Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha gyereked azt mondaná...

Ha gyereked azt mondaná neked, hogy a párod molesztálja, hinnél neki?

Figyelt kérdés
Mit tennél?
2013. jan. 8. 01:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%

Hinnék neki. Különben miért mondaná?

Feljelenteném a pasit, és szakítanék. Nyilván..

2013. jan. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

El se tudom képzelni, hogy egyáltalán miért merülne fel valakiben a kétség, hogy nem mond igazat.... Talán ha egy hazudós gyerekről van szó? Egy gyereknek nem könnyű ilyesmiről beszélni, örülj, hogy volt elég bátor ahhoz, hogy elmondja.

Jesszus, nem is értem az ilyet...

2013. jan. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon remélem, hogy ez csak elméleti kérdés, és nálatok nem ez a helyzet, és véletlenül sem merül fel benned az, hogy ne a gyerekednek higgy.
2013. jan. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Ilyet ritkán találnak ki gyerekek, de extrém esetben előfordulhat, hogy egy kamasz így akar kitolni a szülővel. Kérdezd ki alaposan a gyereket, mondja el részletesen, miről van szó. Esetleg el lehet vinni egy jó pszichológushoz, aki valószínűleg rájön, ha netán hazudik a gyerek. Természetesen a párodat is meg kell hallgatni. Mindenesetre, amíg nem tisztázódik a dolog, ne hagyd őket magukra! Ha bebizonyosodik, hogy igaz a történet, azonnal szakítani kell a pároddal. Az ilyenek sosem képesek meggyógyulni.
2013. jan. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg nagyon extrém eset kellene ahhoz, hogy ezt behazudja. Egy ilyen kockázatot szinte senki nem vállalna nulla igazságtartalom nélkül.
2013. jan. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Bár ez az én esetemben kizárt (fiam van, és a párom hetero)

De ha lenne egy lányom és ezt mondaná, fogalmam sincs hogy hinnék-e neki. Ha a lányom mindig őszinte, igazmondó volt. Aki sosem hazudott akkor hinnék neki, és mellette állnék, ha kell meg is tépném a "volt" páromat Mert ugye abban a pillanatban rúgnám is ki.

De ha a lányom kis hazudós, és már nem az első eset lenne hogy csak le akarná járatni a nevelt apját pusztán mert nem kedveli, akkor kész tények elé állítanám. Ha kell orvoshoz is elvinném, ha kell pszichológushoz is. Általában a kis hazudósak ilyenkor már megijednek, és bevallják kamu volt. De ha ezek után is kiderülne hogy bár kis hazudós a lányom de igazat mondott, akkor szintén páros lábbal rúgnám ki a pasimat, és igyekezném a lányom lelki békéjét gyógyítani..

2013. jan. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem hitt az anyám. 15 éves voltam.
2013. jan. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

ma 01:22 vagyok-

Azt elfelejtettem megírni hogy pont a szomszédom lánya aki 13 éves volt tavaly pont ezt mondta az anyjának, hogy a nevelt apja molesztálta. Az anyja hitt neki, és feljelentette a pasast, és bírósági per lett belőle. Az első tárgyalásnál kiderült hogy a lánya végig hazudott. Azt mondta azért mert a nevelőapja szigorú volt, és eltiltotta a barátjától. Ez volt a bosszú. Szóval higgyétek el vannak fiatalok akik képesek ilyet hazudni..

2013. jan. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképpen hallgasd meg, és vidd el szakemberhez. Ha megtörtént, azért, ha nem történt meg, akkor meg azért, hogy miért mondja. Higyjél neki, de járj utána.
2013. jan. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Ezt igaz, elme válogatja, de nem könnyű elmondani.ez pont olyan extrém eset amiröl én, személy szerint egy ideig hallgatnék.hiszen ha elmondanám azzal kockáztatnám as züleim kapcsolatát,már ha látnám hogy ez valamelyiküknek,amiben élnek jó, igy lehet akkor gondolkodnék az elmondásán ennek a ténynek ha többször előfordulna,vagy meg nem jönne az eszem. viszont a molesztálás kategória elég sok mindent foglal magába. ha valaki (szerintem) ezt könnyedén elmondja,akkor legyen a saját gyerekem,nem hinném el neki először.(alaptalanul)ismerjük a históriákat,hogy apu/anyu meghalt, új társat keres a szülő,ami nem tetszik a nevelt gyereknek,és valljuk be, ez az egyik "adu" amit be lehet vetni valaki ellen,mert ha még hazugság is, bőven megrontja a bizalmat ami végződhet a kapcsolat végével.viszont ezek a gyerekek" pont azt nem veszik észre, ha ezzel kapcsolatban hazudnak,hogy ennek mekkora súlya van. viszont ennek kideritésére én mindenképp megkérdeznék egy szakorvost is, a molesztálásnak nagyon sok személyiségfejlődés befolyásoló hatása van ,amit a szimpla szülöi gondolkodásmód nem mindig érthet meg vagy vesz észre.és ezután kérdeznék rá a másik félnél is.
2013. jan. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!