Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a húgom nem aputól...

Úgy érzem, a húgom nem aputól van. Hogy derítsem ki az igazságot?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Még mielőtt azt írnátok, hogy túl élénk a fantáziám vagy sok filmet nézek, ezért fordult meg ez a hülyeség a fejemben, szeretném, ha elolvasnátok és átgondolnátok, amit írok a dologgal kapcsolatban.


Szóval van egy 6 éves húgom. Nagyon szeretem, mert okos kislány és ő is szeret engem szerencsére, jó a kapcsolatunk. 9 éves koromból vannak emlékeim, amikor a szüleim sokat veszekedtek és nem értettem, hogy miért, de anyu állandóan sírt. Apu sokat dolgozott, anyám meg volt hogy 1-2 napra eltűnt itthonról és elvitt az unokatesómékhoz addig. Ez többször így volt, aztán egyszer csak anyu bejelentette, hogy tesóm lesz, apu pedig nagyon örült neki, meg hát mindenki.

Megszületett a tesóm és valahogy helyreállt a szüleim kapcsolata, de vannak emlékeim, amikor anyu titkolózott és csomószor szomorú volt, mikor a húgom kicsi volt, meg volt, mikor csak úgy spontán rájött a sírás. 12 éves koromban volt egy olyan eset, hogy előbb értem haza a suliból és hallottam anyámat telefonálni valakivel arról hogy lépjenek túl, mindenki élje a saját életét. Ezt sem fogtam fel még akkor túl komolyan, de azért megmaradt az emlékeim közt. Ami miatt viszont úgymond elkezdtem "nyomozni" és erősen gondolkodni az egy pár hónappal ezelőtt történt dolog, amikor apu nem volt itthon, nagyanyám és anyu a konyhában voltak, én meg a nappaliba lementem valamiért. Valamin összevesztek, ekkor mama tisztán és érthetően azt dörmögte anyámnak, hogy "te is gondolkodtál volna inkább 6 éve és koptattad volna le azt a gyereket", anyám meg lehurrogta, hogy most azonnal fogja be a száját mert nem csak ők vannak a házban. Mivel nekem ez elég indok volt arra, hogy elkezdjek gondolkodni, anyutól megkérdeztem egyszer, hogy volt-e valamikor olyan, amikor más pasi is tetszett neki apun kívül. Nem nagyon akart őszintén válaszolni, belement ilyen általános dolgokba, aztán mondta, hogy még a húgom születése előtt tetszett egy Dávid nevű 24 éves férfinek, aki állítólag a nagybátyám ismerőse volt, de persze nem viszonozta. Nekem ez a beszélgetés totál nem tűnt őszintének és rákerestem anyám öccsének ismerősei közül minden Dávidra, hátha ráakadok valamire, találtam is egy pasast aki most 30 éves és valami nagyon furát éreztem a képei alapján. És eddig tartott a "nyomozás", itt elakadtam, de már ez is elég hogy azt higgyem, 6-7 éve volt valami amit eltitkolnak előlem mégpedig bármilyen abszurd is, de hogy lehet hogy a húgom mástól van. Ha apróbb jeleket nézek, akkor visszagondolva anyám a húgommal mindig másképp bánt, én szőke gyerek voltam, húgom barna, már most mások a vonásai, vagyis mindketten hasonlítunk anyura, de én tiszta apám vagyok, belőle meg szinte semmi nincs ami apura emlékeztet..

Nem tudom ezt elfelejteni és régóta mindig ezen kattog az agyam de mivel erre nyilván nem fogok rákérdezni anyunál, nem tudom hogyan tovább. Lehet hogy semmi alapja nincs, de nem vagyok már kisgyerek és eléggé össze szoktak állni a dolgok amiket megélek.. Ti mit tennétek a helyemben, akarnátok tudni az igazságot, egyáltalán a leírtak alapján lehet valami okom gyanakodni vagy semmi nem utalhat rá??


2013. jan. 12. 22:43
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell az igazság bajnokának lenned. Semmi nem utal rá,

tényleg élénk a fantáziád.

Jó lenne, ha kiderülne, hogy nem az Apukádtól van?

Kinek lenne jó? Senkinek.

Az élet bonyolultabb annál,minthogy ilyen kósza gondolatokból kombinálj!

2013. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
71%

Anyukáddal beszélj őszintén úgy,hogy senkinek nem mondod el,mert az nem lenne jó a családodnak.Szüleid elválhatnának,tesód még csak 6 éves,és neked is trauma lenne.

Persze,ha nagyon érdekel,tényleg kérdezz rá,mert másképp idegesítő,depressziós leszel,egy idő után.és mindenkiben a rosszat látod majd,aki a családod fele közeledik.

2013. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem meg jogos a "gyanúd", tekintve, hogy egy gyerek sokkal könnyebben megérzi a hazugságot, mint a felnőttek. Nekem van féltestvérem és tudom, hogy az egy teljesen más érzés, mintha mindkét szülőnk ugyanaz lenne. Ráadásul az apám megcsalta anyut, mikor 13 éves voltam, azt is előre megéreztem.

Nekem ez a sztori gyanús, én a helyedben nem nyugodnék bele, mert elég érdekesen titkolózik Anyukád. Ráadásul mi az, hogy eltűnt 1-2 napokra, mikor kicsi voltál? Aztán hirtelen terhes lesz, mikor apukád sokat dolgozik ergo nem is volt otthon sokat. Hát ez több, mint nem normális.

2013. jan. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Oké, nem kell dilisnek tartani, pont azért írtam le részletesen hogy hátha egy kívülálló így jobban meg tudja ítélni. Nem akarok semmi rosszat de nem hagy nyugodni ez a dolog:(
2013. jan. 12. 22:59
 5/52 anonim ***** válasza:
42%
Kérdezd meg Anyud, Apud meg húgod vércsoportját. Bizonyos esetekben kijöhet, hogy húgod más férfitól van. AB0 vércsoport öröklődésére keress rá. Esetleg RH-ra is. A Bombay jelenséget is olvasd el azért, mielőtt messzemenő következtetésekre jutnál. Nem biztos, hogy akarnám egyébként tudni az igazságot, bár elképzelhető, hogy kíváncsi lennék. És ha kiderül, hogy más az apja, akkor mi lesz? Apukád mit fog hozzá szólni? Eddig ő nevelte, valószínűleg szereti is... vigyázz, ha sokat kutakodsz, szétrobbanhat a családod. Ezeket a porblémákat, amiket felvetettél, nem egyszerű kezelni sajnos. :(
2013. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
37%

Én is inkább az őszinteség híve vagyok és rákérdeznék a dologra.

A külső jegyek árulkodnak,nagyon is, bármennyire is fáj ez a sok hazugnak, de ettől még sajnos nem egyértelműek.

Az is lehet, hogy apukád is tud a dologról.

2013. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
75%
Ha szét is robban a család az nem egy 16 éves kamaszlány miatt fog történni,hanem a hazugság miatt.
2013. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
43%

16 éves vagy, majdnem felnőtt. Én mindenképpen beszélnék anyuddal, hogy észrevetted hogy a tesód nem hasonlít apudra és hogy ő a felnőtt vállalja a tettei következményeit, különben szólsz apudnak!

Aki meg azt írta, hogy szétszedi a lány a családot, az nem komplett! Az anya szedte szét, és az apának is hamarosan fel fog tűnni a dolog, már csak idő kérdése, hogy mikor robban a bomba.

2013. jan. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
56%

Nincs más dolgod 16 évesen? Egy normális családi életet felbolygatni? Mert sejtéseid vannak? A húgod dolga csak és kizárólag a szüleidre tartozik. Remélem, a kicsivel még nem közölted az elképzelésedet.

Amúgy nekem két lányom van. A két lány szinte semmiben nem hasonlít egymásra. Sőt, talán még énrám és az apjukra sem. Néhány apró jelekben csak talán. Akkor most ők is elkezdhetnének variálni, ki kié lehet?

2013. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
54%

Semmi köze hozzá?


Éppen emiatt a felfogás miatt van annyi elcseszett gyerek, de gyártsátok őket tovább, gratulálok.

2013. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!