Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások hogyan csinálják, hogy...

Mások hogyan csinálják, hogy 19-21 évesen gyereket tudnak vállalni? Vagy hogy saját lakásuk van?

Figyelt kérdés

Én most vagyok 22 ,a kérdésemet az ihlete ,hogy van egy rokonom aki folyamatosan ezzel fáraszt,hogy miért nem szülök már BEZZEG MÁSOK etc

Nem irigységből kérdezem,ha lenne valamilyen anyagi hátterem akkor sem mostanra terveznék gyereket. Csak simán nem érti meg,hogy tavaly fejeztem be a sulit,albérletben lakunk,ami megmarad azt félretesszük,de ennyi. Kezdem azt hinni,hogy valamit nagyon rosszul csinálhatok ,mert a közelében sem vagyok annak ,hogy pl saját lakásom legyen.

Ezen az oldalon is csomóan írják,hogy 20 évesen esküvő,lakás,kocsi,gyerek .. mi a titok ?:D Amúgy az átlagnál kicsit jobb fizum van,de a 200 nettót nem éri el. A barátomnak minimálbérnél kicsit több.

Szóval a kérdésem: aki saját lakást vagy egy biztos anyagi hátteret teremtett ennyi idős korára,az mibe fektetett be? saját vállalkozás ,örökölte,stb


2013. jan. 13. 19:36
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
58%
Úgy lehet, hogy középsuli után kimész egy évre Ausztriába au-pair-nek, félrerakod a pénzed, összeismerkedsz valakivel aki az egy év letelte után másik munkát ajánl neked és kint maradsz. Tovább dolgozol Ausztriában, a barátod is kimegy utánad, te keresel cirka 1000 eurót, a barátod 1300-at, egy kis albiban laktok a határ mellett magyar oldalon és nagyon szépen vígan gond nélkül eléltek. Majd pedig összeházasodtok 22 évesen, később pedig lakást vesztek, gyereket szülsz. Az egyik ismerősöm így csinálta.
2013. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
86%
Tuti mindenki le fog pontozni, de nekem speciel úgy fog összejönni a lakás, hogy apukám kifizeti. Mert megteheti. Emellett tervezek diákmelózni, hogy a többi kiadásomat tudjam fedezni, ne neki kelljen mindent. Szerencsés vagyok, de igyekszem ezt meghálálni tanulással, hogy lássa jó befektetés vagyok:)))
2013. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Második: nehogymár szégyellni kelljen,hogyha valakinek vehetnek a szülei .Én is segítek majd minél többet a gyerekemnek,ha tudok .
2013. jan. 13. 19:55
 4/53 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, szerinted kik azok a "mások", de én manapság alig ismerek valakit (már a fehérek között), aki ilyen fiatalon szül. Inkább 30 felé szoktak, vagy még később. A 60-70-es években volt jellemző, hogy a nők 20 évesen már férjhez mentek és szültek.
2013. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
Pl a volt gimis évfolyamról 5-6 embernek már van és mind fehér. Nem mondtam,hogy sokan,itt sokat olvasok ilyet,de tudom,ez az oldal nem hűen tükrözi a valóságot
2013. jan. 13. 19:58
 6/53 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nem ilyen rózsaszín hercegnős az életem, de leírom nekem hogyan alakult.

20 évesen teherbe estem. Különböző egészségügyi okokból későn vettem észre, lekéstem az abortuszról. A párom nem apának való, még a terhességem alatt szét is mentünk. Egész terhességem alatt vívódtam, hogy mi legyen. Örökbe adjam-e vagy ne.

Saját, hitelmentes lakásom és pénzem van, persze nem önerőből, édesanyám és nagyapám meghalt pár évvel ezelőtt sajnos, tőlük örököltem a vagyonomat. Ha ez nem lett volna adott, nem tartom meg a babámat. Most 14 hónapos, tanfolyamot végzek mellette, hogy eltudjak helyezkedni majd, egy érettségivel nem sokra megyek. A gyerek apjával egyszer sem beszéltem azóta, nem kíváncsi ránk. (A barátainktól tudja, hogy megszületett a fia) Nem így terveztem az életem, de már nem bánom, nagyon imádom a fiamat. És reménykedem, hogy így is találok majd még társat.

2013. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
90%

Igazából az én volt osztálytársaim között még csak 2 gyerek született, pedig már 27 éves vagyok. Ők sem tervezték. Szóval le a kalappal azok előtt, akik anyagi hátteret tudnak biztosítani a gyerekneveléshez. Mi hónapról hónapra élünk, tervezgetünk mindig, de őszintén szólva, ha a szüleim nem segítenének a jövőben azzal, hogy beépíthetjük a tetőterüket, szerintem életünk végéig albérletben laknánk.


8 éve vagyunk együtt a párommal, minden vágyunk egy/több kisbaba, de az eszünk visszatart...

2013. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
89%

Nekem akkora szerencsém volt, hogy örököltem egy lakást,szóval így.Örökké hálás leszek az említett rokonomnak,sokat segített ezzel, hogy elinduljak az életben.Ettől függetlenül nem tervezek még egy pár évig se gyereket, se házasságot,csak most fogok lediplomázni(mesterképzés) és elkezdeni dolgozni.


22/L

2013. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
83%
23 éves koromban vettem egy családi házat árverésen ami 50%-ért elhozható volt, nagyon olcsón jó vétellel hozzá jutottunk megtakarított pénzünk volt a férjemmel és a férjem 22 éves korában szintén vett 2001-ben árverésen egy lepusztult házat 600 ezerért megcsinálta felújította szépen eladtuk nem túl drágán, ezzel a pénzel és a megtakarított pénzünkön vettük meg ezt a két kiskorú 3 év alatti gyermekeinknek a nevére. 2 autónk van az egyik nem hiteles értéke 300.000Ft, meg egy hiteles van amin még vissza van három év, jelenleg minden megtakarított pénzünk elment.
2013. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
46%

"te keresel cirka 1000 eurót, a barátod 1300-at"


Ezért mondjuk halál felesleges Ausztriába menni, mivel 280.000-es fizetés itthon is elérhető megfelelő végzettséggel (pl. egy programozó gyakran keres ennél többet is). Főleg, hogy erre rájönnek az ottani lakásárak (3 szobás, 70nm átlagban 700 euró + rezsi), és egyéb költségek (pl. étel igazából ugyanannyi, de ha sörözni megy az ember, akkor az 3x annyi...)


Mondom ezt úgy, hogy Németországban élek. Itt a legalacsonyabb 40 órás fizetés az 1000, nem dicsekedni való. Ausztriában is...

És megélni pont olyan sz*r belőle, mint egy otthoni alacsony fizetéssel. Normálnak az számít, ha legalább az egyik fél 2000 körül keres.


Kérdező: egyébként úgy, ahogy valaki is írta: kocsi, lakás segg alá tolva (nem mondom, ha megtehetik a szülők, miért ne), felelősségtudat 0, szülnek egy gyereket aztán elválnak 2 év múlva, ennyi.

2013. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!