Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a húgom nem aputól...

Úgy érzem, a húgom nem aputól van. Hogy derítsem ki az igazságot?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Még mielőtt azt írnátok, hogy túl élénk a fantáziám vagy sok filmet nézek, ezért fordult meg ez a hülyeség a fejemben, szeretném, ha elolvasnátok és átgondolnátok, amit írok a dologgal kapcsolatban.


Szóval van egy 6 éves húgom. Nagyon szeretem, mert okos kislány és ő is szeret engem szerencsére, jó a kapcsolatunk. 9 éves koromból vannak emlékeim, amikor a szüleim sokat veszekedtek és nem értettem, hogy miért, de anyu állandóan sírt. Apu sokat dolgozott, anyám meg volt hogy 1-2 napra eltűnt itthonról és elvitt az unokatesómékhoz addig. Ez többször így volt, aztán egyszer csak anyu bejelentette, hogy tesóm lesz, apu pedig nagyon örült neki, meg hát mindenki.

Megszületett a tesóm és valahogy helyreállt a szüleim kapcsolata, de vannak emlékeim, amikor anyu titkolózott és csomószor szomorú volt, mikor a húgom kicsi volt, meg volt, mikor csak úgy spontán rájött a sírás. 12 éves koromban volt egy olyan eset, hogy előbb értem haza a suliból és hallottam anyámat telefonálni valakivel arról hogy lépjenek túl, mindenki élje a saját életét. Ezt sem fogtam fel még akkor túl komolyan, de azért megmaradt az emlékeim közt. Ami miatt viszont úgymond elkezdtem "nyomozni" és erősen gondolkodni az egy pár hónappal ezelőtt történt dolog, amikor apu nem volt itthon, nagyanyám és anyu a konyhában voltak, én meg a nappaliba lementem valamiért. Valamin összevesztek, ekkor mama tisztán és érthetően azt dörmögte anyámnak, hogy "te is gondolkodtál volna inkább 6 éve és koptattad volna le azt a gyereket", anyám meg lehurrogta, hogy most azonnal fogja be a száját mert nem csak ők vannak a házban. Mivel nekem ez elég indok volt arra, hogy elkezdjek gondolkodni, anyutól megkérdeztem egyszer, hogy volt-e valamikor olyan, amikor más pasi is tetszett neki apun kívül. Nem nagyon akart őszintén válaszolni, belement ilyen általános dolgokba, aztán mondta, hogy még a húgom születése előtt tetszett egy Dávid nevű 24 éves férfinek, aki állítólag a nagybátyám ismerőse volt, de persze nem viszonozta. Nekem ez a beszélgetés totál nem tűnt őszintének és rákerestem anyám öccsének ismerősei közül minden Dávidra, hátha ráakadok valamire, találtam is egy pasast aki most 30 éves és valami nagyon furát éreztem a képei alapján. És eddig tartott a "nyomozás", itt elakadtam, de már ez is elég hogy azt higgyem, 6-7 éve volt valami amit eltitkolnak előlem mégpedig bármilyen abszurd is, de hogy lehet hogy a húgom mástól van. Ha apróbb jeleket nézek, akkor visszagondolva anyám a húgommal mindig másképp bánt, én szőke gyerek voltam, húgom barna, már most mások a vonásai, vagyis mindketten hasonlítunk anyura, de én tiszta apám vagyok, belőle meg szinte semmi nincs ami apura emlékeztet..

Nem tudom ezt elfelejteni és régóta mindig ezen kattog az agyam de mivel erre nyilván nem fogok rákérdezni anyunál, nem tudom hogyan tovább. Lehet hogy semmi alapja nincs, de nem vagyok már kisgyerek és eléggé össze szoktak állni a dolgok amiket megélek.. Ti mit tennétek a helyemben, akarnátok tudni az igazságot, egyáltalán a leírtak alapján lehet valami okom gyanakodni vagy semmi nem utalhat rá??


2013. jan. 12. 22:43
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
70%
kezdj el beszélgetni anyukádról arról valahogyan, hogy miben hasonlítasz rá meg az apádra stb.. aztán szép lassan próbáld meg a húgodra átterelni ezt az egészet. Nem kell letámadni, de elkezdheted boncolgatni, hogy milyen érdekes, hogy te mennyire hasonlítasz apukádra a húgod meg inkább csak rá, az apára meg nagyon kicsit. Ha anyukád elkezd mentegetőzni, hogy jaj dehogy is, hiszen mennyire hasonlít rá meg minden akkor mindenre fény derül, nyilván azért erősködik, mert csak ő akarja így látni/láttatni ezt veled. Ha nem kezd el akkor meg kevésbé valószínű, hogy a húgod csak a féltestvéred. Ezzel annyira nem is táncolsz pengeélen, de jó kezdésnek.
2013. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
59%
ja és igen, még annyit hozzátennék, hogy apukádban nem merült fel kétség ezek szerint.. vagy igen, csak tud róla, nem lényeg. Tehát volt nemi aktusuk amikor a nővéred megfogant. Elég pontosan meg lehet állapítani ezeket a dolgokat azért, főleg csak 6 éves az nem volt olyan régen azért :). Nagyon kevés az esély rá, hogy ne a húgod legyen szóval, inkább anyukád csak egy megcsalás terhét cipelheti.
2013. jan. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Ha rákérdeznék, szerintem megpofozna vagy nem tudom, nálunk elég szigorúak a szabályok és kb semmit nem csinálhatok vagy mondhatok mert anyám megöl, nemhogy ilyet. Jó mindegy megpróbálom túltenni magam rajta, remélem, h igazatok van és nem élek hazugságban már évek óta. De azt még hozzátenném, h mikor én kicsi voltam és csináltam valami rosszat, anyu mindig mondta, h olyan vagyok, mint apám. Húgomra semmit nem mond soha, sosem hasonlítgatja apuhoz néha csak nézi elmélázva mikor játszik vagy valamit csinál és tök szomorú képet vág. Akármi is ez de látni kéne, most hiába írom le, szerintem más is furának gondolná a viselkedését. Ez a Dávid, akit megtaláltam, totál az akire illik a leírás, vmi festő és ugyanolyan sötét szeme van, mint huginak. De mindegy, már nem is megyek bele ebbe, befejeztem.
2013. jan. 12. 23:54
 24/52 A kérdező kommentje:
21-es válaszoló: ezt már eljátszottam párszor de semmi rosszindulattal, mert általában húgom játszott, én meg mondtam, hogy tök furi, h apu is szőke, zöld szemű, én is, de huginak meg milyen sötét a szeme, meg már most barna a haja. Anyu persze mondta, h hát igen így jöttek ki a gének, biztos mivel 2. gyerek, ő rá hasonlít.
2013. jan. 13. 00:02
 25/52 anonim ***** válasza:
85%
Mi lenne, ha nagymamáddal próbálnál beszélni?
2013. jan. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
97%

Szem meg hajszín, soha nem azt kell nézni, hanem az ARCOT. Az egyik barátnőmnek mindenki barna hajú-szemű a családjában, ő kék szemű, tejfölszőke hajú, de a húgával úgy hasonlítanak egymásra, mint az ikrek.


Nézd, nem a korod miatt mondom, mert ez mindenkire igaz, de ezek az emlékek... elég régen volt, és lehet, hogy a gyanúd után "odahelyezted" ezt az emléket. Nem azt mondom, hogy nem történt meg, csak máshogy. Remélem, érted. A mostani érzéseid befolyásolhatják, hogy hogyan emlékszel valamire.

2013. jan. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

Tudom, de azért nem volt olyan régen, h ne emlékezzek, mármint még arra is emlékszem, amikor 3 évesen láttam anyu öccsét meg az akkori barátnőjét csókolózni, mikor vigyáztak rám, én meg felébredtem és épp múltkor nevettünk ezen, h milyen jó a memóriám.

Az tuti, h anyukám 9 éves korom körül sokszor adott oda a a nővérének és az uncsitesóimmal voltam, gyakran ott is aludtam, mikor apu új munkát kapott és Németországba járt sokat. Meg a nagymamás dolog is biztos, az meg kb 3 hónapja volt és elég hangos volt ahhoz, h értsem. Amúgy vele tuti nem fogok erről beszélni, mert azt sem tudják, hogy hallottam, meg amúgy is ő olyan, mint anyu.

2013. jan. 13. 00:25
 28/52 A kérdező kommentje:

Az arcról meg annyit, hogy mivel még pici nyilván más az arcformánk, de mondjuk nekem hatalmas zöld szemem van, kis orrom és teltebb szám, neki meg ilyen vágott, szúrós szemei, meg szélesebb orra, szóval abszolút nem hasonlítunk egymásra és apunak sincsenek ilyen vonásai de talán még anyunak sem nagyon.

De most lefekszem aludni, köszi hogy tanácsokat adtatok ha holnap tudok írni akkor megpróbálok..jóéjt mindenkinek.

2013. jan. 13. 00:32
 29/52 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, már bocsi, pedig tényleg az van, hogy neked ehhez nincsen közöd. A dolog ugyanis kb úgy müxik, hogy tegyük fel nekem (férfiből vagyok) szól a párom, hogy terhes, és hozzáteszi azt is tisztességes módon, hogy közben volt mással is, tehát őszinte velem. Én akkor elgondolkodom, és szabadon döntök, mondjuk, hogy:

a, szakítok, ha megszületik a gyerek apasági, és akié, az fizet.

b, ugyanez, de nem szakítok

c, azt mondom, tök mindegy, kinek a génjei, az én párom gyereke, tehát az enyém is.

Ennek a döntésnek a meghozatala ilyen szituban csak és kizárólag az én jogom (már a férfié), és ezt utána a világon senki, semmi módon nem kérheti számon, az állam se, a saját szüleim se, a saját meglévő gyerekeim se, egyedül az én dolgom, magánügyem, hogy mi alapján vállalom magaménak a gyereket.


Ha Te arra gyanakodnál, hogy anyukád megvezeti apukádat, akkor nem beszélnélek le, mert valóban, a hazugság ellen lenni nem bűn. De ha jól veszem ki, te azt gyanítod, hogy a szüleid valamit megbeszéltek és együtt titkolnak - hát ahhoz viszont tényleg semmi közöd, nem tudom, érted-e azt a jogi kifejezést, hogy akár az örökbefogadás, akár a teljes hatályú apai elismerés MINDENKIVEL SZEMBEN HATÁLYOS.

2013. jan. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
97%

Nem azt mondom, hogy nem emlékszel. De szemléltetem egy példával.


Tegyük fel, hogy van egy unokatestvéred, lány és hetero.

Tegyük fel, hogy én egy rosszakarója vagyok, és azt hazudom neked, hogy az unokatesód leszbikus.


Neked eszedbe fog jutni egy csomó emlék, ami talán bizonyíthatja, hogy leszbikus. Emlékezni fogsz, hogy egyszer rád mosolygott, abba a mosolyba a pletyka hatására beleképzelsz mindenfélét. Eszedbe jut, hogy bemutatta egy barátnőjét, és megfogta a kezét. Ez akkor normális volt, de most felnagyítva gondolsz rá, "jelként" értelmezed. Mondjuk rajong egy színésznőért, és sokkal nagyobb érzelmeket képzelsz bele, mert az emlékeidet befolyásolják az érzéseid. Emlékszel, hogy egyszer hallottad az anyukáját, ahogy az apukájának azt mondja "Így milyen élete lesz szegénynek?", és beépíted az emlékek közé, pedig a szülők csak egy daganatos hörcsögről beszéltek.


Olvass utána, emlékezet, szuggesztibilitás.

2013. jan. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!