Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a férjemmel?...

Mit csináljak a férjemmel? Saját magát alacsonyítja le így.

Figyelt kérdés

Nem szereti, ha dicsérik, így néhány "rámszólás" után le is szoktam róla.

Nemrég kezdte el azt a szakot felsőoktatási intézményben, amit én már korábban elvégeztem. Volt egy-két mumus tárgy, aminél vért izzadtam, mire átszenvedtem magam egy-egy vizsgán.


Most épp ezeket a tárgyakat tanulja és amíg én épphogy össze nem költöztem a magántanárokkal, neki néhány különóra után önállóan is remekül mennek.


Nemrég megálltam mellette és néztem, ahogy csinálja a feladatokat, majd megjegyeztem, hogy "azért neked mennyivel jobban megy, jó érzéked van hozzájuk!"


Na, ezek után jött a mentegetőzés, hárítás, hogy ő nem is okos, csak szorgalmasabb, mint én és nem is megy jobban...


Ez most a legfrissebb példa volt, de nagyon gyakori, hogy ennyire lealacsonyítja magát. Nekem pedig idővel egyre nehezebb okos, erős férfiként tekinteni rá, amikor folyamatosan azt erősíti bennem, hogy ő egy ostoba lény.

A fenti megjegyzésemre szerintem az lett volna a normális válasz, hogy "köszönöm", nem több.


Ha ő nem hisz magában, hogy higgyek benne én? Egyre gyakrabban kapom magam azon, hogy nehéz rá férfiként tekinteni - ebben vastagon közrejátszik az, ahogy saját magáról nyilatkozik.


2012. nov. 18. 15:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk ezt neki kéne elmondani így... Tényleg szánalmas, hogy annyit se lehet mondani, hogy ügyes vagy, mert ő nem az... Nincs semmi önbizalma vagy mivan?
2012. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
53%
Na ne keressél már kifogásokat, hogy ezek miatt a dolgok miatt nem tudsz rá férfiként tekinteni! Inkább igy benned akarja erõsiteni, hogy te jobb vagy nála.Meg különben is lehet, hogy te nem jól dicséred.már bocs....
2012. nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

Nem gondoltál arra, hogy azért mondja, mert nem akarja, hogy neked essen rosszul az ő fölényes előrehaladása a tanulásban? Ezért kicsinyíti a saját tehetségét.


Ha nem így van, akkor elgondolkodnék az első válaszoló által adott válaszon...

2012. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%

Ha már csak ilyen csomót találsz egy férfin és még ez is megfelelő indok ahhoz hogy eltávolodhass tőle mi lesz a következővel?

A következő már meg van vagy még csak az elképzelés van meg?

Elsővel értek egyett, kattogsz a semmin, csak azért hogy megmagyarázd magadnak nem is a te hibád.

2012. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
68%
Én is úgy gondolom mint az első. Végre van egy ürügy amivel védekezhetsz hogy miért csökkent a szemedben..
2012. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Próbáltam már elmondani neki így, ahogy itt is. Hümmögött, jó, érti, aztán semmi se változott.


Az önbizalmával a szellemi képességei terén lehet némi probléma. GYerekkorában nem nagyon hallotta, hogy okos lenne. DE! Már 40 éves, és ha nem tartanám okosnak, nem lenne a férjem sem. Ezt ezerszer elmondtam neki is, falra hányt borsó.

Minden vizsgáján jól teljesít, tehát külső visszajelzés is van bőven. Kifogytam az ötletekből, hogy miként lehetne ezen változtatni.


Azt kétlem, hogy az én önbizalmamat szeretné erősíteni, mert pontosan tisztában vagyok vele, hogy miben vagyok erős és miben kevésbé.

2012. nov. 18. 15:37
 7/31 anonim ***** válasza:
A nők szeretnek felnézni a pasira és a férfit meghagyni abban a tudatban hogy ők jobbak. A párod valószínűleg nem akarja hogy rosszul érezd magad emaitt. Vagy te keresed a kifogásokat hogy miért nem akarod őt ás a kákán is csomót keresel.
2012. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
ez az önbizalomhiány egyik jele.próbálj vele erről beszélgetni
2012. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Egy másik példa, hátha érthetőbb: egyik erősségem a nyelvek, tanítok is.

Őt is tanítom idegennyelvre. Aki tanult már nyelvet, tudja, hogy szükséges velejáró, hogy néha téveszt az ember.

Ha valamit nem jól mond, akkor ott öt percig megáll minden és aprólékosan kivesézi, hogy neki ez miért nem megy és mennyire nincs érzéke hozzá, mennyire kevés ő a nyelvtanuláshoz.

Túl gyakran mondja, hogy "nekem ez nem megy","én hülye vagyok ehhez", "nem vagyok elég okos hozzá".

2012. nov. 18. 15:41
 10/31 anonim ***** válasza:
56%
Butaságokat írtok. Egy nőnek igenis fontos, hogy fel tudjon nézni a férfira, és ilyen apróságnak tűnő dolgok miatt is totál ki lehet ábrándulni, és még a szexuális vágy is elmúlhat. Beszélj a férjeddel, és próbáld ezt megértetni vele.
2012. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!