Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem miért nem tud senki...

Nekem miért nem tud senki segíteni? Már ugy érzem nincs értelme az egésznek.

Figyelt kérdés

Úgy alakult az életem h nem tudtam tovább tanulni a középsuli után,pedig voltak céljaim,terveim,álmaim. belecsöppentem a kökemény valóságba. Dolgozni kellett mennem. Nem mondom hogy nem keresek jól... -havi 75 ezer Ft- de nekem ebből semmi nem jut. Az egészet le kell adnom itthon,mert különben utcára kerülnék,és azért enni is jó néha,bár így is hó vége meg eleje között van olyan hogy tényleg nem tudunk mit enni. Aki nem ebbe él az el se tudja képzelni,milyen 3 négy napig vajas kenyéren tengődni,vagy csak kenyéren,vagy semmit. A fizetésemből nekem annyi marad meg,h bérletet tudjak venni,meg fel van adva az internet számla,de anyu már mondta h le kéne mondani,mert 2 nap boltba el tud menni abból a 4000Ft-ból.

Már nagyon elegem van az egészből,dolgozok a semmiért,és nem az én hibám h ideig jutottam,hanem apámé... Én nem tudom,hogy egy ember hogyan teheti így tönkre családja életét... pedig már több mint 10 éve h elváltak anyámmal ,de még most is miatta szívunk... Ez egy nagyon hosszu,és bonyolult történet,nem is akarom leirni,h miképp alakult így,mert akárhogy szidnák itt apámat,már megtörtént és ez van.

Nagyon nehéz körülmények között élünk,én meg anya dolgozunk,nővérem aki tavaly ide költözött a párjával-hozzá tenném azóta szétmentek - nem tud pénzt adni. valahol nekik is köszönhetjük h ide jutottunk,mert nem sok pénzt havi 35 ft-ot kért tőlük anyám de azt se adták oda,pedig aztán itt voltak 3-an(tesóm,a párja meg a 2 éves gyerek) most már csak tesóm, meg a gyerek van itthon. Tudták volna fizetni azt a kis pénzt(azért kért tőlük annyit anyám,mer délre akartak tenni,gyüjtögettek-a semmit!). tesóm csak a családi pótlékot,meg a gyes vagy mit (20on párezer Ft-t )kap,és ez elmegy a gyerek dolgaira meg vmi hitelére. Anyu fizuja a lakáshitelre épphogy elég,az enyém a gáz a villany,rezsi,net,és kajára megy el. De így is van olyan hogy nem tudunk enni Ez hogy nem tudunk mit enni,a gyerek miatt rossz. tesóm nem kap az apától gyerektartást,ugy egyeztek meg h pelenkát,ruhát,meg ami kell 10-12 Ft értékben minden hónapban megveszi a gyereknek. Mikor itthon nincs kaja(még kweyér se) az apja mindig elviszi a kicsit,így legalább ő tud enni.

tesómnak jó,mert a barátnőjétől mindig kap uj ruhákat(egy méret), tud járni buliba(nekem méág arra sincs pénzem)de én meg anya nem tudunk lassan már mibe elmenni dolgozni,nem hogy buliba!Jön az ösz,és nekem meg anyámnak se cipő,se melegebb ruhánk nincs. egy farmerom van,de már az is kezd a combjánál kilukadni. Anyunak 2,ő szerencsés. Nekem nincsenek barátaim,mikor elmentem dolgozni,akkor megszakadt a kapcsolat az iskolás barátokkal,pedig ők tudtak adni ruhákat amiket nem hordanak...Komolyan nagyon el vagyok keseredve. Már gondolkoztam azon is h elmegyek albérletbe,de sajnálom anyut meg a többieket,mert akkor nagy kakiban hagynám őket... :( Segélyt nem tudunk sehol kérni,mert az 1 főre jutó jövedelem 2 ezer ft-tal többre jött ki. Próbálok anya meg én is 2. állást nézni(tesóm is aktívan keres vmi melót,de nem talál)de nem nagyon tudunk 3-4 műszak mellett semmit elválalni.

Csak azt látom h körülöttem mindenkinek tud vki segíteni,de nekem senki. A mamám is csak azt tudja hajtogatni h hát hiszen dolgozol,van rá pénzed nem adok-egy 1200Ft-os felsőt szerettem volna megvenni,ugy megtetszett,de nem adott nekem pénzt.- ő is csak a többi unokáját támogatja. Én meg tesóm mióta anyu elvált apámtól mintha már nem is lennénk család tagok... :(

Komolyan fogalmam sincs mihez kezdjek. Már azon gondolkodom,h elválalom azt a melót amit egy hónapja ajánlottak,és azt mondta a pasi h ha meggondolom magam bármikor jelentkezzek. De egyszerüóen undorodom a gondolattól h örömlány legyek ausztriába... :S pedig az meg oldana egy két dolgot...nincs se ruhám,se semmim,nem tudunk mibe kimozdolni itthonról,h ismerkedni tudjak... Tudom h szemét vagyok de nagyon irigylem tesómat,h divatos (többé kevésbé) ruhákba jár,bulizik,és él mint hal a vízben. Ezzel szemben én dolgozok,és még sincs semmim :(

A ,ultkor mikor kértem anyámath a fizumból hadtartsak meg annyi pénzt h eltudjak menni buliba,meg vehessek vmi ruhát,azt mondta ha annyira kell oda adja,de akkor nem eszünk a héten... Úgy érzem én lettem volna arossz,ha ennek tudatában elkérem pénzt... pedig olyan jó lett volna! Csak az idegesít,h anyám a cigit megtudja venni magának a pénzből... :S meg a tesóm is azt a cigit szívja amit az ÉN pénzemen vesz meg magának anyám...

Annyira el vagyok keseredve h nem látok ebből kiutat. Költözni nem tudok,meg nem akarok mert nem akarom szar helyzetbe hagyni a családot. Ebből csak akor lesz kiut,ha 3 év mulva lejár anya egyik személyi kölcsöne... De én ezt nem bírom. 3 év! Addig se ruha,se buli,se pasi. mert ismerkedni ugye nem tudok... ha nem járok elsehova. El járni meg nem tudok mert nincs mibe... :(


Kössz,h le irhattam már nagyon ki vagyok.. most is potyognak a könyneim... :(


2009. aug. 27. 14:47
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
úgy érzem egyre szarabb az életem :S elvállatama kocsmás melot havi 100.000-ért állítólaga próba idő után be is fognak jelenteni. Ebből megmaradna nekem KB_ 20-30000 FT.amiből mondjuk 10 elmegy az utazása,de ha enni szeretnék,akkor oda kell adnom anyukámnaka pénzt h tudjon főzni. Még jó h azért legalább egy felsőt tudtam venni magamnak őszre... a f*szom ki van vele h a turiba is csak gyerekre meg lóméretüekre visznek ruhát... jajde elegem van mindenből. A k*rva hitel is csak emelkedett... szar minden...
2009. szept. 6. 13:34
 22/34 A kérdező kommentje:

még jó ide legalább anonim módon leirhatom a bajaimat

szerencsére azt ki tudtam harcolni h ha már annyi pénzt oda adok akkor a net legalább maradjon... mondjuk anyám azt vágta a fejemhez h majd ha nem lesz gáz meg villany,mert kikapcsolják majd örülhetek magamnak h a net legalább be van fizetve. Mikor nem szeretnék neki plussz pénzt adni,akkor is azt szokta mondani h örülhetek h nincs kaja fűtés,villany,de ruhám legalább van... :S az életem kész katasztrófa :S ez a kocsmás melo is nagyon fárasztó... A sok böszme részeget nem lehet záráskor kirakni. az olyan arcoknak meg nem is merek ugy szolni... :S remélem belejövök... elöbb-utóbb :S

a tesómat se vették fel a melohelyre ahova jelentkezett,mondjuk még van egy hely ahonnan nem jeleztek vissza... És már megint kapta a barátnőjétől a ruhákat,meg még buliba is volt... És azt mondja mikor mondom neki h jó neked h tudsz menni buliba,h hiszen a kocsmában is van buli! ja,a részegek ott halgatják a rockot a zenegépen,meg táncikálnak,nagy buli :S

2009. szept. 6. 13:41
 23/34 anonim ***** válasza:

Ne légy ennyire elkeseredve.

A kocsmás melóról elhiszem, hogy nem egy leányálom, de nézd azt, hogy legalább már egy kicsi marad.

Ha anyukád legközelebb beszól. akkor meg kérdezz rá, hogy ő mennyit tesz le az asztalra és ebből mennyit cigizik el? Ne tőled várjon el mindent és ne neki álljon feljebb, ha akarsz valamit a saját fizetésedből.

Nézd, én azt tanácsoltam neked, hogy addig keress, amíg nem tudsz kimenni külföldre.

Higyj nekem, sokkal könnyebb lesz. Itthon én is csak szívtam, aztán összeszedtem magam és kimentem.

Ez nem kicseszés velük szemben,hiszen kintről tudod őket segíteni(bár ne is haragudj meg, de szerintem nem érdemlik meg, mert cserébe még köszönetet sem kapsz). Gondolj bele, lenne saját, szabad életed, pénzed és végre élhetnéd azt az életet, ami kijár neked.Kerüld a tisztességtelen munkát. Én raktárben dolgoztam, folyamatosan sokat emelgettem, de megérte. Sőt!Most azért vagyok itthon, mert babát akartunk(már útban van :) ) és ahhoz a sok emelgetés és a megfeszített munkatempó nem jó. 500E-ért talán sosem fogok újra dolgozni.

Ha gondolod írj priviben. Ha ki akarod beszélni magadból tényleg nyugodtan!

2009. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Nálunk is nehéz volt a helyzet,de szerencsére nem ennyire!

Szerintem menjetek be az önkormányzathoz és kérjétek meg őket hogy számolják át a dolgokat. NÁlunk is ez volt,hogy 2ezer volt a különbözet. Aztán megadták.MErt van jogilag valahány százalék amit ilyen esetekben elnéznek!

Ha elmennék otthonról esetleg albérletbe szerintem akkor is jobban boldogulnál mint igy! Ez magadnak is rossz!!S ez a további életre is kihatássaal lehet!

2009. szept. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Szia!Volna egy tanácsom nem tudom ,hogy mennyire megoldható,de próbáld ki szerintem.Ha mindennap félreteszel 100-200Ft-ot (mert azt nem úgy veszed észre mintha egyszerre kellene sokat kiadni)és csak minden hónap végén veszed ki akkor már össze tudtál gyűjteni kb. 3000Ft-ot.És erről nem kell tudni senkinek,a borravalódból össze tudod ezt hozni.Remélem tudtam neked segíteni.
2009. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Esetleg azóta van valami változás az életedben?
2009. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm érdeklődésed,de sajnos semmi változás. csdak azh unalmas hétvégéimen még mindig én vigyázok a tesóm gyerekére. Engem nem fzet be senki,meg nincs is mit felvennem h elmenjek buliba... :(
2009. nov. 8. 17:55
 28/34 anonim ***** válasza:
figyelj, én amit fentebb írtak azt tudom javasolni! rakj félre 100-200ft-ot, pár nap alatt össze tudsz gyűjteni egy új ruhára, és próbálj turkálókban keresni, ott is jó dolgok vannak, én pl. Martfűn 400ft-ért vettem egy jó kis topot használtan! semi baja, fertőtlenítős vízzel kimostam, és nagyon teccik nekem, semmi baja! TURKÁLÓ VAGY LEÁRAZÁSOK, KIÁRUSÍTÁSOK!
2010. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

szia!nekem turkalom van,adnek neked ruhakat,kerlek ird meg a meretedet,es a cimedet!

hidd el ez nem alamizsna,nyugodtan irj,nekem ez nem kerul penzbe,es nagyon orulnek ha segitheetnek!hidd el en meg rosszabb helyzetben voltam,de most mar minden sokkal jobb!irj puszi

2010. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
Lehet iszonyú hülyén fog hangzani de keresd fel a Magyar gárdát én Hungarista vagyok és van 1 barátom akit az apja vert az anyja meghalt ő tartotta el azt a mocskos disznót!Felkerestem a Gárdát és lám 1 héttel késöbb élelmiszerrel ruhával és pénzel ott teremtek és oda adták a fiúnak mondván ha bármi kell akkor csak szóljon a fiú azt sem tudta mi a franc van de nagyon örült mindennek miután elmentek a Gárdisták átjött hozzám és mondta mi történt és nagyon jó volt hallani azóta a fiú már albérletbe költözött de azt mondta ha a Gárdisták nem segítenek már öngyilkos lett volna..(az apja pedig a fia elköltözése után 1 héttel késöbb előzetesben volt)
2011. aug. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!