Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a húgom nem aputól...

Úgy érzem, a húgom nem aputól van. Hogy derítsem ki az igazságot?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Még mielőtt azt írnátok, hogy túl élénk a fantáziám vagy sok filmet nézek, ezért fordult meg ez a hülyeség a fejemben, szeretném, ha elolvasnátok és átgondolnátok, amit írok a dologgal kapcsolatban.


Szóval van egy 6 éves húgom. Nagyon szeretem, mert okos kislány és ő is szeret engem szerencsére, jó a kapcsolatunk. 9 éves koromból vannak emlékeim, amikor a szüleim sokat veszekedtek és nem értettem, hogy miért, de anyu állandóan sírt. Apu sokat dolgozott, anyám meg volt hogy 1-2 napra eltűnt itthonról és elvitt az unokatesómékhoz addig. Ez többször így volt, aztán egyszer csak anyu bejelentette, hogy tesóm lesz, apu pedig nagyon örült neki, meg hát mindenki.

Megszületett a tesóm és valahogy helyreállt a szüleim kapcsolata, de vannak emlékeim, amikor anyu titkolózott és csomószor szomorú volt, mikor a húgom kicsi volt, meg volt, mikor csak úgy spontán rájött a sírás. 12 éves koromban volt egy olyan eset, hogy előbb értem haza a suliból és hallottam anyámat telefonálni valakivel arról hogy lépjenek túl, mindenki élje a saját életét. Ezt sem fogtam fel még akkor túl komolyan, de azért megmaradt az emlékeim közt. Ami miatt viszont úgymond elkezdtem "nyomozni" és erősen gondolkodni az egy pár hónappal ezelőtt történt dolog, amikor apu nem volt itthon, nagyanyám és anyu a konyhában voltak, én meg a nappaliba lementem valamiért. Valamin összevesztek, ekkor mama tisztán és érthetően azt dörmögte anyámnak, hogy "te is gondolkodtál volna inkább 6 éve és koptattad volna le azt a gyereket", anyám meg lehurrogta, hogy most azonnal fogja be a száját mert nem csak ők vannak a házban. Mivel nekem ez elég indok volt arra, hogy elkezdjek gondolkodni, anyutól megkérdeztem egyszer, hogy volt-e valamikor olyan, amikor más pasi is tetszett neki apun kívül. Nem nagyon akart őszintén válaszolni, belement ilyen általános dolgokba, aztán mondta, hogy még a húgom születése előtt tetszett egy Dávid nevű 24 éves férfinek, aki állítólag a nagybátyám ismerőse volt, de persze nem viszonozta. Nekem ez a beszélgetés totál nem tűnt őszintének és rákerestem anyám öccsének ismerősei közül minden Dávidra, hátha ráakadok valamire, találtam is egy pasast aki most 30 éves és valami nagyon furát éreztem a képei alapján. És eddig tartott a "nyomozás", itt elakadtam, de már ez is elég hogy azt higgyem, 6-7 éve volt valami amit eltitkolnak előlem mégpedig bármilyen abszurd is, de hogy lehet hogy a húgom mástól van. Ha apróbb jeleket nézek, akkor visszagondolva anyám a húgommal mindig másképp bánt, én szőke gyerek voltam, húgom barna, már most mások a vonásai, vagyis mindketten hasonlítunk anyura, de én tiszta apám vagyok, belőle meg szinte semmi nincs ami apura emlékeztet..

Nem tudom ezt elfelejteni és régóta mindig ezen kattog az agyam de mivel erre nyilván nem fogok rákérdezni anyunál, nem tudom hogyan tovább. Lehet hogy semmi alapja nincs, de nem vagyok már kisgyerek és eléggé össze szoktak állni a dolgok amiket megélek.. Ti mit tennétek a helyemben, akarnátok tudni az igazságot, egyáltalán a leírtak alapján lehet valami okom gyanakodni vagy semmi nem utalhat rá??


2013. jan. 12. 22:43
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
49%

Kislány!

Ne foglalkozzál azzal, hogy itt miket írogatnak, mert

sajnos nagyon úgy tűnik a leírásod alapján, hogy tejesen igazad van!


- Jogod van tudni az igazat.

- A húgodnak is joga van tudni, hogy ki is az igazi apja.

- Apádnak is joga lenne tudnia, hogy más gyerekét neveli és tartja el.

- A Dávid nevűnek is joga van tudni, hogy van egy gyereke.


Anyádról meg meg van a véleményem!!

2013. jan. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
75%

Húha, mennyi ellentétes vélemény ütközött egymásnak. Mikor a kérdező első sorait olvastam még nem tartottam igazán különleges,gyanús történetnek, de ahogy haladt a kibontásában egyre jobban hajlok afelé, hogy anyuka és nagymama tudnak valamit, amit másokkal nem szeretnének megosztani, s ez a 16 éves igen okos lány, aki mellesleg remekül fogalmaz össze van zavarodva, őszintén bennem is felmerült volna a gyanú. Itt most lehet felhozni morális, jogi tényeket, de ne felejtsük el, hogy ha bármikor, ne így legyen persze, de ha bármikor esetleg a huginak valami betegséget diagnosztizálnak,aminek gyógyításához szükség lenne a szülők valamelyik páros szervére,de az anya veséjével például nem kompatibilis, aki lehet, hogy csak a vérszerinti apa tudná megmenteni, de ugyanez a helyzet a különleges vércsoportú emberekkel is. Ebben az esetben anyuka mit tenne? Ráadásul ilyen esetben igen kiterjedt orvosi vizsgálatokat végeznek a családtagokon, ahol bizony kiderül az igazság. Azt mondjuk nem tudom, hogy az orvosi titok mennyire terjed ki ebben az esetben. Ez most extrém példának tűnhet, de Amerikában megtörtént egy ilyen eset. Szóval az, hogy kinek mihez van joga összetettebb, mint amilyennek tűnik, de én azt hiszem, hogy az igazsághoz mindenkinek joga van.

Kérdező, nehéz megfelelő választ adni, mert csak te tudhatod, mennyire tudsz ezzel a gondolattal együtt élni. Megkérdezni már megkérdezted anyudat, nem akar erről beszélni, lehet ha elmondanád mit hallottál, vagy mindent, ami ide nekünk leírtál megtörnéd anyudat, de az kockázatos is és az egész családi életet alapjaiban megráznád. Lehet, hogy a húgod apa nélkül nőne fel,mert apud nem tudna úgy már ránézni, mint a saját lányára, erre is gondolj. A külső tulajdonságokat meg azért nem nagyon érdemes elemezgetni, mert a genetika, öröklődés nagyon komplex folyamat és sokszor több generációk után jelenik csak meg egy régi génváltozat. Sokan nem tudják, de például két barna szemű embernek bármilyen szemű gyereke lehet,mer ez domináns öröklődés, de két kék szeműnek, csakis kizárólag kék szemű lehet a gyereke, mert az recesszív módon öröklődik. Tehát ha két tiszta kék szemű embernek születik egy barna szemű gyereke, akkor anyuka kezdhet aggódni,hogy mit mondjon az apajelölteknek. Mindegy nem megyek bele. Remélem, hogy jó döntésre jutsz és rendeződik minden benned.

2013. jan. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
60%
Kedves utolsó, ezek érdekes kérdések, én eddig ugye azt a helyzetet vizsgáltam folyamatosan itt, hogy az apa tud róla, és szabad akaratából döntött. Az, ha az apát átvágva "kakukkfióka-neveltet" a t. anyuka, az egy teljesen másik alapállás... ha mondjuk én a Kérdező helyében azt feltételezném, hogy van egy ilyen helyzet, és apám nem is sejti, és mondjuk erre lenne alapom is, mondjuk egy valószinűtlen vércsoport, akkor mintegy "mit tanultunk biológiából" alapon levezetném neki a vércsoportok öröklődését, és utána rá bíznám a döntést, hogy akar-e valamit kezdeni ezzel az infóval, avagy nem, ez ugyanis az ő szabadsága, az ő döntése.
2013. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ezt nem fogod tudni kideríteni úgy, hogy a család egyben maradjon. Mert aki tud róla (anyukád, nagymamád) úgysem fogja elmondani, esetleg felpofoznak. Ha meg apukádnak szólsz, ő csináltathat apasági vizsgálatot, és kiderülhet, de akkor már a család nem marad egyben. Anyukád most normális, és nincsenek gyanús dolgok, hogy megcsalná apukádat? Lehet, hogy tanult belőle, én akkor hagynám az egészet, de ha továbbra is folytatja, akkor szólnék...
2013. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehet és valószínű az a verzió is, hogy egyszerűen csak volt egy afférja anyádnak a Dávid nevű fiúval - miközben rogyadozott a házasságuk apáddal. Teherbe esett apádtól, egyidőben átbeszélték a dolgokat és javult a házasság, csak ott van sötét foltként az az időszak, amikor Dávid is képben volt.


2. Tényleg Dávid az apa, de apád tud róla és ennek tudatában is sajátjaként neveli a húgodat.


A férjemnek van egy lánya, egy vércsoport megállapításnál felmerült, hogy nem az övé. Mondta, hogy édesmindegy, ő nevelte, ő a lányának tekinti, akármit mond a genetika. (Végül kiderült, hogy a saját vércsoportjára emlékezett rosszul, tényleg az ő lánya)



Ha mégis az a verzió élne, hogy anyukád Dávidtól esett teherbe és apád nem tud róla: ha ezt a témát felbolygatod és nyilvánosságra kerül, akkor mi fog történni? Mit vársz ettől? Gondold végig, hogy apáddal közlik, hogy 6 éve tévedésben él a húgod nem az ő lánya. Szerinted mi történne? Mi változna?

2013. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem meg nem sok közöd van hozzá. Lehet volt anyukádnak egy botlása, de a szüleid úgy döntöttek együttmaradnak. Innentől mindegy ki a kislány apja, az is, hogy neked a féltestvéred e. Most komolyan változtatna bármit is, ha megtudnád mi az igazság? Nem kell ezzel foglalkozni. Együttmaradt a családotok, szeretitek egymást és ez a lényeg. Szülőként pedig nem kell mindent elmondani a gyereknek, ha ők úgy döntöttek nem osztják meg veled, hogy válságban volt a házasságuk és talán a hugod mástól van, az az ő dolguk. Hozzáteszem semmi se utal arra, hogy a hugod tényleg mástól lenne. Lehet anyukádnak volt egy megingása, de aztán apukádtól esett teherbe, és pont ezért vetett véget a másik kapcsolatnak. Vagy lehet az a másik kapcsolat soha el sem kezdődött, csak egy erős vonzalom volt, esetleg annyira erős, hogy a családon belül pletykákra adott okot. Ne foglalkozz ezzel, ha a szüleid nem akarják elmondani, akkor azt tarsd tiszteletben!!!
2013. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

A #45 által említett első kettő verzióval szerintem semmi gond, a harmadiknál viszont én mindenképp lépnék az igazság érdekében.

Tudod, én férfi vagyok, abból a nézőpontból látom a dolgokat, és ja, hát ha a gyerekvállalásnál felmerülne őszintén, hogy volt egy harmadik fél is, attól még valszeg ugyanazt mondanám, mint ha nem lenne ilyen, durvára nem érdekelne a genetika meg a vérség, és vessetek a vérmókusok elé, még a lányok által általában fétisként tekintett megcsalás se... ugyanis a dolog, a párom őszintesége nyilvánvalóvá tenné, hogy számára a mi kapcsolatunk, én vagyok az első, és ez a fontos szerintem.


Ha viszont utólag, hónapok, évek múltán bukna le más által, az pont azt tenné nyilvánvalóvá, hogy nem én, nem a kapcsolatunk, nem a meglévő családja számára a legfontosabb, hanem egy embrió általa vélt érdekét kapásból ezek fölé helyezte - és kapásból kidobnám, minden egyébre tekintet nélkül.


Szóval Kérdezőnek nőként (végül is az:)) azt kell eldönteni, hogy a "pasit azt találsz százat, de a babóka" típusú nők közé tartozik, vagy a korrektséget mindenek felett tartók közé. Utóbbi esetben, ha az apja tudhatja, nem tesz semmit, ha nem, akkor felhívja az apja figyelmét, lehetőséget ad az apjának, hogy ha az akar, foglalkozzon a kérdéssel.

2013. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdeztem, mert számít hogy aputól van-e értsétek már meg!!! Mármint nekem nem számít most nyilván nem érdekel, másnak is van féltesója..engem csak az érdekel, h anyukám hazudott-e és csalta-e apámat vmi fiatalabb pasassal.

Apámról tudni kell h nagyon jófej mindent megtenne a családjáért, akármit kérünk tőle azt megadja anyut szülinapján is elvitte pl. Svájcba. De anyám mindenbe beleköt mint írtam állandóan baja van velem, apámat is szidja a háta mögött folyton, neki soha semmi sem jó, pedig hozzátenném, h azért nincs szar élete és viszonylag jómódban élünk. Nekem apu mindig megértőbb és vele akármiről lehet beszélni tényleg foglalkozik velünk. Azért jó lenne tudni hogy mi történt és hogy anyám átvágta-e az apámat miközben ő lehet, h azt hiszi h a húgom is az ő gyereke közben meg nem. Ha tényleg így lenne és tudja akkor oké, de annyira már ismerem, h ha egyszer anyám megcsalná akkor kidobná azonnal, mert mikor olyan volt, h valaki kikezdett vele akkor is óriási balhét csinált és azt nem bírja ha valaki hazudik neki, meg nagyon elítéli a megcsalást. Szóval én kiakadnék ha aput átvágta volna és apu meg közben csomót dolgozik, h mindent megkapjunk közben meg anyu állandóan bunkózik. Megőrülök komolyan..:/ bár 2 év és elmegyek egyetemre és lehet, h le kéne sz.rnom, h mi az igazság mert már úgyis mindegy.

2013. jan. 13. 12:31
 49/52 A kérdező kommentje:
Aki priviben írt 17 éves, h ismerkedjünk (??) azt megköszönöm, de van barátom:D
2013. jan. 13. 12:36
 50/52 anonim ***** válasza:
A nagymamád lehet, hogy tudja az igazat.Tőle kérdezd meg.
2013. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!