Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások hogyan csinálják, hogy...

Mások hogyan csinálják, hogy 19-21 évesen gyereket tudnak vállalni? Vagy hogy saját lakásuk van?

Figyelt kérdés

Én most vagyok 22 ,a kérdésemet az ihlete ,hogy van egy rokonom aki folyamatosan ezzel fáraszt,hogy miért nem szülök már BEZZEG MÁSOK etc

Nem irigységből kérdezem,ha lenne valamilyen anyagi hátterem akkor sem mostanra terveznék gyereket. Csak simán nem érti meg,hogy tavaly fejeztem be a sulit,albérletben lakunk,ami megmarad azt félretesszük,de ennyi. Kezdem azt hinni,hogy valamit nagyon rosszul csinálhatok ,mert a közelében sem vagyok annak ,hogy pl saját lakásom legyen.

Ezen az oldalon is csomóan írják,hogy 20 évesen esküvő,lakás,kocsi,gyerek .. mi a titok ?:D Amúgy az átlagnál kicsit jobb fizum van,de a 200 nettót nem éri el. A barátomnak minimálbérnél kicsit több.

Szóval a kérdésem: aki saját lakást vagy egy biztos anyagi hátteret teremtett ennyi idős korára,az mibe fektetett be? saját vállalkozás ,örökölte,stb


2013. jan. 13. 19:36
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
44%

30-as!

A te válaszadon látszik hogy milyen életet élhetsz és hogy ki a szánalmas!! Inkább nem minősitelek!

Majd ha 3 gyereked lesz akkor megtudod hogy milyen a semmit tevés! Ezen évek alatt nem voltam én sem munkanélküli hisz 9 év anyasági + 4 év ápolás, nem sok pénz az igaz. A másik dolog hogy a férjem nem engedte hogy dolgozzam, mivel ő nem lett volna azzal kisegitve hogy ő rendezze a gyerekeket azért a sz.r kis pénzért amit én kereshettem volna, azalatt ő megkeresi a 3x-orosát. Ne itélkezz mielőtt nem ismersz valakit!

2013. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
52%
Semmi gond azzal,hogy 22 évesen nem akarsz még gyereket szülni...kicsit kitolódtak ezek a dolgok,és én azt mondom,hogy szülni 25-35 között kellene egy nőnek.Addig némi karrier,t anyagi hátteret teremteni,hogy megfelelő családi élete legyen a kicsinek.Én 22 évesen vettem autót,saját lakást,nem volt szülői segitség,mind hitelre.Amit ma már triplán fizetek a CHF miatt,de fizetem,és még így sem bántam meg.Lehet ,kicsit bevállalós voltam,de mire a gyerekeim felnőnek,lesz hitelmentes lakása mind a 2-nek,és nekünk sem albérletbe kell laknunk,és másnak fizetni a lakbért.
2013. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

A válasz egyszerű: örökölnek/megveszik nekik.


Lehet mesélni, de az igazság az, hogy ma Magyarországon kevés szakma fizet jól, és háttér nélkül nem lehet ugrálni, hogy "akkor én most elköltözök a határ mellé, vagy még messzebb!".

Jól fizető szakma pl. a könyvelő, mérnök, programozó, fogorvos, ügyvéd és hasonlók. Viszont ez nem kéne vonja maga után azt, hogy aki nem ezeken a területeken dolgozik, az dögöljön éhen.


Ahhoz, hogy te külföldön dolgozva (nem a határ mentén!) összetegyél itthon egy lakásra/házra és kocsira valót, igencsak spórolnod kell.

2013. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
79%

Olvasgattam a kommenteket, és megakadt a szemem, egy valószínűleg nehéz sorsú nő kommentjén. Már bocs, de miért is szánni való az a nő, aki nem dolgozik, hanem otthon van a gyerekekkel? Miért is baj az, h ha feleség nem dolgozik, ha a férj megteheti, h eltartsa egymaga az egész családot? Nem értem mi a problémád! Én férj vagyok, apa, és eltartom a családom. Miért is küldeném el a feleségem dolgozni? Ha szeretne, akkor persze, mehetne, nem erről van szó. Viszont ő otthon van a gyerekekkel, ellátja őket, főz, mos, takarít. Mindig meleg étellel vár haza, és szép renddel, tisztasággal. Nem vagyok hülye, látom, hogy épp eleget melózik otthon, és látom, hogy nagyon elfárad a nap végére. Vannak ostoba férfiak, akik azt gondolják, hogy a nők, akik otthon vannak a gyerekkel, nem csinálnak semmit. Téveszmések, na de egy nő.. pont egy nő osztogatja itt az észt, hogy szánni való az olyan nő, aki a családjának él?? Pont egy nőnek kéne tudnia, h meló mellett milyen nehéz lehet vinni egy háztartást.

Mindegy, a lények, hogy szerintem cseppet sem szánnivaló az a nő, aki otthon van és nem dolgozik (munkahelyen!!) semmit. Dolgozik ő otthon épp eleget!

2013. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
40%

"Miért is baj az, h ha feleség nem dolgozik, ha a férj megteheti, h eltartsa egymaga az egész családot? "


Nem ez a baj. Az a baj, ha még büszke is rá, hogy a büdös életben nem akart dolgozni sem, és emellett a gyereknevelést a hivatalos munkával egyenrangúnak tartja - holott, mint már említettem, minden értelmes női lény képes a kettőt együtt elvégezni.


Annak, aki a jó édes nagyanyámmal jött példaként, hogy nyilván ő sem csinált semmit: a nagyanyáink korában az asszonyok felneveltek vagy 5 gyereket, EMELLETT dolgoztak a földeken, otthon órákig gyúrták a kenyeret és teknőben mostak. A pelenka nem volt eldobható, mosni kellett belőle az ürüléket, de nem volt hozzá mosógép ám. Nem volt mirelit, nem volt száraztészta, nem volt sz*r se, egy ebéd megfőzése eltartott 3 óráig...A húst sem a boltból vette, hanem levágta, megkopasztotta, kibelezte a tyúkot, a zöldséget sem az árunál vette, hanem a kertbe ment érte. Ezt azért ne hasonlítgassuk már ahhoz, amit ma egy háziasszony otthon csinál: megfőz 1 óra alatt, a gép elmosogat helyette, a pelenka eldobható, kert nincs, állatok nincsenek, stb. A nagyanyáinknak volt indoka otthon maradni... a mai anyáknak nincs.


"Viszont ő otthon van a gyerekekkel, ellátja őket, főz, mos, takarít. Mindig meleg étellel vár haza, és szép renddel, tisztasággal."


Hadd ne rosáljak már magam alá attól, hogy az otthoni láblógatás mellett tisztaság van! A tisztaság és rend alapvető emberi kívánalom, minden normális dolgozó ember abban él, ha vannak gyerekek, ha nincsenek, ha egyedül él, ha többedmagával. Ezért a kutyának sem jár dicséret.


"Nem vagyok hülye, látom, hogy épp eleget melózik otthon, és látom, hogy nagyon elfárad a nap végére."


Csak tudnám miben? A napi házimunka kimerül a következőkben: főzés (1 óra), mosogatás (15 perc, vagy mosogatógép 0 perc). Hmm... éés...ennyi volt!

A heti házimunka, azaz a takarítás, mosás maximális 2-3 óra alatt elvégezhető egy nap. Ezt szokták az emberek hétvégente csinálni, amikor ráérnek. Ha számolsz egy kicsit, szerintem rájössz, hogy egy napra elegendő munka nem jön ki, ha a heti tennivalókat összeszámolod. Voltam otthon én is, tudom. AKi ezt tagadja, az egyszerűen hazudik.

Kisgyerekek ellátása természetesen teljesen más kategória, nem véletlen találták fel a szülési szabadságot, gyest, gyedet. Aki viszont az óvodás korú gyermekek ellátására fogja, hogy otthon KELL maradnia, az egyszerűen lusta. (Ha a gyereket nem veszik fel oviba, megint más kérdés.)



"Vannak ostoba férfiak, akik azt gondolják, hogy a nők, akik otthon vannak a gyerekkel, nem csinálnak semmit."


És vannak ostoba férfiak, akik vannak annyira naivak, hogy elhiszik, hogy csinál valamit (fentebb leírtam, mit is csinál és mennyit:)


"Pont egy nőnek kéne tudnia, h meló mellett milyen nehéz lehet vinni egy háztartást."


Abszolút nem nehéz, amennyiben a férjjel közösen viszik azt a háztartást, mint ideális esetben. Nők milliói megoldják egyedül is naponta egyébként, tehát nem kell aggódnod, nem olyan eszeveszetten komplikált a dolog.

2013. jan. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
47%
Én ugy hogy mindig lehuztam a csajaimat .gyüjtöttem a pénzt sírtam rítam most erre kell arra kell. Hirdetest adtam fel es 30-40 eves nokkel kavartam es adtak lovet. Ezt osszegyujtottem kozben meg ment az arvasagi meg az ösztöndijak. Ebbol vettem egy lakast. Aztan megnősültem neki is volt lakasa most meg már a 3.at vettük meg árverésen áron alul. Mikor a gyerek született csak 2 lakas volt. Abbol elünk hogy 2 lakast kiadunk pár órára neten hirdetjuk. Ebbol eleg jol megelunk sokan keresnek buvohelyet es igy tudjuk gyujteni a penzt. Tanacsolnam hogy akar berelni is lehet lakast azt kamuzod ott laksz közben meg kiadod par orara es ebbol jo penz van. Mi 5000 adjuk ki par orara. Atlag a 2 lakasba napi 5 kiadas van.szamold ki. Ez napi 25 ezer a semmiert.kar hogy én is nem jöttem rá korábban
2013. jan. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
66%
Amit Rik ír nem hülyeség. Mármint a lakás része.
2013. jan. 18. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
62%
Ez a Rik67 egy elmebeteg állat, de tökéletesen csinálja. Bár csak én is lennék ilyen talpraesett!
2013. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 34-es minta férj!


"Miért is küldeném el a feleségem dolgozni? Ha szeretne, akkor persze, mehetne, nem erről van szó."


Tehát azt írod, hogy a feleséged nem is akar elmenni dolgozni?

2013. jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
37%
Nekem érettségi után 2 hónappal született a lányom. Addigra örököltem egy házat, meg anyu vett a nevemre egy lakást. Apuka dolgozott. Lányom 1 éves volt, elkezdtem a fősulit, 4 év múlva diplomám volt. Most dolgozom, nincs rossz munkahelyem, azaz épp itthon vagyok, babázom ismét.
2013. jan. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!