Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ideje a férjem nem fogadja...

Egy ideje a férjem nem fogadja el a kritikám, miért?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk 5 éve, 2 éves a lányunk. Nem akarja elfogadni ha mondokvalamit. Pl. elég harsányan játszanak a gyerekkel, emiatt a gyerek hangos, néha kiabálnak és olyanakor szólok, hogy hallkabban, mert így szokja meg és ennek következményei lesznek oviban suliban. Az volt rá a válasz, hogy onnantól kezdve suttogott a gyerekkel, mert nem szabad kiabálni, mrt anyának nem tetszik. Gyerekes!

Én 15 éve vezetek, ő 2 éve. Az én autómon tanult meg vezetni, az én segítségemmel. Mára eljutott arra a pontra, hogy ő már nagyon jól vezet, persze mindketten hibázunk, de vannak dolgok, amik nem mennek le a torkán. Tudom, hogy nem szép dolog beleszólni a vezetésbe, de amikor látom, hogy még mindig jobbra veszi a volánt és már majdnem a patkára hajt parkolás előtt, akkor szóltam szépen, hogy mindjárt rámegyünk, arra puff, rámentünk, amire a reakció az volt, hogy többé nem vezet és akkor nem fogom kritizálni, dehát nézzem végig, ahogy nekimegyünk és vigyorogjak???

Nem szoktam hisztizni, mindig elmondtam, ha valamit nem jól csinált és tudok bocsánatot kérni, elismerem a hibáimat, ő viszont az utóbbi időben mindent támadásnak vesz, ezt elmondtam neki is, amire az volt a válasz, hogy én ha nem kritizálnék annyit, nem lenne gond.

Az utóbbi 3-4 hónapban ez a 2 kritizálás jutott eszembe, a kiabálással kapcsolatosan többször szóltam, hogy ne kiabáljon a házban, ha a játék heve miatt, akkor persze, az hozzátartozik, de csak úgy pl. "kutya" teljes hangerőből, értelmetlennek látom.

Hallgassak mindent el, ez a megoldás?


2013. ápr. 7. 10:05
1 2 3 4
 1/35 schocko ***** válasza:
36%
Nem tudom még meddig tűri majd...
2013. ápr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
39%

Úgy tűnik, te mindenért hisztizel! Ha állandóan kritizálod, ne csodálkozz, hogy mindent támadásnak vesz! Te sem vagy tökéletes, téged is lehetne kritizálni.

Fogd vissza magadat.

2013. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Nem kritzálom állandóan, mint írtam 2 eset van, egy többször előfordult.

Mindig elmondtuk egymásnak amit gondolunk, szerintem így működhet a kapcsolat, ez egy kölcsönös dolog, ugyanúgy elmondja ő is mi tetszik és mi nem,mit csináltam rosszul.

2013. ápr. 7. 10:17
 4/35 anonim ***** válasza:
52%
Már miért hisztizne a kérdező mindenen??? Szól valamiért és az máris hiszti? Kérdező! Próbálj meg finomabban szólni, úgy látszik, hogy a férjed hiper-érzékeny, te pedig lehet hogy egy kicsit nyers vagy. Találd meg azt a hangnemet, amitől nem bántódik meg, ha kell viccesen közelítsd meg a dolgokat!
2013. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
76%

Neked is szólt minden apróságért valaki mikor tanultad a parkolást?


Nagyon idegesitő tud ez lenni. Nekem eszembe nem jutna ilyen apróságok miatt kötekedni. Mikor tanultam vezetni az elején volt h nekimentem a padkának aztán megtanultam s elmultak ezek. Ma már 24 év vezetési tapasztalat után unott vagyok, nekimegyek mindennek nem érdekel. És a világ mégsem omlott össze, még a 2012-es világvége is elmaradt.

2013. ápr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
61%
Besokallt a kritizálástól, ezért inkább lesz@rja... ez egyfajta védekező mechanizmus a részéről!
2013. ápr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
75%

Tyűha! A vezetéssel érzékeny pontra tapinthattál. :)

Tudod, mi férfiak szeretjük azt hinni, hogy mi vezetünk jobban, vagy ha tudjuk, hogy ez nem így van, balhé lesz abból, ha ezt a párunk még szóvá is teszi. :)


No és Te hogy fogadod a párod kritikáit? De eltűröd, illetve jól tűröd ezeket?

Tudom, hogy itt most nem rólam van szó, de volt olyan barátnőm, akinek soha/semmi nem tetszett... Nem egy-két dolog, hanem szinte semmi. De visszafelé - ha én mondtam valamit -, a legeslegkisebb megjegyzést is rosszul tűrte. Lehet, hogy én is hiperérzékeny vagyok, de akkor ő hiper-szuper érzékeny volt. :)

Szóval: Te hogy viseled, ha ő mond valamit?


Ne, ne hallgass el mindent, mert akkor egyszer csak fölrobbansz, mint a kuktafazék, amelyben felgyűlt a gőz - annak rosszabb vége lesz.

2013. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%

Sok ilyen ember volt az életemben aki folyton beleszólt minden lényegtelen dologba. A végén elment a kedvem hogy bármit tegyek elöttük.


Ha a férjed erős jellem elhagy, ha gyenge alkoholista lesz.

Harmadik lehetőség hogy megváltozol. Keresd benne a szépet a jót és ezt tedd szóvá. Ez a boldogság kulcsa nem pedig a kritizálgatás.

2013. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Csak megállt az út mellett és vagányul próbált viselkedni, mert "nincs nálam jobb" és szóltam neki, mert láttam, hogy lendületből nem lehet, de ő "csakazértis", az ilyen viselkedést nem értem. Mert véletlenül előfordul, pláne az elején, de ne nagykémpűségmiatt történjen meg.
2013. ápr. 7. 10:38
 10/35 anonim ***** válasza:
19%

Én a férjed helyébe feljelentenének engedély és szakképesités nélkül illegálisan végzett kressz oktatói munkért.


Ráadásul ez egyben burkolt adócsalás is mert nem vallod be az igy szerzett jövedelmet.


Komoly gazdasági bünözővel állunk szemben de a szakképesités nélkül végzett közlekedésbiztonstechnikai munka már egyben veszélyeztetés is.

2013. ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!