Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem miért nem enged...

A feleségem miért nem enged el a barátaimmal?

Figyelt kérdés
Három barátommal felmennénk Pestre, mert az egyiknek kell egy kis segítség (költöztetés,bútorcipelés,egy-két szerelési munka ilyenek). Az egész pár nap lenne, és ha már így összehozna minket ez a dolog, elmennénk sörözgetni meg megnéznénk pár nevezetességet,ezt azt. Rám férne már egy kis kikapcsolódás, kiszakadni a hétköznapokból. A feleségem meg húzza a száját, szerinte nőznénk,leinnánk magunkat és miért kell nekem is velük menni, szóval a szokásos agymenés. Meg jön azzal, hogy gyerekünk van (4 éves) és egy családapának nem illik itthagynia a családját. Hogyan lehetne megértetni vele az egészet, hogy nem hal bele és nem kell féltékenykednie?
2013. márc. 7. 11:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Te elengednéd szívesen őt is pár napra a barátnőkkel?
2013. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, akkor én is megmondom neki, hogy menjen el valahova. Csak attól félek az lesz belőle, hogy ő nem akar sehová se menni és ezért azt hiszi joga lesz még ezen a témán lovagolnia.
2013. márc. 7. 11:46
 13/27 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, én sem lennék boldog, ha a férjem elhúzna pár napra bulizni, inni, engem meg itt hagyna a gyerekekkel, munkával.


Vesd fel, hogy utána ő mehet el ugyanennyi időre, bulizni csajokkal, wellnesselni...stb, addig te viszed a háztartást, vigyázol a gyerekre. Akkor biztos lelkesebb lesz.

2013. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz, az alapján menjél, de előtte gondolj át pár dolgot. Neki is van esélye eljárni, vagy te nem maradnál egyedül a gyerekkel, mert segítség, nem tudod megfürdetni? Volt már oka féltékenynek lenni, vagy tényleg csak "agymenés". Velük is szoktál elég időt tölteni, vagy minden hétvégén lelépsz kikapcsolódni?

Ha egyik sem áll fenn akkor, nem értem a feleségedet. Próbáld rávezetni, hogy ő is menjen el a csajokkal, biztos nem találkoznak sűrűn, ha mindnek pici gyereke van. Lehet, hogy ez nálatok nem így van, de sokszor a nő teljesen elveszíti a régi életét, amíg a pasi meg tudja tartani. Gondolj arra, hogy te vagy az ő helyében, elvesztetted a barátaid nagy részét, csak a gyerek maradt neked és még a társad is folyamatosan lelép kiszakadni a hétköznapokból, amit te nem tudsz megtenni. Persze ez csak feltételezés, ha neki is van lehetősége kiszakadni, akkor minden visszavonva és igazad van.

2013. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem is értem!

Nő vagyok, de sosem jutott eszembe hogy ne"engedjem"el bárhova a párom. Minden évben a haverokkal lemennek a balcsira egy pár napra, menjen egészségére, főleg mert nincs másra igénye. Én viszont szeretek elmenni 2-3 havonta a barátnőimmel szórakozni, és Ő Neki sem jutna eszébe nem elengedi. 11 éves gyerkőc van.

Ez felháborító!

Biztosítsd arról hogy mennyure szereted és utána vedd fel a cipőd és szépe menjél el....

Legközelebb ha tudsz vigyázni a gyerkőcre ajáld fel Neki hogy mennyen egy kicsit barátnőzni. Ez tuti Neki is jól fog esni....

2013. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

"ha a férjem elhúzna pár napra bulizni, inni, engem meg itt hagyna a gyerekekkel, munkával."


Na épp ez az amit utálok. Ha beülünk valahova meginni pár sört vagy ha mászkálunk a városban,akkor mindig belemagyarázzátok, hogy inni és bulizni megyünk. Közben az indok más,de mivel a szabadidőnkben nem a négy falat akarjuk nézni, ezért ezt is csináljuk. Én sem szólok be, hogy ha egy nő elmegy vásárolgatni,meg manikűröshöz,mert az olyan női szokás, de akkor minket sem kéne egyből kikiáltani részeges,bulizós szoknyapecéreknek.

2013. márc. 7. 11:55
 17/27 anonim ***** válasza:
64%

Ti férfiak előszeretettel mondjátok azt, hogy a nők bonyolultak, nem lehet őket megérteni. Lehet, hogy néha a dolgok mögé kéne látni!!!

"Rám férne már egy kis kikapcsolódás, kiszakadni a hétköznapokból" ---> Szerinted a feleségedre nem????? Neki ugyanúgy szüksége lenne arra, hogy egy kicsit lazítson. De nyilván sok férfi szerint (akinek nem inge,....) a takarítás, főzés, gyermeknevelés nem fárasztó!

"gyerekünk van (4 éves) és egy családapának nem illik itthagynia a családját" ---> Velük elmentél már valahova pár napra???? Csak úgy hármasban? Nekik kijutott az, ami a haverjaidnak jutna? Lehet, hogy az a baja, bár nem ismerlek, hogy kevés időt tudsz velük tölteni mondjuk munka miatt, és most még ezt is inkább a haverjaidra áldozod!!

Nyugodtan lepontozhattok, de szerintem ez van a dolog mögött!

2013. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

"Csak attól félek az lesz belőle, hogy ő nem akar sehová se menni és ezért azt hiszi joga lesz még ezen a témán lovagolnia."


Attól függ. Lehet, hogy ő is vágyik pár nap kikapcsolódásra a barátnőkkel. De akkor tényleg pár nap legyen, ne az, hogy jó, menjenek el egy cukrászdába délután és kész.

De ha tényleg nem akarja, mert nincs olyan baráti köre, vagy akármiért, ha esetleg tudtok valakit, aki pár napig vigyáz a gyerekre, szervezhetnél a feleségeddel együtt egy romantikus hétvégét valahol kettesben.

2013. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

szerintem azt érzi, hogy cserbenhagyod, ő otthon lesz a gyerekkel te meg " bulizol", fontos lenne, hogy mind a ketten tudjatok kikapcsolódni. nekem beleférne, hogy a párom elmenjen egy ilyenre, mivel bízom benne, de ennek fejében elvárnám, hogy én is tudjak kicsit kiszabadulni a hétköznapokból , csajos hétvégét csinálni, a barátnőkkel, mint régen pizsipartival iszogtással dumálással (megyek is a hónapban)

a lényeg a kölcsönösségen van szerintem.

Nem tudom vele hogyan lehetne megértetni, mert ha más példát látott nehéz a meggyőzés...

ha meg anélkül mész, hogy " elengedne" annak azért szoktak lenni következményei.

Amúgy a lényeg, hogy ne azt kérdezd, hogy elmehetsz-e, tehát ne engedélyt kérj, hanem csak annyit kellett volna mondanod, hogy megkértek segíts, de egy nap alatt nem tudjátok elintézni, ezért X napig fog tartani, ez és ez lesz ott. Meg tudod oldani az időbeosztásod erre a pár napra a gyerekkel?..kérdések tömkelege érkezik.

te pedigválaszolsz..h nem nem lesznek nők..igen valószínű este meginnánk egy két sört, igen majd hívlak, de te is el tudsz érni telefonon...


vagy nem tudom...

2013. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen volt az exem. Igen, EX.

Pedig se gyerek nem volt, se semmi.

Ha csajbulit tartottunk, biztos megcsalom, meg részegeskedek stb...

Egyszer szembefordultam vele, és megkérdeztem: ha ilyen embernek gondolsz miért vagy velem?

Nem hagyta abba ezt a viselkedést...

A férjem viszont totál nyugodt, sőt boldogan vállalja a lányunkat a szabadidejében, ha az egyetlen barátnőm rám ér.

Vannak a nejednek barátai? Lehet, hogy egy kicsit magányos.

2013. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!