Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha gyereked azt mondaná...

Ha gyereked azt mondaná neked, hogy a párod molesztálja, hinnél neki?

Figyelt kérdés
Mit tennél?
2013. jan. 8. 01:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%

Azért ne kapkodjátok el a válaszokat!


Nálunk van egy kövér rokon kislány, akinek az a szórakozása,

hogy akit nem kedvel, arra alattomosan rácsap egy nagyot,

majd hangos sivalkodással berohan a szüleihez, hogy x y bántotta!!


Gyanítom, hogy ha nagyobb lesz kitelik tőle majd más is...

2013. jan. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%

Körülbelül 12-13 éves lehettem amikor anyu akkori élettársa molesztált.Intim területen akart fogdosni,a fenekemet megsimította valahányszor elment mellettem.(Undor és rosszullét kapott el,ahogy ezt leírtam,ugyanúgy,mint amikor anno ez a görény sok-sok éve hozzámért).

Próbáltam tudatosan kerülni.Amikor tudtam,hogy anyu nincs otthon,de ő igen,akkor vagy a játszótéren dekkoltam,vagy csak sétáltam céltalanul.

Nem mertem róla beszélni anyunak!

Amikor hármasban voltunk otthon,akkor is kerültem a társaságát a majomnak.A szobámban voltam visszavonulva.

Anyumnak feltűnt,hogy zárkozott lettem.Kérdezgetett,hogy mi a baj.Nem mertem elmondani,így ő azt hitte,hogy a suliban van valami gondom,vagy éppen a kis kamaszodó szerelmes énem élem.Így pár hétre letudtam a dolgot,anyu nem kérdezett,én pedig magamtól nem mondtam.

Aztán egyre gyanúsabb lett anyunak,hogy már az asztalhoz sem ülök le,ha "ő" ott van,pedig,amíg haza nem ért,jó kedvűen beszélgettünk kettecskén.

Aztán egy nap anyu konkrétan rákérdezett.Illetve olyan határozott kérdezősen kijelentette.Csak egy igennel feleltem.

Még aznap este elkotródott onnan ez a "jó ember".Igaz,nem önként ment,mert tagadott,de a szomszédunk (aki valamilyen úton-módon rokon és kb 140kg) rásegített az indulására.

Azóta nem is láttuk és nem is hallottunk róla többet.

Ne haragudjatok a terjedelemért!

2013. jan. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

A gyerekek nagy valószínűséggel ilyent nem hazudnak. Az esetek 99%-ban igaz és nekik kell hinni.

Tanultam gyerekvédelmet és nagyon szakmába vágó a kérdés. Kb. egymillió ilyenből 1 hazugság csak. A gyerek magától nem talál ki ilyent.

2013. jan. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%

Azért elég sok gyerek van - föként kiskamasz korban, aki nem akarja, hogy a szülönek új kapcsolata legyen, illetve megmaradjon. Mivel manapság már a vizcsapból is a "molesztálás-témakör" jön, ezért elég sokszor ez jó ötletnek tünik, öket szétválasztani. Ez az arány sokkal magasabb, mint az elözö által irt "egymillióból egy" inkább 1/4-1/5 az arány.

Ismert több eset is, ahol a férfit elitélték börtönre, és több év után derült ki, hogy a gyerek csak hazudott.


Szóval ha valakinek ilyet mond a gyereke, akkor NEM az "azonnal kidobni" a normális reakció, hanem elöször a gyereket ALAPOSAN kikérdezni, utána partnerrel elbeszélgetni a témáról, meg megfigyelni kettejük viselketését, amikor azt hiszik, kettesben vannak.


Ha a gyanut a viselkedésük alátámasztja, akkor a gyereket pszichológussal kikérdeztetni és csak ha bebizonyosodik a dolog, AKKOR lépni a férfi ellen.


Ugyanis a sok "azonnal-itélkezö" egyáltalán nem gondol bele abba, hogy a megfontolatlan, ok nélküli elitéléssel a férfi életét akkor is tönkreteszik, ha ö tökéletesen ártatlan.

2013. jan. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem egy olyan kérdés, amit egyszerű igennel vagy nemmel meg lehet válaszolni. Ahogy az egyik válaszadó irta, öt molesztaltak es az anya észrevette a jelekből. Egy gyerek ilyesmit nem tud eltitkolni, valamilyen módon megváltozik a viselkedése. Tehát ha a gyerekem egyszer ilyennel állna elem, végig gondolnám, hogy változott e bármi is a magatartasaban. Ha kétségem lenne, akkor azonnal pszichológus hoz vinnem es addig is, amíg erre sor kerül, megoldanám, hogy ne legyen az állítólagos molesztaltak közelében. De kategorikusan kijelenteni azt, hogy a gyerek igazat mond es a partner bűnös, bizonyíték nelkul nem tudnám, hiszen ha megis csak mese habbal, akkor egyrészt megalazok egy ártatlan embert, másrészt elveszítem a társam.
2013. jan. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%

"A gyerek magától nem talál ki ilyent."


Nem magától találja ki,látja filmben,látja ujságban hogy büntetést kap a felnőtt aki ilyet tesz.

És van esze,gondolkodik, "ha én is ezt mondom,akkor elviszik a mama uj barátját,nincs több házimunka,éljük az életünk mint előtte".


Ezzel persze nem azt mondom hogy legyintéssel kell elintézni,hanem hogy alaposan utánajárni a dolognak,akár pszihológus segitségével is,kikérdezni mindkét felet és egyikhez sem ellenségesen állni.

2013. jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%
azonnal elvinném pszichológushoz. Barátnőm apja molesztálta a testvérét az anyja tudtával, nemrég derült ki. Egy világ omlott össze. Inkább lennék óvatos, soha nem lehet tudni. Igen, hinnék neki.
2013. jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj bármi is van a dolog mögött nem normális.

Vidd el orvoshoz, ő majd segíteni fog. Egy szakember hamar felismeri mikor igaz a történet és mikor nem. Függ hány éves a gyerek, de általában babákon, kártykon kell a gyereknek elmondani, hogy mi történt. Esetleg elemezheti egy-egy rajzát. Ez alapján sok mindenre fény derülhet.


A biztos csak hazudik dolgot sem kell ennyire lazán venni, van oka amiért a gyerek hazudik, ha hazudik. Márcsak ezért is szükség lenne, hogy egy szakember elbeszélgessen vele.


A helyedben pedig gyorsan cselekednék, mert ha igaz a molesztálás akkor komoly lelkisérülést is szerezhet a gyerek.

2013. jan. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%
Vinném pszichológushoz, meg ha olyat mondott, látleletet venni. Megmondom őszintén, ha alapjáraton hazudós (és durva dolgokat is talált ki), meg ha kész lista van arról, hogy próbálta mellőlem elmarni a páromat, akkor lehet, hogy nem hinnék neki azonnal.
2013. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: nyilván másként gondolkodnék róla, ha egy ötéves mondja, nem konkrétan megnevezve a dolgot, meg ha egy 13-15 éves leányzó (főleg, ha mint már mondtam, voltak alattomos trükkjei), aki már nevén nevezi.
2013. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!