Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások hogyan csinálják, hogy...

Mások hogyan csinálják, hogy 19-21 évesen gyereket tudnak vállalni? Vagy hogy saját lakásuk van?

Figyelt kérdés

Én most vagyok 22 ,a kérdésemet az ihlete ,hogy van egy rokonom aki folyamatosan ezzel fáraszt,hogy miért nem szülök már BEZZEG MÁSOK etc

Nem irigységből kérdezem,ha lenne valamilyen anyagi hátterem akkor sem mostanra terveznék gyereket. Csak simán nem érti meg,hogy tavaly fejeztem be a sulit,albérletben lakunk,ami megmarad azt félretesszük,de ennyi. Kezdem azt hinni,hogy valamit nagyon rosszul csinálhatok ,mert a közelében sem vagyok annak ,hogy pl saját lakásom legyen.

Ezen az oldalon is csomóan írják,hogy 20 évesen esküvő,lakás,kocsi,gyerek .. mi a titok ?:D Amúgy az átlagnál kicsit jobb fizum van,de a 200 nettót nem éri el. A barátomnak minimálbérnél kicsit több.

Szóval a kérdésem: aki saját lakást vagy egy biztos anyagi hátteret teremtett ennyi idős korára,az mibe fektetett be? saját vállalkozás ,örökölte,stb


2013. jan. 13. 19:36
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
79%

akiket én ismerek:

az egyik pár kiment olaszországba solgozni, ott jött össze a gyerek és állítólag (a csaj mondta) kaptak utána egy csomó támogatást.

hazajöttek, most albérletben vannak amit hamarosan megvesznek a tulajtól, részletekben fizetik.


akkor a másik: a csaj apja kiment külföldre, mázlija volt, nagyon jól keres és egyetlen lányának vett egy lakást aki még tanul. a pasija 150-et keres, elvannak belőle, most tervezik a babát, a csaj 20 éves.


harmadik ismerősöm: egy roma csaj, valami jobb helyen k.rválkodott és a stricije beleszeretett, nemrég elvette, odaköltözött hozzá a lány és most terhes.


negyedik ismerősöm: kap árvságit, családi meg mindenféle egyéb pótlékot, segélyt azért mert suliba jár és hármas-négyes tanuló, ebből majdnem egy százasa megvan egy hónapra és igazából semmit setesz érte (talán a tanulás, de hát mindenkinek kell valamennyit aki akar egy szakmát).

a pasija kb. egy százast keres, van egy örökölt garzonja és nemsokára érkezik az utód is.


nem tudom, valahogy egyiket sem irigylem.

én pedig jártam egy időben egy 15 évvel idősebb, tehetősebb pasival, de nem vettem véresen komolyan, jól akartam érezni magam és kész.

én lepődtem meg a legjobban mikor előállt a költözzek hozzá, legyen gyerek-terveivel, nem kértem belőle köszönöm.

valahogy, inkább saját erőből akarom elérni hogy legyen egy akárcsak egyszobás házikóm és elvégezzem a szakmám, hogy ha lesz is egy párom aki beleültet a készbe, ha mégis elhagyna tudjak tisztességes munkából megélni.

nem nézem le azokat sem akik a könnyebb utat választják, csak én nem vállalok kockázatot, próbálom bebiztosítani magam B,C, D tervekkel.

2013. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező!Ez egy nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon jó kérdés.
2013. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
54%

úgy, hogy eszük 0, nincs semmi más életcéljuk, és jókor szopt... bocsánat, voltak jó helyen. persze tisztelet a kivételnek.


bevallom töredelmesen, h én nagyszülői örökségből pöffeszkedhetek most egy hitelmentes lakásban, de még most 25 évesen sincs eszem ágában sem szülni. talán később. a párommal amúgy nagyon jól megvagyunk, jó végzettség, tűrhető fizu. más ennyi bevétellel már 2-t vállalna egyszerre. nekem ez még nem megy, vannak más céljaim is.


sztem butaság túl fiatalon szülni, mert sem érzelmileg, sem erkölcsileg nem vagy még rá érett igazán. persze, a gyerektől megváltozol, de a saját személyiséged fejlődése háttérbe szorul. nekem nagyon fontos, h felkészüljek a gyerekvállalásra, és ezt úgy látom, h csak bizonyos élettapasztalat elérése után lehet jól kivitelezni.


a titok amúgy általában az öröklésben, vagy jólmenő apuciban van. ne mesélje már el nekem senki, h full egyedül, 0 hátszéllel, friss érettségivel a zsebében összetalicskázik 20 milkát 3 év alatt.

najó, vannak olyan "szakmák", de nem mindenkinek van hozzá gyomra, ill. elvetemültsége.

2013. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
94%
Én 21 évesen örököltem a lakást anyukám halála után. Apám máshol élt. Egyetemre jártam, minimálbérért dolgoztam. 24 évesen vettem a kicsimat, mikor jobb állásom lett, és 26 évesen szültem.
2013. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
62%
*kocsimat
2013. jan. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
68%
Fogalmam sincs, hogy számoltad ki a 280.000-es fizetést, de nálam 2300 euró alsó hangon is min. 600.000 Ft, 22 évesen ez azért nem olyan rossz szerintem... És mondtam, hogy magyar oldalon élnek, nem Ausztriában és itt is vesznek lakást.
2013. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
69%

19 évesen estem teherbe. Összeházasodtunk, anyósnál laktunk majdnem 3 évet (fú, emiatt kemény volt). Sajnos a baba halva született. Két évvel később ide született végre! a várva várt kislányom. Volt egy öreg Ladánk ennyi. Férjem dolgozott csak. Aztán elköltöztünk egy rokon lakásába majd onnét haza az én anyumhoz. Férjem egyre jobban keresett, vállalkozó lett. 25 évesen megszületett másik kislányunk. Ekkor állami támogatott hitelt vettünk fel 20 évre (amit nem kell "sokkal" fizetni)és hegyé épitettünk a családi háznak egy teljesen különálló lakást. Itt 25 évesek voltunk. Előtte műhelyt is épitett magának az udvarban. Utána szépen mindent berendeztünk (könnyű volt mert a férjem asztalos), udvart rendbe tettük, van két VW autónk, kirándulni járunk, két éve született egy kisfiunk is. És ezt úgy hogy én nem dolgoztam, szülői segitség nem volt, férjem ügyes kezének köszönhető.

SOHA egy pillanatig nem bántam meg hogy korán szültem! Ma is igy tennék. Csodás férjem van aki még mindig imád. Szerencsésnek érzem magam. Ettől többet nem is kivánhatnék. Csak egészségesek legyünk! Megjegyzem mi is vagyunk fent is lent is anyagilag.

2013. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó vagyok most leszünk 35 évesek.
2013. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
32%

"És ezt úgy hogy én nem dolgoztam, szülői segitség nem volt, férjem ügyes kezének köszönhető.

SOHA egy pillanatig nem bántam meg hogy korán szültem! Ma is igy tennék."


Igen, úgy könnyű élvezni az életet, hogy sz*rt sem csinálsz, csak potyogtatod a gyerekeket cigány módra és éldegélsz a férjed pénzén :)))) Nem csodálom, hogy legközelebb is így tennéd.


Azért ne hidd, hogy ez példaértékű, inkább szánni való.

2013. jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
57%

" Fogalmam sincs, hogy számoltad ki a 280.000-es fizetést, de nálam 2300 euró alsó hangon is min. 600.000 Ft, 22 évesen ez azért nem olyan rossz szerintem... És mondtam, hogy magyar oldalon élnek, nem Ausztriában és itt is vesznek lakást."


1000 eurót keres EGY fél, az 280.000 ft.


Az teljesen más, hogy közben magyar oldalon élnek. Ausztriában/Németországban ilyen alacsony fizetésre senki nem vállal gyereket, mint mondtam, általában egy fél bevételének kell 2000 euró körül lennie ahhoz, hogy éppencsak kijöjjenek.

2013. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!