Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ideje a férjem nem fogadja...

Egy ideje a férjem nem fogadja el a kritikám, miért?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk 5 éve, 2 éves a lányunk. Nem akarja elfogadni ha mondokvalamit. Pl. elég harsányan játszanak a gyerekkel, emiatt a gyerek hangos, néha kiabálnak és olyanakor szólok, hogy hallkabban, mert így szokja meg és ennek következményei lesznek oviban suliban. Az volt rá a válasz, hogy onnantól kezdve suttogott a gyerekkel, mert nem szabad kiabálni, mrt anyának nem tetszik. Gyerekes!

Én 15 éve vezetek, ő 2 éve. Az én autómon tanult meg vezetni, az én segítségemmel. Mára eljutott arra a pontra, hogy ő már nagyon jól vezet, persze mindketten hibázunk, de vannak dolgok, amik nem mennek le a torkán. Tudom, hogy nem szép dolog beleszólni a vezetésbe, de amikor látom, hogy még mindig jobbra veszi a volánt és már majdnem a patkára hajt parkolás előtt, akkor szóltam szépen, hogy mindjárt rámegyünk, arra puff, rámentünk, amire a reakció az volt, hogy többé nem vezet és akkor nem fogom kritizálni, dehát nézzem végig, ahogy nekimegyünk és vigyorogjak???

Nem szoktam hisztizni, mindig elmondtam, ha valamit nem jól csinált és tudok bocsánatot kérni, elismerem a hibáimat, ő viszont az utóbbi időben mindent támadásnak vesz, ezt elmondtam neki is, amire az volt a válasz, hogy én ha nem kritizálnék annyit, nem lenne gond.

Az utóbbi 3-4 hónapban ez a 2 kritizálás jutott eszembe, a kiabálással kapcsolatosan többször szóltam, hogy ne kiabáljon a házban, ha a játék heve miatt, akkor persze, az hozzátartozik, de csak úgy pl. "kutya" teljes hangerőből, értelmetlennek látom.

Hallgassak mindent el, ez a megoldás?


2013. ápr. 7. 10:05
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Ha kritikát kapok, magamba fordulok és dúlok néhány percig, aztán keresem én is a hibát a kritizálóval együtt.

Még egy "folyton kritzál", üdv a klubban!

2013. ápr. 7. 10:41
 12/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudhatjuk ,hogy tényleg mindenért szól-e a kérdező vagy a férj túl érzékeny. Nem kell egyből sarkítani. És igen, nekem is van hogy szólnak (mondjuk most pont nem a vezetésre gondolok)és nem ilyen gyerekesek a reakcióim. A kritikát is tudni kell fogadni és a javunkra fordítani. Persze, ha tényleg mindenért b@sztatja a férjét a kérdező, akkor jogos, de nem kell egyből neki esni és abból indulok ki, hogy normálisan szól dolgokért. Például azzal, hogy megkéri, hogy csendesebben játszanak szerintem semmi baj sincs. Az én párom például állandóan ordíttatja a tévét. Ő észre se veszi, engem viszont nagyon zavar, hogy ennyire hangos. Rá szoktam szólni. Ebben nincs semmi...ezek pitiáner dolgok. Nem tudom mit kezdenék egy olyan reakcióval, hogy mondjuk durcásan kikapcsolja vagy lenémítja...felnőtt embereknek meg kell tudnia ilyeneket beszélni. Kérdező, a vezetésbe ne szólj bele, az lehet hogy büszkeségből is érzékenyen érinti! Minden mást meg lehet beszélni! Legalább is ez lenne a normális....
2013. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon sokat segítettél, köszönöm!

Azért írtam, hogy elmondjátok a véleményeteket arról, ami fennebb van, vissza kell vennem és ezekért se szóljak, tehűát hazudjak és elhallgassak dolgokat.Mert úgy helyes és úgy nem sérül a ferfiak büszkesége.

2013. ápr. 7. 10:44
 14/35 intrepid ***** válasza:
"mindig elmondtam, ha valamit nem jól csinált" - tudod, hogy ez milyen idegesítő tud lenni? Szívod a vérét neki állandóan, nem hogy örülnél annak, hogy önfeledten tud játszani a gyerekkel. Az ha hangosak közben, nem jelenti azt, hogy a gyereketek, amikor csendben kell lenni, akkor nem fog tudni csendben lenni.
2013. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
67%

"Én a férjed helyébe feljelentenének engedély és szakképesités nélkül illegálisan végzett kressz oktatói munkért.


Ráadásul ez egyben burkolt adócsalás is mert nem vallod be az igy szerzett jövedelmet.


Komoly gazdasági bünözővel állunk szemben de a szakképesités nélkül végzett közlekedésbiztonstechnikai munka már egyben veszélyeztetés is."


Ugye csak viccelsz????? NEVETSÉGES!!!

2013. ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
29%

Az nem hazugság ha hagyod hogy a saját tapasztalatai alapján megtanuljon vezetni ugyanugy ahogy te tanultál vezetni.


Az meg hogy vagánykodik... Te soha életedben nem vagánykodtál?

Vagy Neked szabad Neki nem?

Nem ez a hozzáállás a hosszu és jó kapcsolat titka.


Hát ha egyedül akarsz nevelni gyereket miközben ő mással vagánykodik tedd. Kérdés megéri e ez a jövő ilyen csip csup ügyért?

2013. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
24%

""Én a férjed helyébe feljelentenének engedély és szakképesités nélkül illegálisan végzett kressz oktatói munkért.


Ráadásul ez egyben burkolt adócsalás is mert nem vallod be az igy szerzett jövedelmet.


Komoly gazdasági bünözővel állunk szemben de a szakképesités nélkül végzett közlekedésbiztonstechnikai munka már egyben veszélyeztetés is."


Ugye csak viccelsz????? NEVETSÉGES!!!"


:)))))))))))))))

Dehogy viccelek! Ezek nagyon komoly dolgok. Csirájában kell elfolytani a gazdasági bünözést. Ha nincs elég adóbevétel akkor bölcs kormányunknak nem lesz miből rendbetenni az országot.

2013. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
55%
Ja értem....akkor most mennem kell, fel kell jelentenem apukámat, amiért segített rutinvizsga előtt begyakorolni a feladatokat. :D
2013. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
43%

Josoitvány nélkül vezettél?

Ráádásul aljas haszonlesés céljából. Mert az igy megsporolt oktatási dijjal a csalad költségvetését gyarapitottad. Ez már csoportos gazdasági büncselekmény sőt ez már a jelenleg tiltott cartelbe tömörülést is megvalósitja.

2013. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
55%
"Kérdés megéri e ez a jövő ilyen csip csup ügyért?" Nagyon egyoldalúak vagytok! Oké, hogy ne szóljon a kérdező minden csip-csup ügyért, mert az bántó és idegesítő! De a férj se sértődjön meg minden csip-csup dologért, mert az meg gyerekes és kiábrándító!
2013. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!