Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem miért nem tud senki...

Nekem miért nem tud senki segíteni? Már ugy érzem nincs értelme az egésznek.

Figyelt kérdés

Úgy alakult az életem h nem tudtam tovább tanulni a középsuli után,pedig voltak céljaim,terveim,álmaim. belecsöppentem a kökemény valóságba. Dolgozni kellett mennem. Nem mondom hogy nem keresek jól... -havi 75 ezer Ft- de nekem ebből semmi nem jut. Az egészet le kell adnom itthon,mert különben utcára kerülnék,és azért enni is jó néha,bár így is hó vége meg eleje között van olyan hogy tényleg nem tudunk mit enni. Aki nem ebbe él az el se tudja képzelni,milyen 3 négy napig vajas kenyéren tengődni,vagy csak kenyéren,vagy semmit. A fizetésemből nekem annyi marad meg,h bérletet tudjak venni,meg fel van adva az internet számla,de anyu már mondta h le kéne mondani,mert 2 nap boltba el tud menni abból a 4000Ft-ból.

Már nagyon elegem van az egészből,dolgozok a semmiért,és nem az én hibám h ideig jutottam,hanem apámé... Én nem tudom,hogy egy ember hogyan teheti így tönkre családja életét... pedig már több mint 10 éve h elváltak anyámmal ,de még most is miatta szívunk... Ez egy nagyon hosszu,és bonyolult történet,nem is akarom leirni,h miképp alakult így,mert akárhogy szidnák itt apámat,már megtörtént és ez van.

Nagyon nehéz körülmények között élünk,én meg anya dolgozunk,nővérem aki tavaly ide költözött a párjával-hozzá tenném azóta szétmentek - nem tud pénzt adni. valahol nekik is köszönhetjük h ide jutottunk,mert nem sok pénzt havi 35 ft-ot kért tőlük anyám de azt se adták oda,pedig aztán itt voltak 3-an(tesóm,a párja meg a 2 éves gyerek) most már csak tesóm, meg a gyerek van itthon. Tudták volna fizetni azt a kis pénzt(azért kért tőlük annyit anyám,mer délre akartak tenni,gyüjtögettek-a semmit!). tesóm csak a családi pótlékot,meg a gyes vagy mit (20on párezer Ft-t )kap,és ez elmegy a gyerek dolgaira meg vmi hitelére. Anyu fizuja a lakáshitelre épphogy elég,az enyém a gáz a villany,rezsi,net,és kajára megy el. De így is van olyan hogy nem tudunk enni Ez hogy nem tudunk mit enni,a gyerek miatt rossz. tesóm nem kap az apától gyerektartást,ugy egyeztek meg h pelenkát,ruhát,meg ami kell 10-12 Ft értékben minden hónapban megveszi a gyereknek. Mikor itthon nincs kaja(még kweyér se) az apja mindig elviszi a kicsit,így legalább ő tud enni.

tesómnak jó,mert a barátnőjétől mindig kap uj ruhákat(egy méret), tud járni buliba(nekem méág arra sincs pénzem)de én meg anya nem tudunk lassan már mibe elmenni dolgozni,nem hogy buliba!Jön az ösz,és nekem meg anyámnak se cipő,se melegebb ruhánk nincs. egy farmerom van,de már az is kezd a combjánál kilukadni. Anyunak 2,ő szerencsés. Nekem nincsenek barátaim,mikor elmentem dolgozni,akkor megszakadt a kapcsolat az iskolás barátokkal,pedig ők tudtak adni ruhákat amiket nem hordanak...Komolyan nagyon el vagyok keseredve. Már gondolkoztam azon is h elmegyek albérletbe,de sajnálom anyut meg a többieket,mert akkor nagy kakiban hagynám őket... :( Segélyt nem tudunk sehol kérni,mert az 1 főre jutó jövedelem 2 ezer ft-tal többre jött ki. Próbálok anya meg én is 2. állást nézni(tesóm is aktívan keres vmi melót,de nem talál)de nem nagyon tudunk 3-4 műszak mellett semmit elválalni.

Csak azt látom h körülöttem mindenkinek tud vki segíteni,de nekem senki. A mamám is csak azt tudja hajtogatni h hát hiszen dolgozol,van rá pénzed nem adok-egy 1200Ft-os felsőt szerettem volna megvenni,ugy megtetszett,de nem adott nekem pénzt.- ő is csak a többi unokáját támogatja. Én meg tesóm mióta anyu elvált apámtól mintha már nem is lennénk család tagok... :(

Komolyan fogalmam sincs mihez kezdjek. Már azon gondolkodom,h elválalom azt a melót amit egy hónapja ajánlottak,és azt mondta a pasi h ha meggondolom magam bármikor jelentkezzek. De egyszerüóen undorodom a gondolattól h örömlány legyek ausztriába... :S pedig az meg oldana egy két dolgot...nincs se ruhám,se semmim,nem tudunk mibe kimozdolni itthonról,h ismerkedni tudjak... Tudom h szemét vagyok de nagyon irigylem tesómat,h divatos (többé kevésbé) ruhákba jár,bulizik,és él mint hal a vízben. Ezzel szemben én dolgozok,és még sincs semmim :(

A ,ultkor mikor kértem anyámath a fizumból hadtartsak meg annyi pénzt h eltudjak menni buliba,meg vehessek vmi ruhát,azt mondta ha annyira kell oda adja,de akkor nem eszünk a héten... Úgy érzem én lettem volna arossz,ha ennek tudatában elkérem pénzt... pedig olyan jó lett volna! Csak az idegesít,h anyám a cigit megtudja venni magának a pénzből... :S meg a tesóm is azt a cigit szívja amit az ÉN pénzemen vesz meg magának anyám...

Annyira el vagyok keseredve h nem látok ebből kiutat. Költözni nem tudok,meg nem akarok mert nem akarom szar helyzetbe hagyni a családot. Ebből csak akor lesz kiut,ha 3 év mulva lejár anya egyik személyi kölcsöne... De én ezt nem bírom. 3 év! Addig se ruha,se buli,se pasi. mert ismerkedni ugye nem tudok... ha nem járok elsehova. El járni meg nem tudok mert nincs mibe... :(


Kössz,h le irhattam már nagyon ki vagyok.. most is potyognak a könyneim... :(


2009. aug. 27. 14:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Figyu lányzó!


1. ne legyél kúrva. ezt már most vessed el, nem mész örömlánynak és kész.

2. hány éves vagy?


3. pedig el kéne menned albérletbe, anyád is tehet róla, hogy idáig jutottatok és gondolom tesód nem dolgozik, elküdhetné pedig.


nehogy már te szívj miattuk. albérletbe se lenne sokkal könnyebb, mert apénzed nagy részét elvinné a havi költség, és tutira lennének anyagi gondjaid sok ott is, de legalább szabad lennél. ez sokat számít.


most mit dolgozol?

melyik városban vagy?


anyádat meg sajnálni sajnálhatod, de tényleg nem várhatja el tőled, h te szenvedj miattuk. szerintem.

2009. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Édesem! Segíteni sajnos én sem tudok, mert mi is nehezen élünk. Azért tarts ki! Látom, hogy igyekszel és mindenki más is körülötted. Gondolom anyudnak sem lehet könnyű újabb lemondásokat kérni tőled és neki is biztosan vannak álmatlan éjszakái azért, mert nem lehet olyan fiatalkorod amilyet megérdemelsz. Jó, hogy leírtad. Együttérzek veled. Kérlek tarts ki. Lesz ez majd jobb. Sírd ki magad és még bírd ki egy kicsit.
2009. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálak,de sajnos csak te tudsz segíteni magadon. Volt ismerősöm,aki szintén ilyen helyzetben volt,mindent hazaadott,hogy meg tudjanak élni, a tesója meg aki tanult olyan ruhákat kapott,hogy csak na,végül elköltözött és érdekes mód a család talpra ált utána. Van pár dolog,mai nagyon nem tetszik:

1. Miért vesznek anyudék cigit,ha kajára nincs pénz. Pláne nővéred,aki pénzt nem ad haza és van,hogy a gyerekének sincs mit enni(csak ha apuka elviszi).

Ha csak napi 1 dobozzal szívnak el ketten az is minimum 11000 ft.

2. Nővérednek,hogyhogy van pénze bulizni?

Állj a sarkadra és annyit adj haza,hogy maradjon nálad mondjuk "zsebpénznek" a cigi ára.

3.Prostinak meg véletlenül se menj el,akkor tönkreteszedaz egész életed,arról nem is beszélve,hogy nem biztos,hogy a tiéd lenne,amit keresel.

Sok sikert és álj ki magadért.

2009. aug. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
szia!en nagyon szeretnek segiteni neked,nagyon sajnallak!segiteni tudnek hogy kijuss angliaba dolgozni es akkor tobb penzed lehetne!!!persze normalis munkat,nem olyasmit amit te emlitettel!es esetleg kuldenek ruhakat!irj privit!ha erdekel!puszi es kitartas
2009. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
75 ezer forint Magyarországon nem egy nagy kereset,persze a semminél több.Nem tudom melyik városban élsz,de ha interneted van,akkor nézz szét,hogy nem e találnál ennél jobban fizető állást,akár neked,akár a nővérednek.2 éves gyereket már lehet vinni bölcsibe,vagy megoldani valahogy családdal,másik kisgyerekes barátnővel a gyermekfelügyeletet és igenis menjen el ő is dolgozni,ne csak elvárja,hogy eltartsátok őket.Ha anyukád lemondatja veled a netet,(ami valószínűleg az egyik legfontosabb dolog neked,ha nem jársz sehova) akkor mond meg neki,hogy ő meg a nővéred viszont mondjon le a cigiről.mert ha megszámoljátok,kettejük cigiének az ára elviszi a fél fizidet.Én soha nem dohányoztam,de ha kérdés lenne,hogy cigizzek,vagy enni adjak a családomnak(többet mint egy vajas kenyér) akkor nem kérdés mit választanék.Persze ez csak az én meglátásom.Szerintem elsősorban a nővéredékre megy el a legtöbb pénz,a hiteleken kívül,vele kellene megértetni,hogy ez így nem normális.Ő nem szégyelli hogy a húga,meg az anyja tartja el?
2009. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
100%
Persze,én is sajnállak nagyon,de ez nem vigasz,és ettől nem jobb.Jól mondta az egyik hozzászóló,h igen,csak te,és senki más nem fog tudni változtatni a helyzeteden.Muszály,h megprobáld,igenis talpra kell állnod!!Nagyon nehéz,de hidd el megéri,az életed most egy nulla,hát meg kell probálnod,semmi vesziteni valód nincs!!!Anyukádat persze nem fogod azzal magára hagyni,ha te külön költözöl.A te életed,hát forditsd jobbra.Tudod miért irom ezt?Mondhatom,h ugyanilyen cipőben voltam,nem részletezem.De megtettem,léptem,és csak jobb lett.Nem vagyok gazdag most sem,de mindenem megvan amit szeretnék,és ami a legfontosabb:BOLDOG!!!!!Legyél erős,és határozott,biznod kell,és meglesz az eredménye.Tarts ki kicsi lány!!!!
2009. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Külföld gondolata stimmel, az irány nem. Ha elmész prostinak az életbe nem szállsz ki abból a körből teljesen. Menj el dolgozni külföldre, de keress itthonról normális munkát. Akkor nyugodtan itt hagyhatod a többiket, mert tudod őket támogatni. Bár, ha téged lemondatnak mindenről, akkor a cigit nem igazán értem.

Ne maradj ebben a környezetben, mert itt jobb nem lesz. Ha lejár anyud kölcsöne, akkor sem, mert jön majd más, amire rá lehet fogni, hogy miért nem elég a pénz.

Azt meg ne gondold, hogy mindenkinek van, aki segítsen, mert nincs. De az ilyen megprbáltatások teszik az embert keménnyé.

2009. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj,én nem tudok neked tanácsot adni,csak leirom én mit tennék a helyedben.

Nagyon szép tőled,hogy nem hagyod ott a nővéredet és anyukádat,ezzel nem is lenne gond.Na de a testvéred rajtatok élősködik,a családi kasszába nem ad bele,te adod az ételt a cigit a szájába ahogyan anyukádnak is. Erről a helyzetről nem te tehetsz,és nem várhatják el,hogy benne maradj ebben a nyomorúságban. Én otthagynám őket, ha találnál valami jobban fizető melót esetleg küldhetnél haza havonta pénzt nekik-de nem vagy szeretetszolgálat,sem cseléd,hogy a testvéredet meg a kisgyermekét te etesd. Hogyha ezt elvárják tőled az érzelmi zsarolás.

2009. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Zala megyében élek,és ott dolgozom egy elektronikai gyárba és 21 éves vagyok.

Tesómnak sincs pénze bulira,de neki ott vannak a barátai és állítólag ők fizetnek neki mindent... tesómnak volt munkahelye,de kirugták és majd csak novemberbe tud elmenni dolgozni,addig itthon van. a gyerek lassan 1 éve bölcsis,mert mikor tesóm dolgozott beadta,és mikor kirugták nem vette ki,mert azt gondolta hamar talál másik állást,de hát sajnos nem (már 4 hónapja),és sajna a mivel gyesen még munkanélküli segélyt se kap.

Bízok abban h lejár anya kölcsöne akkor vmivel jobban. Mondtam anyámnak h ne vegyen cigit(főleg az idegesít h anya magának megveszi és a tesóm meg pogátlaul azt szívja),de mindig mondja h nagyon nehéz leszokni róla,meg a sok idegeskedéstől se tud. ő is rosszul érzi magát amiért ebbe a helyzetbe kerültem,soxor hallom h sír éjjelente :( és rohadt szemétnek érzem olyankor magam amiért itt akarom hagyni a még nagyobb kakiban.

Szeretnék külföldre menni,de eddig hiába próbálkoztam nem sikerült. csak egy vacak érettségim van,az angolom se vmi jó... és folyamatosan nézem a jobb lehetőségeket,de nem találok.AMi meg jó lenne azt meg nem vállalom el,mert inkább gürizek 75 ezer Ft-ért mint h egy rossz hírnevű kocsmában dolgozzak 100.000-ért. Nincs is hozzá semmi érzékem,meg félnék oda eljárni dolgozni... :S

Tudom h nem csak nekem van szar életem,hanem mindenki másnak is ezer meg ezer problémája van,de már nagyon ki kívánkozott belőlem...

2009. aug. 27. 16:04
 10/34 anonim ***** válasza:
91%

most így hirtelen ezeket találtam:

[link]


[link]


itt keresgélhetsz:

[link]


figyu, ha úgy érzed, hogy szívesen bezsélgetnél, akkor írj nekem privátban, mailban, vagy msn-en, stb. hátha segít.

2009. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!