Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a cigiről?...

Hogy szoktassam le a cigiről? Büdös tőle a szája, a hányinger elkap ha megérzem rajta. Kismama vagyok, és már ultimátumot adtam neki, hogy ha nem hagyja abba nem íratom a nevére a babát.

Figyelt kérdés
Én is dohányoztam,simán letettem,párom 27éves,nem hiszem el,hogy nincs annyi esze,hogy letegye.A kocsiban is dohányzik ha nem vagyok ott,pedig nem olcsó autó.Így ültessem be a gyerekeket,a büdösbe?Már azon is gondolkozom,hogy itthagyom annyira zavar,hogy dohányzik.Ígérni tud,már 2éve..
2013. ápr. 4. 08:22
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
85%
Ennyi esszel nem kellett volna gyereket vállalni.
2013. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Amiért szeretném,hogy letegye,elsősorban az egészsége,hogy sokáig velünk legyen.A másik az ára.3Gyerek mellett lenne mire költenie azt a napi 800ft-ot.Az zavar a legjobban,hogy ígérget,ahelyett,hogy azt mondaná,hogy nem akarja letenni.Nem tudom miért olyan nagy baj,ha le akarom szoktatni.
2013. ápr. 4. 08:53
 13/53 Ez a nevem! ***** válasza:
76%

Szia!

Üdvözöllek!

Hát ahhoz hogy tényleg elérd a célodat,nem lesz könnyű,mert a párodnak is akarnia kell.

Nincs elég akarat ereje a dohányzás abbahagyására,tudom,mert nem könnyű neki sem.Én is dohányoztam valamikor régen,9 évig.2003 május vége óta(lassan 10 éve)hogy abba hagytam.Nem volt könnyű,de ha valaki igazán akarja,az végig tudja csinálni.Bár dohányoztam,de az autóban soha nem tettem és ezt másnak sem engedtem meg hogy az autóban dohányozzon.Arról nem beszélve hogy az autó kárpit beveszi a dohányszagot,ami fehér,az megsárgul tőle és nem is egyszerű kifehéríteni,továbbá a szélvédőt is megfogja a nikotin,de ezt ecetes vízzel le lehet mosni.

Amit tudnék tanácsolni:

Alaposan beszéljétek meg a dolgot,világosítsd fel hogy milyen negatív hatásai vannak a dohányzásnak,milyen sokba kerül,számoljon utána mennyibe kerül,mit vehetne az árából ha ezt a pénzt félre rakhatná,amit elfüstöl,mondd neki hogy aggódsz az egészségéért,nem akarod elveszíteni ez végett,mert szereted és tegyen érte valamit hogy ez megváltozzon,próbáld meg támogatni a párod a leszokásban,de legyél vele türelmes,mert máskülönben nem fog menni és akkor előbb-utóbb kudarcba fog fulladni az egész.De kis kitartással eredményeket lehet elérni.

Tudod,nem mindenkinek könnyű letenni a cigarettát,nekem sem volt könnyű,de megcsináltam és hálát adok a jó Istennek hogy segített benne! :-)Az első hetek,hónapok nehezek lesznek,akkor nem árt ha odafigyelsz rá,mert ilyenkor még sajnos vissza szokhat,de óriási akaraterővel ezt ki lehet küszöbölni.Óvatosan ellenőrizd időnként,de úgy,hogy ő ne vegye észre a kabát zsebeit,az autó kesztyű tartóit hogy nem e tart benne cigarettát,mert lehet ha otthon nem is mer,de a munkahelyén esetleg rágyújthat és próbálja tagadni,mert ilyen is lehet,bár nem biztos hogy a te párod pont ilyen lesz,de nem tudni.

Én nem akarom bántani a dohányosokat,csak azért sem,mert valamikor én is dohányoztam,de ha egy csöppet mindenki elgondolkozna rajta,akkor előbb utóbb rájönnének hogy ez így nem helyén való dolog.

Beszéljetek komolyan,nyisd fel a szemét hogy lássa a következményeit.Bár ő is tisztában van vele hogy ez nem jó,csak már úgy van vele hogy mindegy.Pedig nem!Fel kell nyitni a szemét hogy lásson bele a dolgokba és cselekedjen.

De ha lehet ne kapjatok hajba,mert az nem vezet semmi jóra. Muszály türelmesnek lenni.

Sok sikert kívánok hozzá :-)

2013. ápr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:
Nem KELLETT letennem a gyerek miatt,ugyanis magamtól szoktam le,kb 5évig cigiztem.Soha nem sóvárogtam a cigi után,ha így lett volna biztos visszaszoktam volna rá.
2013. ápr. 4. 09:00
 15/53 anonim ***** válasza:
51%
Hat ha nekem adna valaki ilyen ultimátumot, arra azt válaszoltam, hogy "akkor holnaptól oldd meg egyedül" es elköltöznek. Ha ez mar a harmadik gyerek, akkor nyilván nem te tartod el a családot a gyesbol. Nehogymár ennyit ne engedhessen meg magának, baxus.
2013. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kedves utolsó.Ilyen segítséget szerettem volna kapni az előző válasz adóktól is.Én sem bántom a dohányosokat, a páromat sem,csak már nem tudom elviselni,hogy dohányzik.Miért olyan nehéz ezt megérteni?
2013. ápr. 4. 09:07
 17/53 A kérdező kommentje:
2 gyerek van,a harmadikat most várjuk.Ebből az első nem az ő gyereke.És elmondanám neked,hogy nem tud megélni csak a saját fizetéséből!Már bocs,de honnan veszed,hogy gyest kapok,nem vagyok gyesen,én is dolgoztam,és NEM engedheti meg magának én úgy gondolom.
2013. ápr. 4. 09:12
 18/53 Ez a nevem! ***** válasza:
74%

Még a 13-as vagyok.

Ha lehet,csak akkor beszélj erről a témáról,ha a párod nyugodt és nem ideges,nem bosszantja valami,mert akkor nem tudod vele megbeszélni.Ha nyugodt és higgadt,akkor beszéljetek vele erről,de te is próbálj meg higgadt maradni vele.Ok?

2013. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
50%
Onnan vettem, hogy azt írtad, harom eves a gyereked.
2013. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:
3éves múlt decemberben.Én tudok nyugodtan beszélni vele,nem ordítom le mert dohányzik,de ha felhozom a témát,megsértődik és kimegy rágyújtani.Én már jópárszor kértem hogy hagyja abba,és már elég volt.Ha neki jár a napi 800ft akkor a gyerekeknek és nekem is,márpedig ha mindennap ilyen sz.rságokra költenék 3200ft-ot megnézném mi marad hó végén.Arról nem is beszélve,hogy mindenhova kocsival jár,2autót tart fent.Kérdem én,minek 2kocsi mikor csak neki van jogsija.Szval nem csak a cigit engedi meg magának.Baxus!
2013. ápr. 4. 09:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!