Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked is rosszul esik, ha...

Neked is rosszul esik, ha valaki boldog?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sokszor érzem, hogy letör egy egy más számára kedvező esemény. Irigy vagyok, nagyon sokszor, pedig nem szeretnék. Örülnöm kellene mások sikereinek és boldogságának, de én akkor érzem magam jól, ha valaki boldogtalanabb mint én. Hogyan küzdhetném ezt le?
2013. márc. 5. 20:14
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Nekem is ismerős,bár azért vannak fokozatok.

Az nem feltétlen baj, ha irigységet érzel, persze nem jó érzés,és csak magát emészti vele az ember.

Az viszont baj, ha ezt az érzést, tettlegesség követi, rosszindulatú beszólások, cselekedetek.

Szóval, ha már elfog egy ilyen érzés, illetve ilyen szituációban érzed magad, legalább azt ne csinálja az ember, amit sokan megtesznek, akik nem veszik "észre" magukat, hogy nekiállnak áskálódni,így vagy úgy.

2013. márc. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Én ezen mát túlléptem! Már hidegen hagynak az emberek! Ha boldogok ha nem.
2013. márc. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
91%
Magyaroknál ezt megfigyeltem, hogy így van. Én valahogy le.sz.rom hogy másnak mennyire megy a szekere. Általában azokhoz szeretek csapódni, akik boldogak, mert magukkal rántanak s akkor nekem is jó minden. Én nem örülök annak, ha valakinek sz.rabb nálam. Nem értem ezt a magyar mentalitást. Hála Istennek.
2013. márc. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Ket " baratnommel" emiatt szakitottam meg a kapcsolatot. Amikor majdnem 5 eve osszejottem a jelenlegi parommal, meg kollegiumban laktunk. Az egyik lany aszaobatarsam volt, a masik eppen szetment a pasijaval. Bementem a sajat szobamba, mosolyogva, nem mondtam nekik semmit, mert nem akartam frgatni ugye a kest a szakitos lanynak a sziveben. Erre elekzdett hupogni, hogy o nem tudja elviselni a boldog embereket, es nem is akarja latni, mindezt nekem cimezve, aki a sajat szobamban megakartam hallgatni a banatat (mert engem erdekelt a szomorusaga, mert tudom , hogy nem konnyu egy szakitas, es megprobaltam torodni a "barataimmal" a rozsaszin kod ellenere)

Erre kb kiraktt a sajat szobambol, azota nem tartom veluk a kapcsolatot, amint lehet megszuntettem.

Ertem en, hogy nem jo latni, nekem sem volt jo, amikor neki osszejott, mert nekem meg akkor eppen nem, de akarmilyen rossz volt nem ereztettem vele soha. Tehat nekem nem az esik rosszul, hogy mas boldog, hanem az h en miert nem, es rossz szembesulni a masok boldogsagaval, mert egy megnagyobb ellentetet mutat az en boldogtalansagommal szemben. Szerencse nekem nem vot gondom, mert ugy kezeltem ezt, hogy ha neki aikerult boldognak lennie, akkor elobb utobb nekemis fog, es elkezdtem azt latni mas boldogsagaban, ami majd nekem is elkovetkezik. Bar azota en ritkan ereztem magam nem boldognak, igy lehet konnyebben beszelek.....

2013. márc. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Elég baj az, hogy így érzel, az még nagyobb baj, hogy másoktól erre igazlást vársz.


Ha valaki boldog és jól megy a sora, arra lehet irigynek lenni, mert ez valóban természetes érzés. Ezt azonban lehet pozitívan is felfogni (= ha neki jól megy, és én irigylem, én is tenni akarok azért, hogy nekem is jobban menjen, dologra!) és negítvan, amikor az irigységed mellett lusta vagy tehetetlen, passzív vagy súlyosan önbizalomhiányos vagy, és nem is akarsz/mersz változtatni a sorsodon.


Ilyenkor az irigység lassan átmegy gyűlöletbe, majd pedig pusztításba: ha neki van, nekem nincs, én meg sem próbálom (mert úgyse...), de annyira fáj, hogy neki van, ő boldog, hogy INKÁBB ő SE legyen boldog, tehát elpusztítom.


Ez az a vonás, amit a honfitársaimban a legeslegjobban gyűlölök, amióta csak élek: "dögöljön meg a szomszéd tehene is".


Ha te azokhoz méred magad, akik alattad vannak, akkor te nem a fejlődést választod, hanem a pusztulást. LEFELÉ viszonyítani azt jelenti, nem ambiciózus vagy, és felfelé, a jobb dogok a pozitív irányba törsz, hanem lefelé. Soha nem szabad lefelé viszonyatni!

2013. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Ahogy Jack Nicolson mondta a Lesz ez még így se c. filmben:


"Nem az a baj, hogy sza.r az élet...Hanem hogy mások élvezik!!!"


Én is sokszor érzek úgy, ahogy te. Főleg, amikor azt látom, hogy a szar alakoknak (akik TÉNYLEG szar alakok) minden megadatott és boldogok, én meg nem tartok sehol.

2013. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj, ez tök természetes érzés. Ezt nem tudod leküzdeni. (szerintem)


#25

Ez az a vonás, amit a honfitársaimban a legeslegjobban gyűlölök, amióta csak élek: "dögöljön meg a szomszéd tehene is".


Én leküzdöttem ezt az érzést. Ma már ott tartok, hogy ne csak a szomszéd, hanem mindenki tehene dögöljön meg! Kétszer!!

2013. márc. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Ma 11:29. Ezen szakadtam.XD
2013. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Manapság én is irigy vagyok másokra kegyetlenül, akkora sz*r élet jutott nekem, mert egy b*szott alkesz családba kellett megszületnem.......
2013. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Más boldogságára nem vagyok irigy, csak a külsejükre, pénzükre, esetleg. Én egész életemben kell diétázzak és sportoljak, màsképp baromi gyorsan hízok, mások nem csinálnak semmit és zabálnak, mégis olyan csinosal, amilyen én sose leszek. Tini korom óta dolgozom, egyetemet végeztem, jó munkahelyem van, mégsincs annyi pénzem, mint másoknak, akik csak beleszülettek a jóba és nem is értékelik. De ezek n befolyàsolják az életem, vannak gazdag és csinos baràtaim, akiket szeretel. Viszont az kiakaszt, mikor a boldogságom miatt hanyagolnal el. Volt olyan baràtnőm, aki nem bírta elviselni, hogy csodás kapcsolatom van, hamar férjhezmentem, a férjem egy álompasi, jó munkàm van, stb, és nem is titkolva emiatt távolodtak el tőlem. Persze tudom, hogy ő sose volt igazán a barátom, és szerencsére vannak olyanok, akik örülnek nekem, és én is nekik. Vigyázz az irigységgel, ne legyél rosszindulatú, mert egyedül maradsz.
2013. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!