Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha gyereked azt mondaná...

Ha gyereked azt mondaná neked, hogy a párod molesztálja, hinnél neki?

Figyelt kérdés
Mit tennél?
2013. jan. 8. 01:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%

Mindenképpen! Egy gyerek nem mond ilyet, ha nem igaz!

Mit tennék? Megölném a férget!


Én 3 éves voltam amikor anyukám összeköltözött az akkori párjával. Egy este együtt fürödtünk nevelőapámmal, anyum lement a közértbe, amikor azt kérte, hogy fogjam meg a f@rkát! Nem tettem! Elmondtam a nagymamámnak, Ő hívta fel anyámat, mondott el neki mindent! Anyám nem hitte el, és együtt maradtak! Nagyim a történtek után elhozott onnan, és ő nevelt 10 évig. Majd visszakerültem 13 évesen anyukámékhoz, egy ideig nem volt semmi, de mivel akkor kezdtem nőiesedni, nevelőapám újra bepróbálkozott, de akkor már konkrétabban! Zsarolt, hogy csak akkor enged el a nagymamámhoz látogatóba, ha megfoghatja a mellem, betegen feküdtem otthon, aludtam egész nap, befeküdt mellém az ágyba, simogatott, a nemi szervemet is, de mivel sokszor megvert minket, és terrorizált, nem mertem ellenállni, hanem alvást színleltem! Ez ment 3 évig.

Szerencsére (ennél is) komolyabb dolog nem történt, mert anyámat megszállta valami, és egy este összeszedett minket a tesómmal, és otthagyta azt a mocskot. Bár kicsit későn!

Neki utólag mondtam el mindent, addig nem tudott a molesztálásokról! Lett belőle feljelentés, bíróság, letöltendő börtön, de még előtte a Jóisten megoldotta, mert egyik pillanatról a másikra meghalt az a nyomorult!


Szóval vedd komolyan amit a lányod mond!

Persze, olyat is hallottam már, hogy a megbokrosodott tini, így akart bosszút állni a nevelőapán, de mindenképpen utána kell járni a dolognak, és ha kell megtenni a kellő lépéseket!

2013. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom elképzelni, hogy ilyen előforduljon, mert nagyon jól ismerem a párom, és tudom róla, hogy soha nem tenne ilyet, tehát csak hazugság lenne, ha bárki ezt állítja. Ha lenne gyerekem, akkor is csak olyan pasival költöznék össze, aki ilyet nem tenne.
2013. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
91%
Gyerekkoromban engem és a húgomat is molesztált az anyám élettársa. Sajnos anyánknak csak felnőtt fejjel mertük elmondani, akkor nem. Viszont anno emiatt kifejezetten utáltuk a mostohát, anyánk nem értette, hogy miért..
2013. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
93%

06:48

"A gyerekek nagy valószínűséggel ilyent nem hazudnak. Az esetek 99%-ban igaz és nekik kell hinni.

Tanultam gyerekvédelmet és nagyon szakmába vágó a kérdés."


Az isten mentsen meg mindenkit, az ilyen eleve előítéletes "szakembertől".

2013. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

" A gyerekek nem hazudnak"


Biztos??

Vagy csak élénk a fantáziájuk?


Egy családon belüli példa:


Ül előttem hallótávolságra a 4éves gyerek és teljes átéléssel meséli egy képzeletbeli beszélgetőtársának a játéktelefonján,hogy mik történtek vele tegnak.

Pl.: "utaztunk a vonaton de nem volt jegyünk és jött a bajuszos kalauzbácsi és jól megvert".


Hogy honnan szedte nem tudom, mert még eddig sohasem utazott vonaton!!!

Sőt, még verni sem szoktuk.

...és bajusza sincsen senkinek az ismeretségi körben.


Amikor rákérdeztem, akkor is kitartóan állította tovább, és majdnem sírt, hogy nem hiszek neki.

Este a páromnak is előadta ugyanezt, és kötötte az ebet a karóhoz, hogy vele ez megtörtént.


Ha most jönne egy ilyen "igazságügyi szakember" (pszichológus), ő is a gyereknek hinne, és lecsuknának egy szerencsétlen bajuszos kalauzt, aki hiába is tagadná, "mert egy gyerek nem hazudik".


Amúgy gondoljatok csak bele, hogy bármelyik gyerek rafinált annyira, hogy bármelyik pillanatban képes összeugrasztani valamivel akár a szüleit is.

2013. jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Természetesen nem hagynám annyiban.


De a párom megtépése, kiherélése és a férfinem felrobbantása előtt azért elvinném a gyereket egy jó pszichológushoz, ahol 99,99999% valószínűséggel kiderül, mi az igazság. Elképesztően rafinált tesztek vannak erre, amiket egy gyerek sem tud átverni. Nyilván a párkapcsolat szempontjából súlyos pillanatok lennének, de ha gyerek fantáziált vagy félreértelmezett valamit, akkor egy jó kapcsolatban ennek el kell simulnia idővel.

2013. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

"ha elmondanám azzal kockáztatnám as züleim kapcsolatát,már ha látnám hogy ez valamelyiküknek,amiben élnek jó"


az miért baj, ha egy olyan kapcsolatot kockáztatnál, amelyiknek az egyik tagja pedofil?

2013. jan. 17. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!