Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem miért nem enged...

A feleségem miért nem enged el a barátaimmal?

Figyelt kérdés
Három barátommal felmennénk Pestre, mert az egyiknek kell egy kis segítség (költöztetés,bútorcipelés,egy-két szerelési munka ilyenek). Az egész pár nap lenne, és ha már így összehozna minket ez a dolog, elmennénk sörözgetni meg megnéznénk pár nevezetességet,ezt azt. Rám férne már egy kis kikapcsolódás, kiszakadni a hétköznapokból. A feleségem meg húzza a száját, szerinte nőznénk,leinnánk magunkat és miért kell nekem is velük menni, szóval a szokásos agymenés. Meg jön azzal, hogy gyerekünk van (4 éves) és egy családapának nem illik itthagynia a családját. Hogyan lehetne megértetni vele az egészet, hogy nem hal bele és nem kell féltékenykednie?
2013. márc. 7. 11:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap is volt itt egy kérdés, hogy a férj húzza a száját, mert a felesége el akar menni a barátnőivel nyaralni.

Nem értem meg ezeket a kapcsolatokat? Miért nem lehet adni egymásnak egy kis teret? A lényeg, hogy kölcsönös legyen. Nem az, hogy az egyiknek jár a másik meg pusztuljon meg munka/gyereknevelés közben üljön mindig otthon, mert a másik állandóan megy.

Mértékletesség és kölcsönösség!!!!! Ennyi lenne a titka.

2013. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
32%
Papucs vagy? Mondd meg a feleségednek hogy igen is elmész és kész. Majd megbékül.
2013. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

ááá, már miért ne mennél??

Nem hiszem, hogy a rossz szándék vezérel. Menj csak érezd jól magad és fogadd meg sokak tanácsát a kölcsönösségről :)

Szerintem jót tesz!

2013. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 zabmester ***** válasza:

Azt kéne megértetni a feleségeddel, hogy ebben nincs semmi abnormális, fordított helyzetben a barátaid is ugyanezt megtennék érted/értetek, ha ti költözködnétek. Ennyit az ember joggal elvárhat egy baráttól. És abban sincs semmi rossz, a közben egy kicsit szórakoztok is.

Egyébként nem tudom, miért kell ezen hisztizni, én egy rossz szót sem szólnék, ha időben tudnék róla, hogy úgy tudjam szervezni a dolgokat, hogy akkor ettől eddig egyedül leszünk itthon. Jó, mondjuk nálunk abból sem lenne semmi, ha én elmennék pár napra, sőt, fogok is, mert nyáron nekem lesz egy pár napos dolgom. Még én voltam az, aki hezitált, hogy menjek-e, a párom meg bíztatott, hogy persze, menjek csak, ők jól ellesznek ketten a gyerekkel :)

2013. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

mivel utálom a hisztit meg a szájhúzogatást, így az egyetlen módja, ha lexarom. a párom, férfi létére képes nyavajogni ilyesmin, meg nyomni a nagy lelki szöveget. minden alkalommal megmondom neki, hogy ha nem tetszik, akkor is megyek, ne túráztassa magát feleslegesen :)


ne vedd fel a hisztijét, mert annál jobban csinálni fogja. mész, azt kész. hozol neki valami ajándékot, aminek örülne, és ugyanolyan mosollyal térsz haza, mint amilyennel elmentél. nem szabad hagyni, h lássa, h ez téged frusztrál, mert az csak olaj a tűzre. a felnőtteket is ugyanúgy lehet nevelni mint a gyerekeket. emlékszel még arra, hogy mit csináltatok mikor a gyerek hisztizett? na, hasonlóképp kell viselkedni a hisztiző házastárssal is, majd lenyugszik. ha valós igénye van, akkor pedig normálisan megfogalmazott kéréssel elérhető az is.

2013. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért úgy ne menj el,hogy hadd duzzogjon az asszony,meg majd megbékél,valahogy azért próbáld meg vele megbeszélni.

Nézd,ha te úgy állsz hozzá,hogy neked ez jár,meg kit érdekel mit szól,hát bennem is felmenne a pumpa. Gondolj bele: ő alig mozdul ki(gondolom a gyerek miatt),nem tud kikapcsolódni,viszont te meg éled világodat. Vegyél le egy kis terhet a válláról,hadd kapcsolódjon ki ő is és akkor szerintem mindjárt nem lesz hisztis. Nem fair,ha valakit mindenáron otthon akarnak tartani,de az sem,ha nem segítünk a másiknak,hogy ugyanúgy meglegyen a kis saját magára fordítható ideje. Ha meg nem tudjátok megbeszélni,az régen rossz.

2013. márc. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ugyan mi még nem vagyunk házasok, gyerekünk sincsen, a párom pont nem régen ment el így pár napra a barátaival. Bevallom, eleinte rosszul esett s féltem, hogy csajozni fognak, de igyekeztem ezt nem éreztetni vele. Megígérte, hogy minden nap ír, felhív, beszélünk, így mire elment én tök nyugodt voltam és csak annyit mondtam neki, hogy érezze jól magát és ne kapjon alkoholmérgezést. :)

Szóval próbáld valahogy megnyugtatni és nem lesz gond.

2013. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!