Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ideje a férjem nem fogadja...

Egy ideje a férjem nem fogadja el a kritikám, miért?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk 5 éve, 2 éves a lányunk. Nem akarja elfogadni ha mondokvalamit. Pl. elég harsányan játszanak a gyerekkel, emiatt a gyerek hangos, néha kiabálnak és olyanakor szólok, hogy hallkabban, mert így szokja meg és ennek következményei lesznek oviban suliban. Az volt rá a válasz, hogy onnantól kezdve suttogott a gyerekkel, mert nem szabad kiabálni, mrt anyának nem tetszik. Gyerekes!

Én 15 éve vezetek, ő 2 éve. Az én autómon tanult meg vezetni, az én segítségemmel. Mára eljutott arra a pontra, hogy ő már nagyon jól vezet, persze mindketten hibázunk, de vannak dolgok, amik nem mennek le a torkán. Tudom, hogy nem szép dolog beleszólni a vezetésbe, de amikor látom, hogy még mindig jobbra veszi a volánt és már majdnem a patkára hajt parkolás előtt, akkor szóltam szépen, hogy mindjárt rámegyünk, arra puff, rámentünk, amire a reakció az volt, hogy többé nem vezet és akkor nem fogom kritizálni, dehát nézzem végig, ahogy nekimegyünk és vigyorogjak???

Nem szoktam hisztizni, mindig elmondtam, ha valamit nem jól csinált és tudok bocsánatot kérni, elismerem a hibáimat, ő viszont az utóbbi időben mindent támadásnak vesz, ezt elmondtam neki is, amire az volt a válasz, hogy én ha nem kritizálnék annyit, nem lenne gond.

Az utóbbi 3-4 hónapban ez a 2 kritizálás jutott eszembe, a kiabálással kapcsolatosan többször szóltam, hogy ne kiabáljon a házban, ha a játék heve miatt, akkor persze, az hozzátartozik, de csak úgy pl. "kutya" teljes hangerőből, értelmetlennek látom.

Hallgassak mindent el, ez a megoldás?


2013. ápr. 7. 10:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
90%
Akkor én is megyek a böribe?????
2013. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
41%
Börtön asszem ezért nem jár. Elsőre elnézőek de ha visszaeső haszonleső vagy akkor ebből akár súlyosbított ejnye bejnye is lehet.
2013. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
69%
Könnyen dühbe jövő típus semmi más. Én barátnőmmel is ez volt ha vezetni tanítottam, szóltam neki hogy lassabban, vagy vigyázzon erre nekiállt hisztizni aztán bevágta a durcit fél napig. A férjednek az a baja hogy elvan szállva magától, hogy amit ő csinál az a tökéletes és hogy ő ezt látja a legjobbnak. Ezzel nincs baj, csak az a gond hogy nincs tekintettel másokra, és ha a gyerekkel meg veled is így foglalkozik hogy ha rászólsz és direkt csinálja azt hogy felhúzzon, az azért van mert nem tetszik neki az ahogyan beleszólsz mindenbe, mert így nem érzi azt hogy ő a férfi a háznál... Ez általában az ő nevelésére vezethető vissza ez a probléma. Én barátnőmmel is ez van időnként, mert ő teljesen elvan szállva magától időnként hogy ő olyanokat tud főzni profi módon amiket nem is csinált életében, és elém rak kb ehetetlen kajákat amiket még ő sem képes megenni. A vezetésével is gondok vannak, ahogy mondtam.
2013. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
38%

""Kérdés megéri e ez a jövő ilyen csip csup ügyért?" Nagyon egyoldalúak vagytok! Oké, hogy ne szóljon a kérdező minden csip-csup ügyért, mert az bántó és idegesítő! De a férj se sértődjön meg minden csip-csup dologért, mert az meg gyerekes és kiábrándító!"


Én egyszerüen nem vinnék tartsaságba egy ilyen nőt aki képes kritizálni, beszólni ilyesmiért.

Viszont egy párkapcsolat nem csak a szexről szól meg a négy fal közti létről igy ennek a kapcsolatnak vége lenne...

2013. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Néha a hangsúlyon és a megfogalmazáson áll vagy bukik a dolog. Ugyanazt lehet számonkérő és anyáskodó hangnemben, vagy kedvesen, motiváló stílusban is jelezni.

Az elsőre szokott eldurranni az emberek feje, a másodikat nem is feltétlenül tekintik kritikának, viszont jobban eléri a célját.

2013. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
63%
Őőőő...szóval, te nem vinnél társaságba olyan nőt, aki képes azért szólni, hogy halkabban játssz a gyerekkel? Érdekes hozzáállás...
2013. ápr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
41%
A társnak nem az a dolga hogy vezényelgesse a másikat. Aki ezt otthon megteszi az megteszi társaságban is.
2013. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
38%
Menj társaságba ilyen nővel/férfival ha neked ez kell de nem mindenki ezt szereti.
2013. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
50%
Úristen, még is honnan vettétek, hogy a kérdező éjjel-nappal utasítgatja meg vezényli a férjét?!? Komolyan, ez már csak a fantáziátokban létezik vagy magatokból indultok ki! Nem is ismerjük őt és a férjét. Ki tudja, talán tényleg elviselhetetlen házisárkány vagy akár lehet egy normális nő egy hároméves szintjén lévő sértődős férjjel....ÉS NEM, olyannal én se mennék társaságba aki még azt is megmondja hogy hogyan vegyem szépen a levegőt, de nekem nem is lenne ilyen ember a férjem vagy a párom. Olyannal viszont mennék, aki ha otthon nem tetszik neki valami rám szól, mert neki is joga van kinyilvánítani a nemtetszését, ahogyan nekem is. És jogunk van ezt egymással megbeszélni!
2013. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Megmutattam a férjemnek a válaszokat. Azt hiszem, ennél helyesebbet nem is tehettem volna,mivel így látjaobjektív emberek meglátását és úgy ő,mint én okulhatunk belőle.

Az volt az első mondata, hogy nem gondolta, hogy ezek a dolgok engem ennyire foglalkoztatnak, ő meg próbálta elengedni a füle mellett és viccet csinálni belőle,amit már én nem értettem,pl a suttogás.

Nem ugráltatom, nem baxogatom, nem piszkálom mindenért a férjem és szoktunk társaságba menni, nincs olyankor sem szájkosaram, sem zacskó a fejemen és nem ülünk távol egymástól, hogy ne tudják, együtt vagyunk.

Köszönöm a válaszokat, ezentúl másként fogalmazok, ha gondom van.

2013. ápr. 7. 12:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!