Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi a havi bevételetek, és...

Mennyi a havi bevételetek, és hogyan osszátok be? Mire költötök, és mennyit?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
84%

Régen én egy ingyen internet kávézóba jártam ahol előre fell kellett iratkozni egy héttel ha netezni akartam.(csoró voltam ,egy gyerekkel)

Így inditottam a vállalkozásom.

Most jól megy nem vagyok milliomos.De szeretnék.És leszek is ,Vazze,csakazértis!!!!

2009. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
90%

Párom 120.000 Ft-ot keres havonta nettóba. Abból vesz magának minden nap enni, cigit, kifizeti a kollégiumot (25.000), elmegyünk egy hónapban egyszer bulizni (10.000), esetleg a családjához lemegyünk vidékre egy hétvégére (20.000), és a többi már csak apróság, ha veszünk otthonra zsömlét vagy felvágottat. Én szüleimnél lakom még, ő meg csak aludni jár haza a koliba, mert meló után este 10ig mindig nálunk van. Nálunk eszik, fürdik, stb. Így nagyon jó tudunk spórolni, és még több marad, ha bulizni sem megyünk el, vagy nem megyünk le a családjához vidékre. Sokszor még a szülei is küldenek 1-2 havonta 50-60 ezret, és havi 50-100 ezer forint megy a számlámra, amit megspórolunk, gyűjtünk a lakásunkra. Nov-dec. környékén meg is vesszük. Akkor biztosan nehezebben fogunk kijönni, de én még suliba járok jövő augusztusig, úgyhogy mellette diákmunkát kell vállalnom, ha ki akarunk majd mindent fizetni, ha együtt lakunk, és nem akarunk éhenhalni. Most is diákmunkázok, kicsit több lesz a pénzünk. Meg most egy csomó mindent eladunk teszveszen, abból is jött már be 30.000 Ft.

Szüleim: anyum havi 120ezret keres családi pótlékkal együtt, mert hárman vagyunk gyerekek, apum kap 180.000 nyugdíjat, és 200.000 Ft-ot keres még a nyugdíj mellett. Hát én ebből nem sok pénzt látok, fogalmam sincs, hova megy el. Habár nővéremnek a fősuli 160.000 félévente, de komolyan nem tudom, mire megy el. Nővérem kb. eltartja magát, nekem ha kell valami, párom fizeti a nagy részét, öcsémnek kell csak fizetni az edzéseit meg a korepetálást. És heti 2x megyünk Auchanba 10-15.000 Ft-os számlákat csinálunk, és ez csak kaja! Hatan eszünk itthon. Jól elmegy a pénz, semmi sem marad abból. Ja, és most csinálom a jogsim (100.000). Telefon 6 db van, ebből 5 előfizetéses, internet van, TVcsomag drága, mert HBO is van benne, vizet sokat használunk, mert folyó vízben mosogatunk és öcsém fél órát áztatja magát a zuhanyban. Az áram is húzós, mert 4-5 számítógép fut napi 8 órában kb. És a TV meg közbe megy a vakvilágba :S Na, mégis csak értem már, hova megy a pénz. Hátigen, vissza kellene venni, de tudom, hogy akkor is elmenne a pénz. Meg fateromnak mindig van valami őrülete. Most pl. GPS-t vett, biztos megvolt 80-100.000 Ft. :S

Jaj, most érzem csak, hogy milyen sok mindent megkapunk. De nehéz lesz, ha év végén már párommal meg kell állnunk a lábunkon. Anyum mondta, hogy pénzzel nem tudnak támogatni. De nem is kell nekik, miért kellene, eleget költöttek már rám :)

Bocsi, kicsit hosszú lett, és belefűztem a családi életemet is. Bocsi :)

19/L

2009. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
27%

Egyébként tényleg nem túl tisztességes, ha valaki nyugdíj mellett ilyen sokat keres, úgy tudom, hogy a minimálbérnél nem kereshet többet havonta a nyugdíjas! Persze ezt is ki lehet játszani...

Mindkét oldalt meg lehet érteni. Tényleg nem fair a többiekkel szemben, hogy a nyugdíj mellett ennyit keres, és megy is az irigykedés, de a másik szempontot is meg kellene vizsgálni, hogy a fiataloknak nagyon nehéz elindulniuk az életben, már szocpol sincs, alig kapni támogatást (hacsak nem vagy kisebbségi), és a fiatalok több milliós hitelt vesznek a nyakukba, hogy lehessen egy kis lyuk lakásuk, egy garzon. Ha valakinek megadatik, hogy bírja nyugdíj után, és tud segíteni a gyerekének ezzel, hogy nagyobb eséllyel indulhasson az életben, ne 60 éves koráig törlesszen, akkor meg kell ragadni az alkalmat, minden szülő megtenné a gyerekéért. Ne irigykedjünk, hogy neki segítenek a szülei, hanem örüljünk, hogy neki legalább nem kell majd annyit szenvednie az életben, és nem árasztják el majd a hitelek.

Ez amúgy annyira tipikus. Ha nekem rossz, akkor másnak se legyen jó :S

2009. szept. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
100%

700ezer teg elég sok, de ha azt nézzük, hogy az 2ember bevétele, ami 2 ember nyugdíja és plusz kereset. Így valahol emg lehet érteni. Persze még így is sok, de hát nem mindenkinek megy szarul, nem mindneki lopja, a 700e-es magyarázat megállja a helyét.


Én apámmal élek együtt, jelenleg én keresek 190ezer nettót, ő kb 100-et. (plusz néha maszek melóval hozok be magamnak kis plusz pénzt, nem nem lopok, infos vagyok, fejlesztek, hát feketén)


Havonta leadok apámnak 50k-t, kifizetem a mobilszámlűmat(6-10k), a netszámlát(3.5k), a tv-t(5.5k), van két virtális szerverem az anolyam tárhely(1.5k+5k).

Egy hónapban átlagosan 3x le meg fel utazom bnőmhöz hétvégente, az 2x700Ft. Költök persze kajára is, mostanában rászoktam a melóhelyen lévő rendelésre, sajna drága dolog, nem jó szokás.


A többi számlát fizeti apám, illetve ha kell akkor még besegítek enki plusszba max. bnőre is költök néha azé'.


Kb így, nem élünk rosszul már hálégnek. amíg nem melóztam addíg voltak gondok, én egy 40k-s árvaellátást kaptam havonta, azzal takarékoskodtam. Célom persze, hogy feljebb és feljebb. Következő munkahelyemen ami hamarosan esedékesé válik asszem, ott majd többet keresek ez tuti.


Havonta egy 15k-t teszek be takarékba. Nem sok, de kezdetnek emgteszi, majd ha tehetem akkor növelem.


nah mind1, egyenlőre annyira nem panaszkodhatok asszem.

2009. szept. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
89%

Lassan már szent lesz az aki "csoró" .

És mi van azzal aki tényleg megdolgozott a pénzéért és most jól él.

Nem mindenki lopcsalhazudik!!!

2009. szept. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
97%

Én gyeden vagyok nettó 70 e,a párom 250e-t keres.Össz bevételünk 320 e,10 hónapos a kislányunk.A Hiteltörlesztésünk:ház+kocsi 130 e

Rezsi mindennel együtt(mobillal,nettel):90 e

Tankolás(havi 1):15 e

Kutyakaja/hó(nagytestű kutyánk van):6 e

Kaja/hó hármunknak:50-60 e Megnézem mit veszek és mennyiért.

Ez összesen:290-300 e .A maradék megy ruhára,esetleg szórakozásra(mozi),de ez ritka,mert felújjítjuk a házat.

Várom már nagyon,hogy mehessek dolgozni(még 1 év) ill.,hogy leteljen az autó részlet(még 1.5 év),akkor sokkal könnyebb lesz.

Most sem panaszkodom,de egy nyaralás hiányzik.

2009. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
96%
Ja,utolsó vagyok,nem iszunk,nem dohányzunk,tehát ilyen dolgokra egyáltalán nem költünk.
2009. szept. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
96%
És te/ti,ha szabad kérdezni?Mert valamiért eszedbe jutott a kérdéd.
2009. szept. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
80%
eddig az éves bevételem nulla. tavaly még 2 kiló volt havonta, abból ki lehetett jönni, most meg nem költök semmire. ha akarnék, se tudnék. :)
2009. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
80%

Én pár éve megismertem egy fiatal 19 éves vidéki fiut.Csoró volt épp h kajára meg albérletre (többedmagával)

jutott neki de tehetséges tornász volt.

Nem ismert senkit ,munkája alig volt.

Segítettem neki.Most a világ legnagyobb cirkuszánál dolgozik ,vett itthon lakást meg beinditott egy vállalkozást amit a szülei vezetnek.

A lényeg h AMBICIOZUS volt!!!

A sors ugyis segit ha Te is akarsz .!

nagyon jó érzés volt segíteni neki.

Aki igy áll a dolgokhoz annak igen

Az ilyennek szívesen....

2009. szept. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!