Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások hogyan csinálják, hogy...

Mások hogyan csinálják, hogy 19-21 évesen gyereket tudnak vállalni? Vagy hogy saját lakásuk van?

Figyelt kérdés

Én most vagyok 22 ,a kérdésemet az ihlete ,hogy van egy rokonom aki folyamatosan ezzel fáraszt,hogy miért nem szülök már BEZZEG MÁSOK etc

Nem irigységből kérdezem,ha lenne valamilyen anyagi hátterem akkor sem mostanra terveznék gyereket. Csak simán nem érti meg,hogy tavaly fejeztem be a sulit,albérletben lakunk,ami megmarad azt félretesszük,de ennyi. Kezdem azt hinni,hogy valamit nagyon rosszul csinálhatok ,mert a közelében sem vagyok annak ,hogy pl saját lakásom legyen.

Ezen az oldalon is csomóan írják,hogy 20 évesen esküvő,lakás,kocsi,gyerek .. mi a titok ?:D Amúgy az átlagnál kicsit jobb fizum van,de a 200 nettót nem éri el. A barátomnak minimálbérnél kicsit több.

Szóval a kérdésem: aki saját lakást vagy egy biztos anyagi hátteret teremtett ennyi idős korára,az mibe fektetett be? saját vállalkozás ,örökölte,stb


2013. jan. 13. 19:36
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
70%
Nem gonoszságból írom, de én sokszor azt látom, hogy 20 évesen szülnek ugyan, de a párjuk akkor már 30-35 éves vállalkozó mondjuk. Én személy szerint nem hiszem, hogy le tudnám élni az életemet egy ennyivel idősebb emberrel, de szülni meg nem túl jó ötlet mondjuk egy másik egyetemistának, akit az anyjáék pénzelnek és egy kollégiumi szobában lakik.
2013. jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
14%
Ha nem jarnal egy luzerrel mar neked is lenne baba meg haz meg kocsi :D
2013. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
55%

Én 19 évesen mentem férjhez, akkor ő már dolgozott, volt lakása, kocsija és pénze esküvőre, illetve arra, hogy eltartson addig, amíg befejezem a főiskolát, és szülök egy gyereket. De egyből teherbe is estem az esküvő után, így halasztottam egy évet fősulin, és mire diplomáztam a gyerek ment az oviba, én meg dolgozni. Azóta ketten tartjuk el a családunkat, de ha én ismét teherbe esnék, akkor sem lenne gond, ha én nem hoznék haza fizetést.


Most arról, hogy a férjem hogyan teremtette meg a hátterünket. A férjemnek a lakása nagyszülői örökségből volt, bár azt eladta, mert nem felelt meg az ízlésének, és annak az árából vett egy számára megfelelőt, ide költöztünk össze. Autót saját spórolt pénzből vett, használtat, de luxus kategóriás autó volt. Ő vállalkozó, akkoriban indult be a dolog, mikor házasodtunk, és azóta ez tart szerencsére, nem nagyon fenyegeti veszély, és okosan fektet be. Azóta több is van neki. Mikor lediplomáztam elköltöztünk abból a lakásból, mert elég kicsi volt, és egy új építésű lakóparkban vettünk egy nagyobb lakást, mert később szeretnénk több gyereket, így már előre terveztünk a 4 szobával.


Szerencsésnek érzem magunkat, de egyébkén magam körül azt láttam, hogy az évfolyamom fele szült, mire lediplomáztunk. Szóval nem ritkaság. Csak van aki kevésbé jó körülmények között is vállal gyereket, van aki vár arra, hogy egyszer jobb lesz.

2013. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a volt osztálytársaim közül (általános, gimi és OKJ) összesen 4 babás anyuka van.

Az egyik egy roma lány (hozzáteszem a normális fajtából) a második összejött egy 43 éves arab pasival és tőle született gyereke (milliárdos a hapsi, de apja lehetne) a harmadik 10 évvel idősebb pasival házasodott össze, a szülők vettek nekik lakást, a negyedik meg 17 évesen véletlenül lett terhes, de már elvált a férjétől, a nagyszülőkkel neveli a gyereket.


Hát én ezzel úgy vagyok hogy persze jó lenne, én szeretnék pl, de nincs hozzá társam, meg mondjuk még van időm. Ja és munkám sincs. Lakásom mondjuk van, mert örököltem.


23/L

2013. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
72%
Egy 26 éves lány ismerősömnek már két gyereke van. A nagyobbik már iskolás. A nő sosem dolgozott, középsuli után költözött össze nála 10 évvel idősebb párjával.
2013. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%

19-21 évesen saját lakás amiért ő dolgozott meg nincs, maximum ha külföldön dolgozót pár évet.

Ezeket a lakásokat vagy örökölték vagy hitel van rajta.

Nekem elég sok volt osztálytársam már Anyuka mindegyiknek kivitel nélkül hitelre vett lakást, aki meg nem az albérletben él.

2013. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
86%

Én is azt tapasztalom, hogy ilyen idősen, vagy idősebb pasit fog magának az ember lánya, aki már megteremtette azokat a körülményeket, ahova mehet a családalapítás, vagy szülői segítség állt igen keményen a háttérben.


Nehéz kérdés ez és bevallom kicsit aggodalommal is tölt el. Olyasmi helyzetben vagyunk a párommal, mint ti, bár mi még tanulunk mindketten. A párom most végez, én jövőre.

24 leszek mire lediplomázok és egy kis spórolt pénzen kívül nincs semmi másom, amihez nyúlhatnék, az sem sok mindenre elég sajnos a mai viszonylatokban!


Jelenleg ott tartunk, hogy vagy sok sok milliós hitelt kell a nyakunkba vennünk a párommal, ha kezdeni akarunk az életünkkel valamit, vagy albérletben halunk meg, esetleg beállunk a sorba és mi is elhúzunk az országból, amint lehet!

A volt osztálytársak és jelenlegi évfolyamtársak közül nálunk mindössze egy anyuka van, ő 19 évesen szült a semmibe. Roma ugyan, de nagyon jó családban nőtt fel, normális értékrenddel, gimnáziumba csont nélkül került be és végezte is azt el. A szülei és a párjai szülei segítették őket egy pici, de takaros lakáshoz, ott éldegélnek. A csaj most 23, otthon varrogat, a mostmár férje pedig Ausztriában dolgozik. Ahhoz képest ahogy indultak, elég jól eléldegélnek.

2013. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
73%
21 vagyok 33hkm. A titka az hogy vagy örökölsz, vagy gazdag pasi. Vagy ahogy mi, belenyúlsz a tutiba....(és most nem alvilágira gondolok, és piszkos pénzbe.
2013. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:
Hát pont erre lennék kíváncsi,hogy ilyen fiatalon mi az ,hogy "belenyúlsz a tutiba" .Sok pénzt csak pénzből lehet csinálni,annak meg idő kell amig gyűlik.
2013. jan. 13. 21:37
 20/53 anonim ***** válasza:
Erre énis kíváncsi lennék, örülnénk ha megosztanád velünk a titkodat. :)
2013. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!