Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a megcsalás...

Miért olyan fontos a megcsalás ténye egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom innen-onnan, hogy lányok,nők sírnak vagy teljesen maguk alá zuhannak amiért a párjuk lefeküdt másvalakivel. Utána ezeknek a lányoknak sok időbe telik felejteni, de van aki ezért szakít... Mivel ez annyira általános ezért szeretném megérteni, hogy ez vajon miért olyan fontos? Ettől függetlenül a saját nézőpontom nem fog változni, ugyanakkor. Természetesen nem a legszeb dolog ha a szerelmed lefekszik egy más nővel, de talán nem is a világ vége. Megtörtént, túl kell lépni rajta. Úgy gondolom, hogy akik ebben látják a fájdalmat, azok igazából önmagukat "féltik", sajnálják. Tehát valójában nem a megcsalás tényén van a probléma forrása, hanem a hiúságon és az önértékelési zavaron.

Persze attól, hogy még nöértékelési zavara van valakinek, elfgadhatja a párját olyannak amilyen és úgy amilyen... Ezalól vannak kivételek, de abból kevés van. Ha megtudod, hogy mással szexel-t a szerelmed rajtad kívül mit lépsz? Megkérdezed jó volt e? Jól esett e neki?

És vajon végiggondolod e azt, hogy mi a külömbség test és lélek, ösztön és IGAZI, lelki hűség között? :)


2013. febr. 2. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
33%
És kérdező, nem téged házisárkányoztalak, betalált annak aki kezdte a fajtázást, csak szegény nem tudja még, hogy az ilyen ítélkező ki ha én nem egyedek egyedül végzik, mert ami mellett úgy kiállnak, és hiszik, hogy velük soha, az minidig velük történik,ezt hívják pofára esésnek...
2013. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 A kérdező kommentje:
Nem. Elfogadjuk egymást olyannak amilyen. Ha pl én nem bírnám őt kielégíteni, akkor örülnék neki ha elmesélné milyen jó volt a szex valakivel. Nem annak örülnék persze, hogy mással feküdt le, hanem annak, hogy jól érezte magát. Ezek után már csak azt nézném, hogy vajon kiáll e melllettem? Hazudik e nekem? Elfogad e engem? Értitek...Nagyon fontos, hogy ha megcsal akkor ne azért hagyjunk ott valakit mert megcsalt, hanem azért mert emelett nem adja meg azt amire szükségünk van. Szívből kívánom mindenkinek, hogy érezze jól magát és találja meg azt akit feltétel nélkül képes szeretni, és aki szintén így képes szeretni őőőt... :) MI rettenetes viharokon mentünk keresztül együtt, de túléltük.
2013. febr. 2. 17:22
 43/76 anonim ***** válasza:
48%
Ezt az ittlevők soha nem fogják elfogadni, túl nagy az egó az emberekben, de ha neked így jó akkor legyél így boldog, lehet ez a jó, ki tudja?
2013. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, te így élsz, neked így jó, ha találsz hozzá partnert és sem neked, sem neki nem változik az álláspontja miután kicsit érettebbek lesztek, akkor oké, szuper.

Magát a kérdést nem értem. Másnak más az értékrendje, mások máshogy szeretnének élni, mást tartanak fontosnak az életben.

Nekem pl. a lelki hűség ugyanaz, mint a testi hűség, ugyanis nem kényszerítem külön a lelket a testtől. Olyan kifogást sem találnék a magam számára, hogy jaj, de én annyira hű voltam lelkileg, amíg hanyatt-homlok keféltem.

Ki mit ért hűség alatt és kinek mennyire fontos az értékrendje.

2013. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
78%

Elmélet és tapasztalat!

Van az elméleted, és a tapasztalatod?

Fejben én is jó vagyok

:)

2013. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem a kérdést,"miért olyan fontos" ?

Ha neked nem az, egyértelműen ,akkor Én vagy bárki írhat ide bármit,Te úgy sem fogod érteni,mint ahogy Én sem értem ,hogy valakinek a hűség miért ne lenne fontos,egy kapcsolatban.

2013. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:
A hűség szerintem az amiket már leírtam. Csak olyan furák az emberek... Szerintem én földönkívüli vagyok. :D
2013. febr. 2. 19:54
 48/76 A kérdező kommentje:

45!


Hát jó, megcsalást az nem egészen éltem át. Hasonló dolgot szerintem igen, de nem kimondottan azt. Viszont ért már egysmás fájdalmas dolog azthiszem... Lehet attól vagyok ilyen hiperpillangó...

2013. febr. 2. 19:57
 49/76 anonim ***** válasza:
És mond csak, csaltad már meg a párod?:)
2013. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 A kérdező kommentje:
Nem. :D Jó, a következő kérdés az lesz, hogy miért nem. Dehát csak azért, mert nem akarom megcsalni. Nincs igényem rá.
2013. febr. 2. 20:29
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!