Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked is rosszul esik, ha...

Neked is rosszul esik, ha valaki boldog?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sokszor érzem, hogy letör egy egy más számára kedvező esemény. Irigy vagyok, nagyon sokszor, pedig nem szeretnék. Örülnöm kellene mások sikereinek és boldogságának, de én akkor érzem magam jól, ha valaki boldogtalanabb mint én. Hogyan küzdhetném ezt le?
2013. márc. 5. 20:14
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
80%
nem vagy ezzel egyedül. gondolom teis vágysz a boldogságra,de ha másokat figyelsz,akkor sose leszel az. próbálj meg magadra törekedni és ne másokra figyelj :)
2013. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
79%

Néha sajnos engem is elfog az érzés és szégyellem is. Igyekszem másképp látni a dolgokat. Bár én akkor vagyok "letört", ha úgy vélem, hogy az illető jogtalanul boldog, irreálisan sokat kap az élettől a semmiért és pláne,ha rosszul használja ezeket a "pluszokat" .


Hiába, gyarló az ember. Inkább a saját házunk táján kellene söprögetni, ez fix.

2013. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez örök emberi gyarlóság, és aki tagadja az hazudik. Én igazából akkor vagyok elkeseredett és irigy ha nekem nem jönnek össze a dolgok, padlón vagyok és nem találom a kiutat egy adott szituációból. Ilyenkor bizony nem esik jól hogy másnak megy a szekere, sikerei vannak, szerencséje van, holott nem biztos hogy jobban rászolgált mint én. Valljuk be, megnyugtat az a tudat ha vannak nálunk pechesebbek, szerencsétlenebbek is. De muszáj ezen túllépni különben mindig csak másokat fogsz figyelni és nem arra fordítod az energiádat hogy a magad életét jobbá tedd, ez pedig egyenes út a megkeseredéshez.
2013. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
tudom, és épp ettől félek, hogy nem fogok tudni örülni a sikereimnek sem. Vágyok olyan dolgokra, amik másnak megadattak, és semmivel sem jobb emberek nálam. Család, gyerekek, sikerek, pénz
2013. márc. 5. 20:30
 5/41 anonim ***** válasza:
85%
Kifejezetten az, ha valaki boldog nem esik rosszul, de olyan irigységen már sokszor kaptam magam, hogy milyen jó lenne nekem is valami, ami másnak összejött.
2013. márc. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
65%
Van hogy irigységet érzek, ha valakinek sikerült, ami nekem még nem, de ha közeli hozzátartozóm, barátom, akkor azért örülök a sikerének! Idegen meg nem érdekel.
2013. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
65%
Második vagyok és roppantul viszket az agyam attól,hogy miért lettem lepontozva.
2013. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Nekem is, én mindenkire nyomtam egy zöldet, nekem minden válasz hasznos.
2013. márc. 5. 20:47
 9/41 anonim ***** válasza:
66%
nyomtam mindenkire zöldet..nem tudom elképzelni, hogy vannak emberek akik azért járnak fel ide, hogy végignyomják a piros kis kezecskéket..komolyan szánalmas
2013. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
89%
Alapvető emberi érzésről van szó.Ez a tulajdonság mindenkiben megvan,csak kinél kisebb,kinél nagyobb arányban.Régebben én is gyakran éreztem irigységet.Megpróbáltam elérni a céljaim és kevesebb időm jutott másokat figyelni.Tartottam magamban a lelket,hogy nekem is össze fognak jönni a kívánt dolgaim.Ez segített.
2013. márc. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!