Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ideje a férjem nem fogadja...

Egy ideje a férjem nem fogadja el a kritikám, miért?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk 5 éve, 2 éves a lányunk. Nem akarja elfogadni ha mondokvalamit. Pl. elég harsányan játszanak a gyerekkel, emiatt a gyerek hangos, néha kiabálnak és olyanakor szólok, hogy hallkabban, mert így szokja meg és ennek következményei lesznek oviban suliban. Az volt rá a válasz, hogy onnantól kezdve suttogott a gyerekkel, mert nem szabad kiabálni, mrt anyának nem tetszik. Gyerekes!

Én 15 éve vezetek, ő 2 éve. Az én autómon tanult meg vezetni, az én segítségemmel. Mára eljutott arra a pontra, hogy ő már nagyon jól vezet, persze mindketten hibázunk, de vannak dolgok, amik nem mennek le a torkán. Tudom, hogy nem szép dolog beleszólni a vezetésbe, de amikor látom, hogy még mindig jobbra veszi a volánt és már majdnem a patkára hajt parkolás előtt, akkor szóltam szépen, hogy mindjárt rámegyünk, arra puff, rámentünk, amire a reakció az volt, hogy többé nem vezet és akkor nem fogom kritizálni, dehát nézzem végig, ahogy nekimegyünk és vigyorogjak???

Nem szoktam hisztizni, mindig elmondtam, ha valamit nem jól csinált és tudok bocsánatot kérni, elismerem a hibáimat, ő viszont az utóbbi időben mindent támadásnak vesz, ezt elmondtam neki is, amire az volt a válasz, hogy én ha nem kritizálnék annyit, nem lenne gond.

Az utóbbi 3-4 hónapban ez a 2 kritizálás jutott eszembe, a kiabálással kapcsolatosan többször szóltam, hogy ne kiabáljon a házban, ha a játék heve miatt, akkor persze, az hozzátartozik, de csak úgy pl. "kutya" teljes hangerőből, értelmetlennek látom.

Hallgassak mindent el, ez a megoldás?


2013. ápr. 7. 10:05
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, 75% köszönöm, hogy megértetted miről szól a kérdésem és mindvégig mellém álltál, ezzel sajnos rontván a %- od. Minden jót neked!
2013. ápr. 7. 12:47
 32/35 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a férje egy olyan alak, akinek akkora önbecsülése van, hogy építő jellegű kritikát sem hajlandó fogadni, és nem jut el az agyáig, hogy a másik nem kritizálni akarja, hanem segíteni neki, hogy észrevegyen valamit amit korábban nem. Pl, hogy üvölt a gyerek, ami valóban nem jó, mert tényleg hozzászokik,és később, ha ez lesz a gond, hogy csak így képes megnyilvánulni, akkor ki lesz a hibás? Valószínűleg nem ő.

Autóval én sem szívesen nézném végig, hogy a párom ráhájt a padkára, mert baja is lehet a kocsinak, inkább vigyázni kéne rá. Ha nem sértő hangnemben mondod, hanem tényleg kérésként, illetve észrevételként, akkor szerintem menstruál a párod, vagy nemtudom :D

2013. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Torgyánnal is ez volt gyerekkorában ezért nem tud mára máskép beszélni csak üvöltve.
2013. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

a férjed iszonyat sértődős típus, ennyi a probléma. a sértődést pedig elég ovis módszerekkel manifesztálja.


talán az alázat is hiányzik belőle. hogy ne magát képzelje mindenhatónak, hanem hogy néha hagyja, h másnak is igaza legyen, és ezt be is lássa, ne csak bólogasson.


néha én is szólok a páromnak, h ezt vagy azt másképp lenne célszerű csinálni. mellékelek egy ésszerű magyarázatot, és a következő alkalommal már teljesül is a kérésem. ha nem ért egyet, akkor pedig megvitatjuk.

mondjuk tény, h tud ő is hisztis lenni, de azt már megtanultam kezelni :)

2013. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Remelem, hogy minden rendben lesz köztetek! Engem a % nem érdekel, kinyilvanitom a véleményem, meg akkor is ha egyedül vagyok vele. Nektek is minden jót!
2013. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!