Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a megcsalás...

Miért olyan fontos a megcsalás ténye egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom innen-onnan, hogy lányok,nők sírnak vagy teljesen maguk alá zuhannak amiért a párjuk lefeküdt másvalakivel. Utána ezeknek a lányoknak sok időbe telik felejteni, de van aki ezért szakít... Mivel ez annyira általános ezért szeretném megérteni, hogy ez vajon miért olyan fontos? Ettől függetlenül a saját nézőpontom nem fog változni, ugyanakkor. Természetesen nem a legszeb dolog ha a szerelmed lefekszik egy más nővel, de talán nem is a világ vége. Megtörtént, túl kell lépni rajta. Úgy gondolom, hogy akik ebben látják a fájdalmat, azok igazából önmagukat "féltik", sajnálják. Tehát valójában nem a megcsalás tényén van a probléma forrása, hanem a hiúságon és az önértékelési zavaron.

Persze attól, hogy még nöértékelési zavara van valakinek, elfgadhatja a párját olyannak amilyen és úgy amilyen... Ezalól vannak kivételek, de abból kevés van. Ha megtudod, hogy mással szexel-t a szerelmed rajtad kívül mit lépsz? Megkérdezed jó volt e? Jól esett e neki?

És vajon végiggondolod e azt, hogy mi a külömbség test és lélek, ösztön és IGAZI, lelki hűség között? :)


2013. febr. 2. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
100%

Számomra azért probléma a megcsalás ténye, mert az azt mutatja, hogy más a párom felfogása arról, hogy mit jelent igazán szeretni valakit. Márpedig nem szeretnék együtt lenni egy olyannal, akinek ebben más a felfogása (az enyém olyan, hogy képtelen vagyok mást közel engedni, mert a szex az intimitás legfelsőbb foka, nem valami olyan amit csak önmagáért élvezek, mindegy kivel).


Tehát én azokat nem ítélem el, akik egymást csalják a kapcsolatban de nekik az úgy jó, hanem csak ÉN, mert én nem csalok meg senkit, nem akarok olyannal lenni, akinél viszont ez belefér.


Szerencsére még sosem csaltak meg, mert nagyon óvatos voltam a párválasztással.

2013. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 A kérdező kommentje:

Van olyan fiú, akinek annyit mondtam, ha úgy tartja jónak feküdjön le más nővel, rá bízom, de azt nem akarom, hogy ő valamiért gátolva vagy rosszul érezze magát.

Aztán ez a fiú másik országból utazott le hozzám, és csodálatra méltónak tart és minden meg akar adni nekem, és bármikor számíthatok rá.

Más kérdés, hogy vannak olyan emberek, akik neveletlenek, bunkók, stb, ők nem biztos, hogy igazán szerettek, ha ezt a nézeted kihasználják. Nekem szerencsém volt, mert ilyen pasival hozott össze a sors, és akivel kölcsönösen bízunk egymásban, sé elfogadjuk a másikat, vagyis igyekszünk. Vele ugyanaz a nézőpontunk, csak annyit akarunk, hogy minden legyen jó és őszintén szeretetteli.

2013. febr. 2. 14:27
 23/76 A kérdező kommentje:
Felpontoztam a jó válaszokat. :)
2013. febr. 2. 14:30
 24/76 anonim ***** válasza:
91%
Amíg van olyan férfi, aki bármit megtenne értem és meg sem csalna, addig miért kellene kevesebbel beérnem? Aki pedig megcsal az egész egyszerűen megbízhatatlan, hazug. Amiről te beszélsz kérdező, az arról szól, hogy nyitott kapcsolatban élünk, tehát mindenki azt csinál és azzal, amit akar, nem a másik háta mögött zajlik az egész. A megcsalásban nem maga a mással való szex ténye az undorító, hanem az, hogy hazudik nekem, becsap. A hazugságot az élet semmilyen területén nem vagyok hajlandó elviselni, és szerintem ezzel az emberek nagy része is így van.
2013. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 A kérdező kommentje:
Értem.
2013. febr. 2. 14:35
 26/76 anonim ***** válasza:
40%
A testi megcsalás önmagában véve semmi. Szerintem. Mi van abban, ha másba mártogatja kicsit a kolbászát? Semmi. De ha ehhez akárcsak a legkisebb lelki/érzelmi töltet párosul....az már a vég. Legalábbis a kapcsolatra nézve...nálam. 28/nő
2013. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
82%

Buta vagy, drágám, és fiatal. Majd a tapasztalat megváltoztatja a hozzáállásodat.

De csak egy példa. Egyetlen egy embert szerettem igazán életemben, mai napig, és még álmomban sem tudtam megcsalni soha. És ezt szó szerint vedd. Rengetegszer álmodtam már arról, hogy lefeküdhetnék másokkal, régi kisebb beteljesületlen szerelmekkel, de nem tettem, mert elkezdtem gondolkozni, hogy de hát én szeretem őt, miért csaljam meg? Ő a mindenem. Csak rá van szükségem. Bármit megtennék érte. Kötődöm hozzá. Ő a lelki társam, a szerelmem, a legjobb barátom, a szeretőm. Egyszerűen a mindenem. És ez 10 év után sem múlt el.

Aki józan állapotban megcsalja a párját, az nem így érez. Az nem érez tiszteletet, szeretetet, kötődést, hűséget, semmit.

Ösztönök? Nem vagyunk állatok..

Rosszul gondolkozol. Majd egyszer rájössz.:)

2013. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
100%

kicsit offolok

de

nem kevéssé mosolygok azokon a válaszolókon akik általuk jónak mondott kapcsolatból irkálják a frankó válaszaikat ,hogy így lenne meg úgy lenne.

Francokat,megteszel mindent a kapcsolatért a párodért szereted, vele vagy ,támogatod ,érzelmileg,anyagilag,elfogadod a hülye családját, egyszer csak azt mondja : ne haragudj de megcsaltalak!

És az még a "jobbik" eset ha megmondja nem bukik le.

Azért nem kicsit fagy le ilyenkor a proci ;)

Joggal merülnek fel az emberben kérdések,mit rontottam el? Miért tette? stb persze előbb tisztázni kell sok mindent magunkban és ez bizony személyiség függő.

Hogy irigylem-e azokat akik egy csettintéssel túl lépnek-e dolgon, nem fejtem ki.Én nem ilyen vagyok.

2013. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 A kérdező kommentje:

27!


Én is így gondolkododok, azért is írtam, hogy nagy próbatétel lenne, ha megmondanád párodnak ezeket, és néznéd erre mit lép. Csak én ezzel együtt nem szeretném korlátokhoz, szabályokhoz kötni azokat az embereket akiket szeretek.

2013. febr. 2. 15:18
 30/76 anonim ***** válasza:

ma 15:08


Igaz, nem vagyunk állatok, de a működési elvünk ugyanaz.

Ösztön.

Ezt bizonyítod a kiskapuval amit elrejtettél a szövegedben. Aki JÓZAN állapotában megcsal...szóval aki nem józan állapotában csinálja az elfogadható?

2013. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!