Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a 20 éves...

Mit szólnál, ha a 20 éves lányod terhes lenne?

Figyelt kérdés

40 éves nő vagyok,a lányom 20 éves és babát vár.

A környezetünkből észrevettük,hogy sokan támadják őt,hogy mégis miért kell ilyen korán szülnie miből fogja eltartani stb.A párkapcsolata stabil,nagyon szeretem a barátját és ők is egymást.Külön lakásba vannak,ha bármi történne akkor az én másik házamba tudna a lányom/tudnának együtt menni.

Egyetemre jár.Miért kell egyből megszólni,a háta mögött kibeszélni őket,amikor látni rajtuk hogy boldogok?

Mindenki azzal jön,merthogy a pénz... ezek az emberek esetleg irigyek lennének? Nem gazdagok vagyunk,csupán tudunk örülni egy babának.Nem értem miért kell bántani valakit aki 21 éves korába fog szülni.

Nektek mi a véleményetek?


2013. ápr. 14. 20:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

ismerősöm 19 év már van egy 3 hónapos kislánya, kapcsolata a férjével normális, de a fiú szüleinél laknak az emeleten. Egyiküknek sincs állandó munkája.


Szóval örülhetsz, az irigykedőkkel meg nem kell foglalkzoni.

2013. ápr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
77%

Ne foglalkozz velük,örüljetek a picinek:-)

A baj az,hogy túlságosan is úgy éljük a saját életüket,hogy az mások elvárásainak megfeleljen.

Gratulálok a babához!

2013. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól számolok, Te is ennyi idős voltál, nem?

Szarjátok le a másokat és éljetek/éljenek úgy, ahogy nekik nektek jó és kész.

2013. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
15%

én annyi idős vagyok mint a lányod és biztos, hogy nem szülnék ennyi idősen, pedig anyám is 19,5 volt, mikor nővérem született. de az akkor volt. ma már más egy mostani 20 éves és egy 20 évvel ezelőtti 20 éves. a maiak közt sok életképtelen. szerintem felelőtlenség 20 évesen egy gyereket bevállalni.


van egy pár ismerősöm(szám szerint 3) akik szintén ennyi idősek és bevállaltak egy gyereket(stabil kapcsolat megvan, szerintem még a szülői támogatás is). én spec nem vállaltam volna be de nem is vagyunk ugyanabban a helyzetben.

majd egyszer én is fiatal anya szeretnék lenni de nem 20 évesen, mikor még szinte semennyire se önállósodtam.

2013. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%

mindenki úgy él, ahogy neki jól esik. bár nekem 20 évesen nem a gyerek körül forogtak a gondolataim.

nem muszáj ahhoz fiatalon szülni, h fiatalos anyuka lehess.


valóban fontos, h néhány év munkaviszony után szüljön csak, hiszen így kap gyedet, így könnyebb neki visszatérnie a munkába. nulla tapasztalattal, kisgyerekkel nem könnyű jó állást találni. persze, a pénz nem minden, de ha már gyerekem van, akkor igenis fontos, h jó körülményeket tudjak neki biztosítani.

2013. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
Akkor én nem szòlok semmit:) 23 éves vagyok, és egy hònapos babânk van:) ja, friss hàzas vagyok:)
2013. ápr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
25%

Ohhh igen irigyek egy nincstelen tanulatlan munkanélküli lányra aki az anya nyakára szüli a gyereket.

Pár hónap és otthagya a pasi. kiesik a suliból és megy hozzád te meg majd nevelheted a gyereket amig ő pasizik meg bulizik talán lesz valami minimálbéres melója de ez se túl valószinű.

2013. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
54%
Mit szólnék? Sok boldogságot, azt! A sok károgóra meg nem kell hallgatni, főljenek csak a levükben. Mindenki magával foglalkozzon.
2013. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
57%

Én nem ítélem el azt, aki ezt az életet, a korai szülést választja. Viszont azt sem szeretem, ha elém sorakoztatnak 6 ezer érvet, hogy miért jobb korán szülni. Mintha bizonygatni akarnák, hogy ők mennyivel jobban döntöttek, mint én, akinek jelenleg ugyan tartós kapcsolata van, de 22 évesen az egyetem és az életem megalapozása a célom, nem a családalapítás. Mindkettő természetes és normális igény az ember életében. Kinek ez áll előbb, kinek az. Aki nem tudja elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák, az magára vessen.


Nekem pl. nincs semmim. Nappalis diák vagyok, dolgozni nincs időm, az ösztöndíjamat gyűjtögetem, hogy egy minimális kis pénzem legyen és ennyi. A párom szintén hasonló helyzetben, csak diákhitellel kiegészítve.

Ha becsúszna a baba és meg akarnánk tartani, a szüleink maximálisan támogatnának ez biztos, de rengeteg nehézséget vennénk a nyakunkba, még nincs itt az ideje, ezért mindent meg is teszünk, hogy ne csússzon be...

Tudatosan babát vállalni viszont tényleg nagy felelőtlenség lenne a mi esetünkben, hiszen a szüleink nyakába szülni szerintem gáz.

Ergo vannak ilyen és olyan élethelyzetek. Van amikor elfogadható szerintem. Nekem is van olyan ismerősöm, aki 18 évesen a szakmájával dolgozni kezdett, a párja már ekkor 1-2 éve dolgozott, összeköltöztek és szinte azonnal jött a baba is. Ők így tervezték és nekik volt miből eltartani, volt miből várni. Szerintem egy kisbaba esetén azért nem lehet azt mondani, hogy "pénz nem számít, mi boldogok vagyunk". A boldogság sajnos nem tömi tele annak a picinek a pocakját.

2013. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
tegnap 22:11 Öröm lehet egy ilyen optimista ember mellett élni!:)
2013. ápr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!