Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked is rosszul esik, ha...

Neked is rosszul esik, ha valaki boldog?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sokszor érzem, hogy letör egy egy más számára kedvező esemény. Irigy vagyok, nagyon sokszor, pedig nem szeretnék. Örülnöm kellene mások sikereinek és boldogságának, de én akkor érzem magam jól, ha valaki boldogtalanabb mint én. Hogyan küzdhetném ezt le?
2013. márc. 5. 20:14
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Látom betalált pár embernél az igazság! ;)

#18

2013. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Hogy küzd le? Ne másokat nézz, hanem magadat.


Mikor kamasz voltam, 12-14 éves, a legjobb barátnőm az a fajta volt, aki fiúsan vékony. Bármennyit evett, tömte a körömpörköltet magába, egy grammot sem hízott. Én duci voltam, és alacsony. Ő elkezdett modellkedni. Ekkor én látványosan és előtte lenéztem minden modellt, hogy csak idióták modellek, meg majd kiöregszik, meg semmire nem jó... ha ezt így nem is mondtam ki, éreztettem vele.


Persze az egész azért volt, mert én magam sovány akartam lenni. Nem betegesen, csak úgy, hogy egy farmer jól nézzen ki rajtam. Akkor arról álmodoztam, hogy majd én is megnövök egy nyár alatt, és eloszlik rajtam a háj. Persze maradtam ekkora törpe.


Magas és sovány akartam lenni, és utáltam mindenkit, aki magas és sovány. Akkor olvastam egy könyvben, hogy ha nincs pénzed, és lenézed a gazdagokat, akkor soha nem leszel gazdag, mert miért is akarnál az lenni, akit lenézel?


Ez annyira odab@szott, hogy teljesen kifordultam magamból. Két dolgot csinálhatsz, ha irigy vagy: elfogadás vagy cselekvés.

Kövér voltam, ez ellen lehetett tenni.

Alacsony voltam, ez ellen nem lehetett mit tenni, elfogadtam, hogy ez vagyok én.


Azóta nem vagyok irigy senkire.

2013. márc. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
20-as. Nem hárítom, én így gondolom. Ezt meg kell tanulni kezelni. Szerintem minden rosszabb anyagi helyzetű családból származó gyerek érzett már ilyet. A jó anyagi helyzetű csinos és kapós lányokat/fiúkat nem tudom. Igazad van, lehet akinek mindene megvan, megvolt az nem érzett még ilyet. Én már igen és nem bánom. Megpróbáltam elkövetkeztetni tőle és máshogy állni az érzéshez mert szerintem ezzel ennyit lehet tenni. Még gyerekként gyakran éreztem ezt. Pl. hogy a többi lánynak miért lehet havonta új ruhája, én miért kell hogy szakadt cipőben menjek és így tovább. Még jó hogy irigy voltam rájuk. Más is az lenne. Viszont nálam is volt olyan már hogy a barátaim azért hanyagoltak vagy tűntek el mert nekem pl. párom volt. Bezzeg mikor nekik volt és én voltam egyedül meg azért nem hívtak mert nyavajognék vagy mert nekem nincs. Pedig nem nyavajogtam. Vagy ami még érdekes volt, hogy volt egy gazdagabb ismerősöm. Sok mindenre volt lehetősége kipróbálni. Sajnos nekem nem. Ő valahol szerintem ezt érezhette nem csak irányomba és direkt hangoztatta, hogy milyen jó meg ő mekkora gazdag és saját és így tovább. Direkt ezt az érzést, az irigységet akarta kiharcolni, mert akire irigyek az emberek, az valahol joggal érezheti azt, hogy valamivel több, amivel mások nem. Ő járhatott gond nélkül bulizni, szakkörre, sportolni míg én toltam a diákmelókat hogy pénzem legyen. De már nem bánom. Én ezzel is csak több vagyok és azzal is hogy kezeltem ezt a dolgot magamba. A kérdezőnek is ezt tudom javasolni. Próbálj meg örülni másoknak, vagy azért hogy te is boldogabb legyél vagy azért hogy aki csak ki akarja harcolni ezt az érzést az pofára essen :D Szerintem az irigység egy olyan érzés, ami valaminek a hiányát jelenti. Csak kérdés hogy az a dolog ami miatt irigy vagy az kell e neked, megharcoltál e érte. Amúgy én is kerülöm a szomorú, irigy embereket. Azok sajnos nem visznek előrébb csak lehúznak.
2013. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

"Még jó hogy irigy voltam rájuk. Más is az lenne."


20-as vagyok, megint csinálod. :)

Arra gondolok, hogy ha a kijelentésed után odateszed, hogy "más is az lenne", "aki nem ezt csinálja, az hazudik".


Ez azért felelősséghárítás, mert egyrészt nem ismered az összes ember lelki világát, nem tudhatod, hogy éreznek; másrészt azzal, hogy "globalizálod" a problémát, elfogadod.


Valaki írta itt, hogy ez egy normális emberi reakció. Nem az.

Csak ha azt mondom, ebben a rossz tulajdonságban az egész világ osztozik, akkor az én bűnöm kisebb, nekem nem kell ellene tennem. Az egyéni hibát emberi természetnek állítom be, így csak rajtam kérik számon, mondhatom, hogy nem fair.

2013. márc. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

16:33 Te nem érted az irigység pszichológiáját.

Az irigység jó esetben ösztönöz.Ha senki sem volna irigy,nem kűzdene a céljaiért,nem akarna szebb,jobb,gazdagabb lenni és örök vesztes volna.Ez olyasmi,mint a túlélési ösztön.

Szóval ne kötekedj tovább azzal a másik válaszolóval,mert nincs igazad.

2013. márc. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Mi vagy te, óvónéni?


Adj meg egy honlapot, könyvcímet, magyarul vagy angolul, hogy utánanézhessek, miről beszélek.

2013. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Akkor most az a jó, ha az irigység vezéreli az életünket? Mert akkor elkezdünk szorgoskodni?
2013. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Miért 20-as, te még nem voltál irigy? Akkor nem ismered ennek a szónak az érzelmi jelentését vagy csak máshogy nevezed. Az miért hárítás ha szerintem a Földön minden normális ember érzett már ilyet?
2013. márc. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

23:49 Ne forgasd ki a szavaimat,hanem gondolkozz el egy kicsit rajta.

Az állatok is irigyek egymásra,akár ételről,akár a gazda szeretetéről van szó.Bizonyos fokig TERMÉSZETES.

Az a nem normális dolog,amikor elhatalmasodik az emberen.

2013. márc. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"Miért 20-as, te még nem voltál irigy? Akkor nem ismered ennek a szónak az érzelmi jelentését vagy csak máshogy nevezed. Az miért hárítás ha szerintem a Földön minden normális ember érzett már ilyet?"


De, éreztem, a 32-est én írtam.


Nem az a baj, hogy azt írtad, más is érezhet irigységet, ez így teljesen korrekt lenne. Hanem hogy azt, hogy a te specifikus helyzetedben mindenki irigy lett volna.

2013. márc. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!