Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a cigiről?...

Hogy szoktassam le a cigiről? Büdös tőle a szája, a hányinger elkap ha megérzem rajta. Kismama vagyok, és már ultimátumot adtam neki, hogy ha nem hagyja abba nem íratom a nevére a babát.

Figyelt kérdés
Én is dohányoztam,simán letettem,párom 27éves,nem hiszem el,hogy nincs annyi esze,hogy letegye.A kocsiban is dohányzik ha nem vagyok ott,pedig nem olcsó autó.Így ültessem be a gyerekeket,a büdösbe?Már azon is gondolkozom,hogy itthagyom annyira zavar,hogy dohányzik.Ígérni tud,már 2éve..
2013. ápr. 4. 08:22
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
#50 azanyámhétszentit! :)
2013. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
Tényleg rendbe kéne tenned, kinek mi a problémája, és nem a saját (szerinted) "problémáival" hozakodni elő, hanem a tieiddel: egy-egy őszinte "ú, behányok bakki" bőven megteszi olykor. Tudja, mit kell tennie, felnőtt ember. Csak belekényszeríted ebbe a gondozott szerepbe, és nincsenek eszközei, hogy kijöjjön belőle. Nem biztos, hogy okolható érte, bár a megoldás tényleg eléggé triviális. Ha még dohányoznék, és az asszonykám azzal jönne, hogy "büdös vagy, szokjá le, drága a cigi, meghal a gyerek" (jó, tudom, de így jött ki ütemre jobban), akkor én a helyes módszert választanám már: "szeretek dohányozni, nem sokallom túlságosan az árát, szeretném abbahagyni is, de biztos, hogy nem mostanában, mert a "mellékhatás" a munka rovására menne, mert nem állok készen (ismét, ugye, általában ismét) a megpróbáltatásra, mert egyelőre ez az utolsó kis devianciám és még nem találtam jobbat utolsó kis devianciának", meg ilyesmi, elmondanám, hogy ÉN MIÉRT SZERETNÉM folytatni ezt a bevallottan rossz szokásomat. Nem ígérgetnék, bár a kisördög pontosan tudná, hogy a te kisördögödnek pont az ígérgetésre van szüksége, hogy még idegesebb legyen.
2014. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 nyári miklós válasza:
50%
teljesen megértem a helyzetedet.én is át estem rajta.amikór megismerkedtem a jelenlegi feleségemmel ő dohányzott én letettem a cigit annyira hogy csak alkalmakként ha ittam akkór dohányoztam.összeköltöztünk és nemtettszett a feleségemnek hogy iszok,aztmondta hagyjam abba,közuben teherbe esett akkór mondtam neki jó édesem én leteszem az italt te meg a cigit.ez ment is egy darabig nála később kiderűlt hogy sutyiban dohányzik.ezt nem vettem jónéven de hajlíthatatlan vólt rendre lebukott.megelégeltem és azt mondtam neki dohányozhatsz de nélkúlem ekkór már vólt két szép gyerekünk.lehet hogy ez megijesztette mert azóta nem látom rajta hogy sumákól,tudja akkór vége lenne.
2015. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!