Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a 20 éves...

Mit szólnál, ha a 20 éves lányod terhes lenne?

Figyelt kérdés

40 éves nő vagyok,a lányom 20 éves és babát vár.

A környezetünkből észrevettük,hogy sokan támadják őt,hogy mégis miért kell ilyen korán szülnie miből fogja eltartani stb.A párkapcsolata stabil,nagyon szeretem a barátját és ők is egymást.Külön lakásba vannak,ha bármi történne akkor az én másik házamba tudna a lányom/tudnának együtt menni.

Egyetemre jár.Miért kell egyből megszólni,a háta mögött kibeszélni őket,amikor látni rajtuk hogy boldogok?

Mindenki azzal jön,merthogy a pénz... ezek az emberek esetleg irigyek lennének? Nem gazdagok vagyunk,csupán tudunk örülni egy babának.Nem értem miért kell bántani valakit aki 21 éves korába fog szülni.

Nektek mi a véleményetek?


2013. ápr. 14. 20:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy ne foglalkozz vele. Ha később szül akkor az a baj, ha korán akkor az, ha házasság nélkül akkor felelőtlen, tök mindegy, valaki úgyis a nemtetszését fejezi ki.

Én meg 30 évesen szültem, házasságban, stabil anyagi helyzetben, mégis elvált lettem. Ne foglalkozzatok vele, örüljetek a babának, nem egy megesett 16 éves kislány, ha van helye a kicsinek és szeretitek, akkor az a lényeg.

2013. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Én 21 évesen lettem anya. Igaz becsúszott baba volt. Volt egy lakásom (örököltem nagyimtól), egyetemre jártam, mellette dolgoztam. Párom 23 volt, dolgozott. Minket is megszóltak, hogy tönkretesszük a fiatalságunkat. Szerintem ennél jobban nem is alakulhatott volna az életem. Átmentem levelőzőre (ezt mondjuk a szüleim fizették), mire a kicsi 2 éves lett, végeztem. Ő ment bölcsibe én dolgozni. Ha újrakezdhetnénk ugyanígy csinálnánk.
2013. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

"40 éves nő vagyok,a lányom 20 éves és babát vár. " Te hány éves voltál, mikor őt vártad? :-)

Ne foglalkozzatok másokkal, és ennyi. Az emberek imádnak mások életébe belepofázni, ha 25 lenne, vagy épp 43, abba is belekötnének, nem kell vele törődötök.

2013. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Igaza van az elöttem írónak.

Ha komoly a kapcsolatuk,szeretik egymást,ho a hiba.Felnött nö,tudja mit tesz!!

Örüljetek,és jó egészséget nekik! :)

2013. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

Az első mindent elmondott....


Az anyám szemében én azért vagyok felelőtlen, mert 3 gyereket szültem, majd miután férjem kattant (megvert) és elváltam...


Ha van rajta sapka az a baj..tipikus esete.

2013. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
tényleg fölösleges mások véleményével foglalkozni.. 20 éves, felnőtt ember... majd őt eldönti hogy mit akar, másnak semmi köze hozzá... főleg olyannak nem aki nem is rokon
2013. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen körülmények közt semit, örülnék.


Értem, hogy zavar az ilyesmi beszéd, de te meg azt értsd meg, hogy nagyon sok ember/család értékrendjében 20 évesen gyereket vállalni "felelőtlenség". Mondjuk olyan szempontból én is annak gondolom, hogy azért 20 évesen elég ritka az olyan komoly háttérrel rendelkező párkapcsolat, amiben biztonsággal lehet vállalni. És itt az utolsó szempont a pénz, hanem az, hogy még jóformán semmi élettapasztaltuk nincs, nem vészeltek át komolyabb nehézségeket stb.

Külső szemlélők gyakran reálisabban látják a dolgokat, mint a család, akik épp örülnek egymásnak meg a babának. Ettől még primitív dolog ezt hangoztatni és kibeszélni.

2013. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

40 éves vagy.(én is ) 20 éves a lányod (nekem a fiam 20 éves) ezek szerint mindketten 20 évesen szültünk..

Legközelebb ha szóvá teszik neked hogy a lányod miért vállalja be 20 évesen a babát, nyugodtan kérdez rá az illetőre ha tudod hogy neki is felnőtt gyereke van hogy

"és mond, te hány éves is voltál amikor a fiad/ lányod született??"

2013. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
8/8 nak teljesen igaza van, és másoknak is.. A legfőbb kérdés: Most miért olyan fontos, hogy mit szólnak mások? Nem az itt a baj, hogy a mások véleménye fontos ebben az ügyben?
2013. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%

Én már nagyon örülök,hogy a mai világban korán vállaltam gyereket,mert rengeteg nagyszülői segítségem volt,ezért viszonylag gondtalan volt a gyerekem első 3 éve,mikor nagyon kellett a segítség,mert még nem tudtam dolgozni és a párom fizetése kevés volt.

Ha addig vártam volna,mint a többi osztálytársam,hogy 30 felett vállalok,már nem lett volna ez a sok segítségem és borzasztó nehéz lett volna.

Úgyhogy én már pont ezért el is határoztam,hogy a saját lányom esetében nagyon pártfogolom,ha megtalálja a párját,hogy ne először a karrier stb érdekelje,hanem a gyerekvállalás.

Azóta egyébként szép karriert futottam be és sokkal kellemesebb lelkiállapotban,így,hogy gyerekem van,mert,mint másoknak már nem "ketyegett" a biológiai órám...

2013. ápr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!