Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem miért nem tud senki...

Nekem miért nem tud senki segíteni? Már ugy érzem nincs értelme az egésznek.

Figyelt kérdés

Úgy alakult az életem h nem tudtam tovább tanulni a középsuli után,pedig voltak céljaim,terveim,álmaim. belecsöppentem a kökemény valóságba. Dolgozni kellett mennem. Nem mondom hogy nem keresek jól... -havi 75 ezer Ft- de nekem ebből semmi nem jut. Az egészet le kell adnom itthon,mert különben utcára kerülnék,és azért enni is jó néha,bár így is hó vége meg eleje között van olyan hogy tényleg nem tudunk mit enni. Aki nem ebbe él az el se tudja képzelni,milyen 3 négy napig vajas kenyéren tengődni,vagy csak kenyéren,vagy semmit. A fizetésemből nekem annyi marad meg,h bérletet tudjak venni,meg fel van adva az internet számla,de anyu már mondta h le kéne mondani,mert 2 nap boltba el tud menni abból a 4000Ft-ból.

Már nagyon elegem van az egészből,dolgozok a semmiért,és nem az én hibám h ideig jutottam,hanem apámé... Én nem tudom,hogy egy ember hogyan teheti így tönkre családja életét... pedig már több mint 10 éve h elváltak anyámmal ,de még most is miatta szívunk... Ez egy nagyon hosszu,és bonyolult történet,nem is akarom leirni,h miképp alakult így,mert akárhogy szidnák itt apámat,már megtörtént és ez van.

Nagyon nehéz körülmények között élünk,én meg anya dolgozunk,nővérem aki tavaly ide költözött a párjával-hozzá tenném azóta szétmentek - nem tud pénzt adni. valahol nekik is köszönhetjük h ide jutottunk,mert nem sok pénzt havi 35 ft-ot kért tőlük anyám de azt se adták oda,pedig aztán itt voltak 3-an(tesóm,a párja meg a 2 éves gyerek) most már csak tesóm, meg a gyerek van itthon. Tudták volna fizetni azt a kis pénzt(azért kért tőlük annyit anyám,mer délre akartak tenni,gyüjtögettek-a semmit!). tesóm csak a családi pótlékot,meg a gyes vagy mit (20on párezer Ft-t )kap,és ez elmegy a gyerek dolgaira meg vmi hitelére. Anyu fizuja a lakáshitelre épphogy elég,az enyém a gáz a villany,rezsi,net,és kajára megy el. De így is van olyan hogy nem tudunk enni Ez hogy nem tudunk mit enni,a gyerek miatt rossz. tesóm nem kap az apától gyerektartást,ugy egyeztek meg h pelenkát,ruhát,meg ami kell 10-12 Ft értékben minden hónapban megveszi a gyereknek. Mikor itthon nincs kaja(még kweyér se) az apja mindig elviszi a kicsit,így legalább ő tud enni.

tesómnak jó,mert a barátnőjétől mindig kap uj ruhákat(egy méret), tud járni buliba(nekem méág arra sincs pénzem)de én meg anya nem tudunk lassan már mibe elmenni dolgozni,nem hogy buliba!Jön az ösz,és nekem meg anyámnak se cipő,se melegebb ruhánk nincs. egy farmerom van,de már az is kezd a combjánál kilukadni. Anyunak 2,ő szerencsés. Nekem nincsenek barátaim,mikor elmentem dolgozni,akkor megszakadt a kapcsolat az iskolás barátokkal,pedig ők tudtak adni ruhákat amiket nem hordanak...Komolyan nagyon el vagyok keseredve. Már gondolkoztam azon is h elmegyek albérletbe,de sajnálom anyut meg a többieket,mert akkor nagy kakiban hagynám őket... :( Segélyt nem tudunk sehol kérni,mert az 1 főre jutó jövedelem 2 ezer ft-tal többre jött ki. Próbálok anya meg én is 2. állást nézni(tesóm is aktívan keres vmi melót,de nem talál)de nem nagyon tudunk 3-4 műszak mellett semmit elválalni.

Csak azt látom h körülöttem mindenkinek tud vki segíteni,de nekem senki. A mamám is csak azt tudja hajtogatni h hát hiszen dolgozol,van rá pénzed nem adok-egy 1200Ft-os felsőt szerettem volna megvenni,ugy megtetszett,de nem adott nekem pénzt.- ő is csak a többi unokáját támogatja. Én meg tesóm mióta anyu elvált apámtól mintha már nem is lennénk család tagok... :(

Komolyan fogalmam sincs mihez kezdjek. Már azon gondolkodom,h elválalom azt a melót amit egy hónapja ajánlottak,és azt mondta a pasi h ha meggondolom magam bármikor jelentkezzek. De egyszerüóen undorodom a gondolattól h örömlány legyek ausztriába... :S pedig az meg oldana egy két dolgot...nincs se ruhám,se semmim,nem tudunk mibe kimozdolni itthonról,h ismerkedni tudjak... Tudom h szemét vagyok de nagyon irigylem tesómat,h divatos (többé kevésbé) ruhákba jár,bulizik,és él mint hal a vízben. Ezzel szemben én dolgozok,és még sincs semmim :(

A ,ultkor mikor kértem anyámath a fizumból hadtartsak meg annyi pénzt h eltudjak menni buliba,meg vehessek vmi ruhát,azt mondta ha annyira kell oda adja,de akkor nem eszünk a héten... Úgy érzem én lettem volna arossz,ha ennek tudatában elkérem pénzt... pedig olyan jó lett volna! Csak az idegesít,h anyám a cigit megtudja venni magának a pénzből... :S meg a tesóm is azt a cigit szívja amit az ÉN pénzemen vesz meg magának anyám...

Annyira el vagyok keseredve h nem látok ebből kiutat. Költözni nem tudok,meg nem akarok mert nem akarom szar helyzetbe hagyni a családot. Ebből csak akor lesz kiut,ha 3 év mulva lejár anya egyik személyi kölcsöne... De én ezt nem bírom. 3 év! Addig se ruha,se buli,se pasi. mert ismerkedni ugye nem tudok... ha nem járok elsehova. El járni meg nem tudok mert nincs mibe... :(


Kössz,h le irhattam már nagyon ki vagyok.. most is potyognak a könyneim... :(


2009. aug. 27. 14:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%
amúgy a legelső hozzászóló voltam.
2009. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
79%
Nincs bankszámlád? Nem lehetne megoldani, hogy a fizetésedet bankszámlára kapd? Lenne egy bankkártyád, aminek csak te tudod a kódját. És no cigi. Vagy vesznek maguknak. De ne a te pénzedből költsenek el feleslegesen havi több ezret. Ezt valahogy meg kell oldani!
2009. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindenképpen nézz körül ezen az oldalon: www.szivesseg.net !!! Itt sokan ingyen felajánlanak dolgokat, ill. ha rászoruló vagy, kérhetsz is!!!, pl. ruhát, vkinek biztosan egyezik veled a mérete és tud adni. Itt csak regisztrálni kell, és beírhatod, mit szeretnél. Sőt! ha cserébe Te is felajánlasz vmit (nem muszj egyébként), máris szimpibb leszel - pl. könyvet, ami jó állapotban van, de neked már nem kell, régi plüss állatokat kisgyerekeknek, stb.

Nézz körül jól, tényleg nagyszerű oldal!

2009. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, hagyjuk már ezt a cigi témát, gondolom nem az anyukádtól sajnálod, hanem a nővéredtől, aki elcseneget belőle. Ezt egy nem dohányos nem érti meg, bár hozzáteszem, én is azt gondolom, ahol kaja nincs ott ne pöfékeljenek.


A véleményem: Ezt a prosti dolgot Ausztriába gyorsan verd ki a fejedből, mert ha egyszer ebbe belekerülsz, sosem mászol ki belőle, s ne hidd, hogy jobb életed lesz, lehet lesznek szép ruháid, meg márkás dolgok, bulizhatsz is majd orrvérzésig, de ezek csak külsőségek, s rájössz majd, milyen jó és értékes ember voltál amikor még anyukáddal a vajas kenyeret majszoltad mérgesen, de szeretetben. Most nem llítom, hogy a prosti nem ember, de azok mind lelkisérült kihasznált emberek, akiknek nincs önálló életük s egy életre tönkre teszik magukat. Szóval ezt inkább ne akard.

Ruhák: Kitűnő darabokat lehet vásárolni a turikban, senki meg nem mondaná, hogy honnan öltözöl, s akkor tényleg olcsón jutottál hozzá. Ha bemégy a családsegítőbe, vagy minden városba van vöröskereszt, ott meg mások leadott használt ruháit viheted haza ingyen, ennek érdeklődj utána, de ez ahol én élek úgy van, hogy név nélkül mehet az ember válogathat és egy héten egy szatyorral vihet el az ember. Mondanom sem kell, hogy nem rongyok között kell turkálni. Ugyanitt élelmiszert (tészta, olaj, cukor stb) kérhetsz, bár azt indokolni kell, de azért többnyire adnak. Ez is segítség.

Most itt hibáztathatjuk anyádat apádat és a nővéredet is, de a lényeg, hogy megoldjuk a helyzetet. Anyukádat én most kihagynám ebből a körből, mert szerintem szenved ő épp eleget. A nővéred viszont a te szemszögedből, egy felelőtlen önző ember, amiket te leírsz róla az alapján én is eképp gondolom. Így a javaslatom:

Ha már így alakult a kapcsolata a barátjával, hogy rajta maradt egy gyerek, s otthon kell élnie veletek, akkor az a minimum, hogy adott esetben nem jár bulizni, hanem meghúzza magát, vagy ha mindenáron menni akar, akkor vigyen magával és azok a "haverok " téged is fizessenek be. De a legjobb az lenne ha a haverok kaját vennének neki vagy cigit és akkor ez is rólatok venné le a súlyt. Nem értem egyébként, hogy ő , aki egy anya, bulizni jár???A gyerek meg éhezik??Ő maga nem dolgozik...hát felelőtlen és nem normális. Menjen el dolgozni minél előbb, és végezze munkáját becsülettel, akkor talán ki sem fogják rúgni és egyszer talán helyre jön az élete, mert senki sem fogja megoldani helyette. Magam részéről leülnék a nővéremmel és elmondanám neki, hogy hasonló helyzetbe te is örülnél ha a család visszafogad és ellát, de te nem várnád mindezeket el, amiket ő megtehet. Mond el, hogy neked már nincs életed, dolgozol, de nincs sok értelme, mert a kereseted nem ér semmit, ha csak ti ketten kerestek anyáddal. Fiatal vagy még, s szeretnél te is ezt azt...nehéz dolog, de ha van szíve, akkor azon lesz, hogy valahogy megoldja ezeket a dolgokat, különben mondd el, hogy te nem csinálod ezt tovább...el fogsz menni és akkor nagy bajban lesznek. Egyébként azt sem értem mi lenne ha te nem keresnél? Akkor hogy lennének kifizetve a csekkek? Hogy lenne kaja az asztalon? A legtöbb esetben nem így van, természetes, hogy a keresők leadnak valamennyit a bérülkből, na de nem mindet!! Valamennyit! Az embernek szüksége van arra, hogy érezze a munkájának a gyümölcsét, ez lehet akár egy 1200 ft.-os póló is.

A mamádnak meg kicsit fel kellene nyitni a szemét, hogy ja, dolgozol, de egy szaros 1200 ft.-os pólót nem tudsz venni, ezért és ezért. Bár megmondom őszintén ettől a nagymamától sok jóra nem számítok. Most amikor a piacon minden olcsó, akkor vegetek tököt meg hasonló olcsó dolgokat és lefagyasztva télen is megvan a kaja. A nővéred a gyerektartást meg ne pelenkába meg ruhába kérje, hanem készpénzbe, és bírósági úton, mert akkor nem is biztos, hogy ennyi lenne.

Annyit még, hogy sztem ha kiírod a méreteid, cipő, ruha stb, akkor sokan küldenének neked ruhákat cipőket, mindenkinek van olyan amit megvett de nem hordja stb. Pld. nekem is. Ha megírod priviben a címed és a méreteid, biztosan tudok ezt azt küldeni.

Ha eszembe jut valami még írok, sok sikert és fel a fejjel!

2009. aug. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
86%
Ha 21 éves vagy akkor 22 éves korodig még ingyenesen mehetsz felsőfokú szakképesítésre , érettségi kell hozzá ennyi. És ingyenes az oktatás, levelezős leszel és kész vagy egyéni tanrendes. Keress rá. Most komolyan mondom szakma nélkül MO-on nem tudsz boldogulni, még szakmával is nehezen, de nagyobb az esélyed rá. Végezz el egy gyors és gépírót, vagy tanulj önszorgalomból nyelvet. De mondom még 1 évig ingyenes neked a szakma ami nem egyetem csak 2 éves és nem is olyan drága. Ne hagyd ki sztm.
2009. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is a turit tudnám még javasolni, mert én is szoktam ott vásásrolni, mert tök jó dolgok vannak akár 100 ft-ért is, sőt gyakran lehet vadiúj cimkés dolgokat is vásárolni.angol turit keress, biztos van egy olyan nagy városban, mint Zalaegerszeg. :)

(Én múltkor egy fekete kisestélyit vettem 800 ft-ért címkésen, még árcímke is volt rajta, ha átszámolom újjonnan 40000 lett volna, és semmi hiba nem volt benne, még pótflitterek is voltk hozzá, meg vállpánt kis zacsiban.Kedvcsinálónak ennyi :)Sok sikert

22l

2009. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
77%

Ezt én se igazán értem,hogy a tesód nyugodtan leadja a gyerekét (nektek),és irány a kikapcsolódás...Jó elhiszem ,hogy neki is kijár,de csak akkor ha van rá keret.Neki milyen végzettsége van?Nem tudna elmenni 4 órába dolgozni?és akkor még a gyereket is el tudja látni.A tesód vigye bíróságra a dolgot ,ha nincsenek jóba pasijával meg készpénzbe adja oda a gyerektartást,mert az tényleg több mint ha vesz a piacon 1-2 ruhát meg a legolcsóbb pelenkát.Mert az a pénz lehet hogy több is mint amennyit rákölt a fizetéséből állapítják meg. Apukád nem tud nektek segíteni?még ha ő is így áll ahogy ti ,akkor is segíthetne rajtatok ahogy tud.Anyukádnak is csak gondolom egyedül a cigi a "szórakozása" ne nagyon piszkáld érte ,de megértem ,hogy dühít(igazad van benne)Mamád nem lát bele a helyzetetekbe? legalább ennyi kis segítséget adhatna nektek ,hogy megajándékoz 1-2 holmival.

Ne legyél k..va!!Nem tudnál tükörbe nézni ,ha bevállalnád.Inkább akkor a kocsmát válaszd ,egy fokkal jobb mint a k..va!!Ha tudok rajtad segíteni írj nekem nyugodtam ,segítek neked amiben csak tudok írj méreteket!!

2009. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat,igazából ezt a prostos dolgot én sem gondoltam komolyan csak épp olyan hangulatom volt,és már megint csak azt láttamh körülöttem mindenkinek jó...

Igazából a cigit nem anyutól sajnálom hanem a tesómtól...

apámmal nem tudok beszélni,mert magasról szarik a fejünkre,a válás uután hazaköltözött az anyjához nem dolgozik,nem csinál semmit,csak iszik. itt tart 40 évesen,h az anyjára támaszkodik,aki szó szerint a seggét is kinyalja. Mamámnak a fia a mindene és anya a hibás mert elvált tőle... na mindegy. ez hosszu.

vmi majd csak lesz

2009. aug. 28. 14:21
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon megérintett az életed. Küldd el a címed és a méreted, küldenék pár dolgot. Egy lánynak ez őrülten fontos az önbecsüléséhez.
2009. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen de nem szeretnék elfogadni semmilyen felajánlást. nagyon jol esik h szeretnétek segíteni,de nem lenne pofám elfogadni... Vmi jó elöbb utóbb csak lesz
2009. aug. 29. 18:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!