Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked is rosszul esik, ha...

Neked is rosszul esik, ha valaki boldog?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sokszor érzem, hogy letör egy egy más számára kedvező esemény. Irigy vagyok, nagyon sokszor, pedig nem szeretnék. Örülnöm kellene mások sikereinek és boldogságának, de én akkor érzem magam jól, ha valaki boldogtalanabb mint én. Hogyan küzdhetném ezt le?
2013. márc. 5. 20:14
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként mintha csak én írtam volna ki a kérdést.Pont úgy éreztem én is,hogy jobban megérdemlem a családot,pénzt és sikert,mint egyes ismerőseim.

Fel a fejjel,ha Te is boldogabb leszel-amiben biztos vagyok-akkor majd múlik az érzés.

2013. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
23%
Hát pedig az irigységet lehet "kezelni". Én utoljára tinikoromban voltam irigy, akkor volt egy nagy "felismerésem", és azóta nem vagyok az.
2013. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
76%

2-es válaszoló! Te csak ne szól semmit, engem hogy lepontoztak!:D

Sokan nem bírják az igazságot elviselni az a helyzet. Én úgy vettem észre hogy a hasznossági százalékok nem sokat számítanak, sőt, akinek kiemelkedően hasznosak a válaszai százalékosan az már gyanús, aki őszinte az biztos fog kapni negatív kritikákat. Aki mindenkinek megfelel azzal nem stimmel valami.

3-as voltam

2013. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
91%

Itt a kettes... :)


Igazad lehet, itt tényleg mindenki le van pontozva, aki nem álszent. Borzalmas!! Mintha valami patinás sorozatban élnének az itt lepontozgatók..

2013. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
Gondold ezt: Mind egyek vagyunk. Mindenkire godnolj úgy, mintha te lennél az. Ne különülj el, hanem legyél egységben. És akkor, ha valaki sikeres, akkor örülsz, mert te is beletartozol. Egy nagyon jó filmben volt ez a mondat: "barátaink örömének mi is örülünk". Így ha mindenki a barátod, akkor mindenki sikerének örülsz.
2013. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Ismerős, de szerencsére már leszoktam róla.

Döntsd el, hogy milyen akarsz lenni. Olyan aki örül mások boldogságának is, vagy olyan, aki savanyú és irigy boldogtalan? Aztán válj azzá az emberré.

2013. márc. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Én is szoktam irigy lenni, de bennem sokkal nagyobb az az érzet, amikor boldog vagy a másik boldogságától. Múltkor olvastam is, hogy van erre egy szó pszichológiában. Szerintem próbáld meg így felfogni, hogy örülsz a más boldogságának (ami végső soron így téged is boldoggá tesz). :)
2013. márc. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
26%

"Vágyok olyan dolgokra, amik másnak megadattak, és semmivel sem jobb emberek nálam."


Egyrészt, miért is kapnál bármit, ha nem tudsz örülni annak amid van? Másrészt ki vagy te, hogy eldöntsd, hogy ki az aki jobb vagy rosszabb ember? Irigy vagy és kicsinyes, mit vársz cserébe? Boldogságot? Érdekes.

2013. márc. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Ez szerintem mindenki számára ismerős érzés. Mikor az ág is húzz, és nem úgy alakulnak a dolgok mindenki érez ilyet. Én azt vettem észre hogy az sokkal jobban bánt vagy rosszulesik ha pl. valakinek lehetősége volt valamire már régen, nekem nem de ezért lenéz. Itt főleg eddig anyagi vagy olyan dolgokra gondolok ami pl. körülményektől függ. De a boldog, irigyelt ember helyében sem biztos hogy jó lenni. A közelmúltban sajnos megtapasztaltam azt, hogy azért irigyek és rosszindulatúak velem mások mert én tettem valamiért ami sikert vagy csak szimplán örömöt vagy kellemesebb hétköznapokat hozott. Vagy csak egyszerűen azért irigyek egyesek mert te fiatalabb, vékonyabb stb. vagy. Pedig nekem is hiányozhatnak az életemből dolgok, de próbálok ettől függetlenül pozitívan állni a már meglévőkhöz. Ettől függetlenül én is irigy vagyok ha pl. velem egyidősek újságolják hogy már X éve vannak együtt én meg több mint egy éve egyedül vagyok. Aki azt mondja hogy sosem érezte ezt, az hazudik.
2013. márc. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
36%

"Aki azt mondja hogy sosem érezte ezt, az hazudik."


Az ilyen kijelentésekkel csak hárítod a felelősséget.

2013. márc. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!