája a szenvedélye is, különben egy életen át gyomorgörccsel fog dolgozni járni.

2013. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok evvel, ha szereti miért ne? Nem a pénz a minden. Sokszor 100x gazdagabb az aki azt csinálja amit szeret, és ez egy olyan terület amit nem lenne szabad a pénzért elvállalni, ehhez szív-lélek, kitartás szeretet kell.

Tisztaság fél egészség, és, ha azért kapsz pénzt ami szeretsz az még egy fél. Teljesen jó ez így.

2013. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Amúgy külföldön vagy gazdagabb családoknál ahol az időseket nem akarják otthonba lakni jól fizetnek, ha ápolják, gondoskodnak róluk.
2013. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
A lányod jó ember ha ezt szeretné csinálni hadd csinálja. Legyél büszke rá, hogy ilyen lányod van aki másokon akar segíteni.
2013. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én erre csak annyit tudok mondani, hogy manapság kevesek csinálják azt, amit igazán szeretnek.

Többek között én is.

Inkább mennék kevesebbért egy olyan helyre ahol jól érzem magam és rendben a lelkem, mint naponta felkelni és bemenni egy olyan helyre, amit legszívesebben felrobbantanék és olyan munkát végezni, amit gyűlölök!

Hidd el ha a lányod olyat csinál, amit szeret azzal megspórol magának egy kiadós idegbajt.


Még az is meglehet, hogy menet közben rájön a szakma árnyoldalaira és vált de lehet az is, hogy talán javul egy kicsit a helyzet a szakmában. Ha annyira érdeklődik akkor talán tovább mehet orvosnak is azok egy kicsit többet keresnek.

2013. jan. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem túlfizetett szakma, kérdező, de én olvastam itt már kérdést ápolókról, akik szívvel-lélekkel végezték a munkájukat és nem kevés jattot kaptak a hálás betegektől. NAGYON kevés az olyan ápolő és nővér, aki tényleg szeretetből, önzetlenül dolgozik, ápolgatja a betegeket. Én támogatnám a lányodat a helyedben, érezzze, hogy az anyja mellette áll. Plusz még bármikor meggondolhatja magát. Támogasd!!
2013. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
Múló szeszélyek nem tartanak ki több, mint 15 évig.
2013. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Nagyon büszke lennék a lányomra, ha az alapján választana szakmát, hogy ő mit szeretne csinálni az életben, és nem az alapján, hogy jó biológiából. Nagyon büszke lennék akkor is, ha ilyen ambiciózus, és tudom, hogy ezzel a mentalitással az élet bármely területén sokra viheti.
2013. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy ilyenek alapján választana szakmát? Elég nagy hülyeség ez a kérdés! Ahelyett, hogy örülnél, hogy érdekli valami a gyerekedet.
2013. jan. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha megtanul normálisan min. 1 idegen nyelvet (német vagy angol), és még esetleg tovább is képzi magát főiskolán/egyetemen, lehet normális állása.


Ausztriában és Angliában is keresettek az egészségügyisek.

2013. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!